Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

ambasada bih sud bezbednost na internetu festivali kosarkasi

Zvezda pobedom do trećeg kola i dvomeča sa Spartom

izvor: agencije    foto:                                                                                   20.07.2017

zvezda666

Fudbaleri Crvene zvezde izborili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope gde će se sastati sa Spartom iz Praga. „Crveno-beli“ su u drugoj rundi eliminisali Irtiš, kog su posle nerešenog rezultata u Kazahstanu (1:1) sinoć savladali na stadionu „Rajko Mitić“: Crvena zvezda – Irtiš 2:0 (1:0).

Zvezdu su do pobede predvodili Mičel Donald, koji je doveo ekipu u vođstvo golom iz slobodnog udarca, i Slavoljub Srnić pogotkom sa ivice peterca nakon asistencije Branka Jovičića. Domaća ekipa nije blistala, ali je rutinski slavila pred nešto više od dvadeset hiljada navijača i okršaj sa trećeplasiranom ekipom češkog šampionata.

Trener „crveno-belih“ Vladan Milojević i njegov kolega Dimitar Dimitrov odlučili su da meč počnu isti sastavi koji su nedelju dana ranije odigrali nerešeno u Pavlodaru. Milojević je ipak rešio da izvede tim sa samo jednim napadačem, Ričmondom Boaćijem, iako se Aleksandar Pešić oporavio od povrede koja ga je onemogućila da igra na prvom susretu i postojala je mogućnost da zaigra od početka.

I pored toga što je Zvezda i remijem bez golova mogla da uzbori plasman u narednu rundu, njeni igrači su što pre želeli da postignu pogodak i reše pitanje pobednika. Domaćin je poveo već u desetom minutu kada je Mičel Donald, nakon prekršaja nad Kangom, izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane. Holanđanin je šutirao snažno i precizno u bliži ugao Lorijinog gola.

Umesto da Irtiš, koji je imao nepovoljan rezultat, napadne, „crveno-beli“ su imali dve dobre prilike da dupliraju prednost. Najpre je Stojković u 19. minutu prošao po desnoj strani, odložio loptu do Srnića koji iz dobre pozicije nije bio precizan. Tri minuta kasnije Boaći je, nakon pasa Kange, želeo da bude nesebičan pa je umesto da sam završi akciju „dva na jedan“ pokušao da asistira Dušanu Anđelkoviću. Međutim, Dautov je „presekao“ to dodavanje i sprečio zicer. Najbolju priliku u prvom delu nije iskoristio Srnić kada je, nakon pola sata igre, posle kornera šutirao tik pored stative.

Kazahstanci, koji su morali da postignu pogodak kako bi makar izborili produžetke, u većem delu prvog poluvremena su se branili. Oni su samo dva puta zapretili Manojloviću prvo kada je Fonseka pokušao glavom, a zatim kada je Kalinin sa velike udaljenosti bio neprecizan.

Irtiš je zaigrao ofanzivnije u nastavku. Bugajev je u 56. minutu prevario Vujadina Savića i mogao da centrira saigračima na drugoj stativi, ali je šutirao prejako pa je propala solidna akcija gostujuće ekipe za izjednačenje.

Kao i u prvom poluvremenu, Zvezda je i u nastavku bezuspešno pokušavala da postigne drugi gol kojim bi osigurala plasman u narednu fazu. Pretili su Kanga i Rikardinjo sa ivice šesnaesterca, ali nisu uspeli da zatresu Lorijinu mrežu.

Jovičić je u petnaestak minuta pre kraja prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, a zatim  proigrao Srnića, koji je iskoristio zicer da sa pet metara poveća na 2:0. Međutim, on je zbog proslave gola, prilikom koje se popeo na ogradu da podeli radost sa navijačima, dobio žuti karton zbog kog će propustiti naredni susret.

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 22.414. Sudija: San Fedaji (Švajcarska). Strelci: 1:0 Donald (10), 2:0 Srnić (76). Žuti kartoni: Stojković, Srnić, Le Talek (Crvena zvezda), Živković (Irtiš).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović 6,5, Stojković 7, Savić 7, Le Talek 7, Anđelković 7, Jovičić 7,5, Donald 7,5 (od 89. Račić), Srnić 7,5 (od 80. Pešić), Kanga 7, Rikardinjo 6,5 (od 71. Ruiz), Boaći 6,5. Trener: Milojević.

IRTIŠ: Lorija 6, Kislitsin 6 (od 65. Darabajev), Dautov 6, Maslać 6, Stamenković 6, Živković 6, Fonseka 6 (od 83. Popov), Geterijev 6 (od 80. Fofana), Rodrigo 6, Kalinin 6, Bugajev 6. Trener: Dimitrov.

Ponovo poruke protiv Uefe

Iako je Crvena zvezda zbog skandiranja protiv Uefe bila kažnjena zatvaranjem severne tribine to nije sprečilo njene navijače da ponovo pevaju pesme na račun Evropske fudbalske unije. Nekoliko puta tokom susreta sa juga, gde su bile njene najvatrenije pristalice, čule su se pesme sa porukom „Uefa mafija“. Zbog toga bi klub u narednim utakmicama mogao da bude još drastičnije kažnjen.

Partizan u trećem kolu kvalifikacija za LŠ: Dočekali Olimpijakos bez igre