Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

sbun1 granica peljesacki-most-nacrt
ivica srb-cg beerfest filip partizan-videoton kosarkasi srbije5

Partizan bez pobede protiv Videotona/Djukić: Nije bila lepa utakmica, biće bolje u revanšu

izvor: agencije   foto:  vn                                                                                 17.08.2017

marko

Partizan bez pobede protiv Videotona

Fudbaleri Partizana i Videotona igrali su večeras u Beogradu nerešeno bez golova u prvoj utakmici baraža za plasman u Ligu Evropa.

Revanš utakmica izmedju Videotona i Partizana igraće se za nedelju dana u Felčutu.

Utakmica na stadionu u Humskoj igrana je pred nekoliko desetina navijača Videotona, koji su sa zapadne tribine bodrili svoj tim. Navijačima Partizana nije bio dozvoljen ulazak na stadion zbog kazne Evropske fudbalske unije (Uefa).

U prvih 45 minuta utakmice apsolutno ništa nije dešavalo na stadionu u Humskoj, nije bilo velikih prilika i lepih akcija, a vidjen je i samo jedan šut u okvir gola.

Jedino vredno pomena iz prvog poluvremena je upravo taj šut u okvir gola. Marko Janković je u 35. minutu proigrao Miroslava Vulićevića koji je dobro šutirao sa oko 16 metara, ali je golman Adam Kovačik bio na pravom mestu i poslao loptu u korner.

Drugo poluvreme je za nijansu bilo sadržajnije, ali su ponovo izostali golovi.

Crno-beli su ofanzivnije krenuli ka golu protivnika na početku nastavka i za samo dva minuta su imali dva slobodna udarca sa dobrih pozicija, ali su i Janković i Suma šutirali preko gola.

Posle nekoliko napada Partizana usledio je korner za Videton i opasnost po gol Vladimira Stojkovića u 58. minutu. Korener je izveo Danko Lazović, glavom je šutirao Ronald Juhaš, ali je bio neprecizan. Samo nekoliko minuta kasnije usledio je i prvi udarac Videotona u okvir gola, šut je oprobao Loik Nego, ali je Stojković bio na pravom mestu.

Partizan je u 68. minutu postigao gol, ali je pogodak Djurdjevića glavom poništen zbog faula u napadu.

Do kraja meča uglavnom se vodila velika borba na sredini terena, bilo je dosta prekida i faulova, a sjajnu priliku imao je Videoton u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Danko Lazović centrirao je sa desne strane, a iz peterca je iz prve šutirao Loik Nego, ali je golman crno-belih Stojković dobro intervenisao i odbranio svoj gol.

Djukić: Nije bila lepa utakmica, biće bolje u revanšu

djukic6

Trener fudbalera Partizana Miroslav Djukić rekao je da je važnost večerašnje utakmice protiv Videotona, u prvoj utakmici baraža za Ligu Evropa, sputala njegovu ekipu i da očekuje da će crno-beli u revanšu protiv biti rasterećeniji i bolji.

"Zaista teška utakmica, nije bila lepa fudbalski, ali je bila puna naboja i taktičkih zadataka. Nijedna ekipa nije uspela da ostvari pas igru, nije bilo puno šansi i lepote... Ostaje 90 minuta u Madjarskoj da se odluči pobednik", rekao je Djukić posle meča.

"Protivnik je dobar i odlično poznaje našu ekipu, nije nam dozvolio igru, a takodje i pritisak važnosti utakmice je sputavao igrače. Svi su svesni težine utakmice i šta znači za klub, nije lako igrati ovakve mečeve. Znaš ako primiš gol kući da se nalaziš u teškoj situaciji. Mislim da će nam biti lakše u revanšu, da ćemo biti rasterećeniji i mirniji i da ćemo moći da uspostavimo pas igru. Očekujem da pružimo daleko bolju igru", rekao je Djukić.

Trener Partizana je naveo da je zadovoljan igrom svoje ekipe u odbrani.

"Rekao sam i pre utakmice da je bitno zadržati nulu i da je to nešto što nam daje stabilnost. U poslednje dve utakmice smo bez primljenog gola, dajemo utisak čvrste ekipe. Zadovoljan sam kako ekipa radi u defanzivi. U napadu sigurno možemo i moramo bolje", rekao je Djukić.

Revanš utakmica igra se naredne nedelje u Felčutu, a Djukić je ocenio da obe ekipe imaju podjednake šanse za prolaz u grupnu fazu.

"Mislim da su šanse i dalje 50-50. Ostaje 90 minuta da se odigra, biće isto i u Madjarskoj tvrda i taktička utakmica gde će pobednika odlučiti detalji", naveo je Djukić.