Partizan nadigrao Budućnost

izvor : agencije  foto:

11.07.2017.

Partizan-buducnost

Crno-beli su stigli do cilja, pobede bez primljenog gola. Dva puta su pogodili mrežu sjajnog Mijatovića i imaju velike šanse za plasman u narednu rundu kvalifikacija. Posle lošeg prvog poluvremena, ulaskom Leonarda u nastavku, Partizan je zaigrao mnogo bolje i stigao do važne pobede.Prvo poluvreme donelo je inicijativu crno-belih.

Pokušavao je Partizan da zapreti odličnom golmanu Mijatoviću. Međutim, svi prilazi ka golu bili su zatvoreni. Pokušavo je naš šampion prodorima sa obe strane, ali nikako nije uspeo da izgradi ozbiljniju šansu da ugrozi gol Podgoričana.

Jedina prava šansa u prvom delu igre bio je prodor Jankovića, koji uspeva da uposli Vulićevića na desnoj strani, ovaj nije oklevao cetrirao je. Pronalazi Tavambu koji je odlično postavljen između štopera Podgoričana, usledio je nekontrolisan šut glavom i ova šansa odlazi u nepovrat.

Budućnost je bila koncentrisana na odbranu svog gola, pokušala je da zapreti iz kontranapada, ali je odbrana crno-belih bila na mestu i nije dozvolila nijedan prodor ka golu Kljajića. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugo poluvreme Partizan je ušao znatno agresivnije. Leonardo je zamenio Mihajlovića i doneo bolju igru crno-belih. Prvo je zapretio Tavamba, bio je sam ispred golmana Mijatovića, ali nije uspeo da ga savlada. Već u sledećem napadu zbog igranja rukom odbrambenog igrača Budućnosti u kaznenom prostoru sudija je pokaza o na belu tačku.

Loptu je uzeo Đurđević, šutirao je po zemlji u desni ugao gola, Mijatović je bio na lopti, ipak precizan šut je završio u mreži, 1:0 za Partizan, 53. minut.

Crno-beli su nastavili da stvaraju šanse. Budućnost se grčevito branila. Ulazak Leonarda preporodio je igru crno-belih. Upravo ovaj igrač je povećao prednost svog tima. Tavamba je dobio loptu na desnoj strani u šesnaestercu, prebacio je na drugu stranu. Na loptu je naleteo Leonardo i smestio je u mrežu, 2:0 u 63. minutu.

Malo opuštanje u igri crno-belih Budućnost je iskoristila da zapreti. Kontranapad Podgoričana, Mijač postiže pogodak, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji pa je pogodak poništen.

Tavamba nije imao sreće da postigne pogodak. U dva navrata je na asistenciju Leonarda bio sam ispred Mijatovića, ali oba puta nije uspeo da postogne gol. Prvi put golman je zaustavio njegov udarac, a u drugoj prilici napadač Partizana je bio neprecizan.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, iako je Partizan stvori još nekoliko šansi ispred gola Podgoričana.

Đukić: Spremni smo za novu sezonu

Srbija razočarala u LE: Slovenija, Makedonija i BiH evidentno bolje

Zvezda prošla Maltežane/Vojvodina se oprostila od Evrope/Mladost poražena i u Azerbejdžanu

Delibašić:  Liga šampiona je naš cilj

LE: Zvezda ubedljiva/Vojvodina s golom prednosti/Inter protutnjao Lučanima

Istorijski meč u Lučanima: Momci, uživajte u Evropi

Zvezda kreće protiv Maltežana/Vojvodina dočekuje Ružomberok

Terzić: Plavšić prodat namenski, od Ristića dva miliona za licencu i jačanje tima

Zvezda u poslednje tri godine dovela 53 fudbalera: Pavkov plaćen 300.000 evra, a odigrao šest minuta!

Poraz "orlića“ za kraj Evropskog prvenstva

Remi Srbije i Makedonije u Bidgošču

Partizan pohod na Ligu šampiona počinje u Podgorici!/Zvezda ponovo na Malti, Voša na Ružomberok, Mladost sa Interom

Poraz „orlića“ od veoma dobre Portugalije

Reprezentacija Srbije protiv Portugalije igra prvi meč na EP

Remi taktički nezrele Srbije i disciplinovanog Velsa/Muslin: Žao mi je što navijačima nisam podario pobedu/Kolman zadovoljan osvojenim bodom

Muslin: Najkvalitetniji smo, možemo do prvog mesta

Milojević predstavljen: Zvezdin poziv se ne odbija/Mrkela: Nije vreme za velike priče, hoćemo da mladi igrači ostave trag u klubu

LŠ: Poznati potencijalni rivali Partizana

Đukić se vraća na klupu Partizana!

Muslin okupio "orlove": Nadam se pobedi protiv Velsa

FSRZS: Sramni napadi Zvezdana Terzića posle kraha na terenu/Tončev: Terzić da prihvati odgovornost za neuspehe i prestane da napada/ Terzić: Otet nam i Kup, krećemo akciju smenjivanja Kokeze

Partizan osvojio "duplu krunu"/Nikolić: Trebalo je ubedljivije da pobedimo; Đurovski: Bili smo bolji