Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi
zeleznice bolsoj kompjuteri zreb andjlekovic

Partizan u trećem kolu kvalifikacija za LŠ: Dočekali Olimpijakos bez igre

izvor: evn     foto:  vn                                                                                 18.07.2017

partizan 44444

Olimpijakos je očekivano dočekao Partizan u trećem kolu kvalifikacija Lige šampiona, ali Budućnost ne samo da se nije obrukala u revanšu, već je bila konkretnija u dobrom delu meča. Loša realizacija domaćina je ipak anulirala bezopasnu partiju crno-belih, koji nije uputio nijedan šut u okvir gola domaćina, pa je šampion Srbije gotovo rutinski otvorio vrata naredne runde najkvalitetnijeg evropskog takmičenja – 0:0.

Za razliku od beogradskog meča, u utorak uveče je Budućnost bila ta koja je se mnogo više pitala na terenu u prvih 45 minuta. Od onoga na čemu Miroslav Đukić insistira i gde vidi ključ dužeg bitisanja Partizana na evropskoj sceni nije bilo baš ničega. Niti je Partizan uspevao da gospodari sredinom terena, niti je bilo agresivnosti visoko na polovini protivnika. Uz to retke su bile situacije kada su Đukićevi izabranici uspevali da povežu više od tri pasa, pa je domaćin na krilima velike podrške sa tribina kontrolisao igru i češće pretio.

Na kraju onog prvog, početnog naleta, za koji fudbalski stručnjaci obično kažu da je najopasniji, Budućnost je mogla da prepolovi prednost crno-belih iz Beograda. Mirković je odlično odapeo po lopti sa nekih 25 metara, a Kljajić je krajnjim naporom uspeo da je prebaci preko prečke. Osokoljeni dobrim protokom lopte i neobjašnjivom smušenošću gostiju fudbaleri Budućnosti su nastavili da “pletu mrežu” i traže put ka pogotku koji bi potpuno promenio sliku o dvomeču srpskog i crnogorskog šampiona. Najbliži unošenju još većeg nemira u redove Partizana bio je Vlaisavljević u 35.minutu kada je posle odličnog centaršuta Raspopovića umesto Kljajićeve mreže sa svega šest, sedam metara zatresao stativu. Na isti način je uzvratio Ostojić u finišu prvog dela igre kada je glavom pogodio okvir Mijatovićevog gola iz jedine prave prilike gostujućeg tima.

U nastavku je fudbal bio značajno manjeg intenziteta, jer domaćin očigledno više nije imao snage da napravi jači pritisak, što su crno-beli iskoristili i “zaključali” loptu na sredini terena. Leonardo i društvo nisu veći posed pretvorili u opasnost po Mijatovićev gol, ali su veoma racionalno sitnili vreme i približavali se plasmanu u treće kolo kvalifikacija Lige šampiona. Podgoričani su u 73.minutu signalizirali izraelskom sudiji da pokaže na belu tačku posle igranja rukom Evertona u kaznenom prostoru, ali je on samo odmahnuo rukom.

Trener domaćih je u najavi meča rekao da ne bi imao ništa protiv da njegov tim prvi gol postigne u 80. minutu i upravo u nekoliko minuta pre i posle Budućnost je imala tri idealne prilike da uhvati “poslednji voz”. Mitrović je bio neprecizan sa pet metara glavom, Pejakovićev šut je Kljajić odlično odbranio, a Nikač je nepotrebno petljao u 83. minutu u situaciji kada je bio jedan na jedan sa Kljajićem. Posle toga Kažićevi izabranici su odmah mogli da pruže ruku rivalu i požele mu sreću u dvomeču trećeg kola protiv prvaka Grčke Olimpijakosa, koji su na programu 25.jula i 1.avgusta.

BUDUĆNOST – PARTIZAN 0:0