Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

radnici rusija pristina beograd enerrgija voz srb-cro

Sjajna Zvezda nosi 2:0 u Prag!

izvor: agencije    foto:   vn                                                                                27.07.2017

zvezda-sparta

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartu iz Praga sa 2:0 na stadionu ‚Rajko Mitić‘ u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Vladana Milojevića odigrala je daleko najblji meč od početka sezone i to u pravom trenutku, protiv do sada najtežeg rivala.

Od samog starta crveno-beli su uz veliku podršku oko 25.000 navijača pokazali da se ne plaše Sparte i na kraju su mogli lako da ostvare i ubedljiviju pobedu.

Trener crveno-belih uvrstio je debitante borjana i Rodića u startnu postavu, ali se to nije osetilo u igri Zvezde koja je u prvih 15 minuta razbila velikana iz Češke.

Ređale su se prilike u tom periodu pred golom gostiju, a onda je u 13. minutu stigao i gol Ričmonda Boaćija koji je iskoristio dodavanje Gelora Kange i zatresao je mrežu Sparte.

Upravo su boaći i Kanga uz podršku prvog stranog kapitena u istoriji kluba Mičela Donalda nosili igru Zvezde u većem delu utakmice.

Boaći je imao još nekoliko prilika u prvom delu posle kojeg je Zvezda mogla da vodi sa barem 2:0. to se nije dogodilo u prvom, ali jeste u drugom delu.

Opreznije je Zvezda igrala u nastavku, a konačan rezultat je u 65. minutu postavio Gelor Kanga fantastičnim udarcem pod prečku sa oko 25 metara.

Revanš meč igra se za sedam dana u Pragu.

Zvezda je krenula nadahnuto, pa je već u prva tri minuta imala nekoliko opasnih napada. Prvo je Boaći izbegao golmana koji je istrčao, možda je propustio priliku i da padne i iznudi isključenje, a u nastavku akcije nije uspeo da asistira.

Nekoliko desetina sekundi kasnije Boaći je postigao i gol, ali je bio u ofsajdu.

Nastavila je Zvezda sa velikim pritiskom u prvom delu i prema svemu viđenom zaslužila je vođstvo u prvih deset minuta. Ipak, akcije Donalda i Rikardinja nisu se završile golom, pa su gosti preživeli na početku.

Zasluženo vođstvo stiglo je u 13. minutu. Kanga je na brzinu izveo do boaćija koji je stigao pre golmana gostiju i gurnuo je loptu u mrežu za 1:0.

Nakon vodećeg gola tempo je opao, ali je Zvezda nastavila sa pritiskom. I gosti iz Praga su se oporavili i imali su nekoliko opasnih napada u nastavku prvog poluvremena, ali su Le Talek, Savić i Rodić bili na visini zadatka.

Do kraja prvog dela nije bilo golova, a navijači su aplauzom pozdravili dobru igru svoje ekipe nakon 45 minuta.

Trener Sparte Andrea Stramaćoni je već na poluvremenu napravio dve izmene što dovoljno govori koliko je bio nezadovoljan igrom svog tima.

Zvezda je u drugom delu zaigrala mnogo opreznije čekajući Spartu da napadne. U 60. minutu Milojević je izvršio prvu izmenu umesto neprimetnog Rikardinja ušao je debitant Nemanja Radonjić.

Ispostavilo se da je Zvezda mudro postupila pošto je u 65. minutu postigla i drugi gol. Boaći je dodao do Kange koji je sa oko 25 metara fantastičnim udarcem iz koraka pod prečku postigao gol i podigao navijače na noge.

Radonjić je posle sjajnog prodora u 72. minutu bio veoma blizu gola, savladan je već bio golman gostiju, ali se lopta od stative odbila u polje.

Do kraja meča Zvezda je možda mogla da postigne još neki gol, ali je mnogo važnije što je sačuvala svoju mrežu i imaće odličan rezultat na revanšu za sedam dana.