Remi u Kazahstanu: Glupost Anđelkovića koštala Zvezdu

izvor : agencije  foto:

13.07.2017.

andjlekovic

Crvena Zvezda je remizirala u Pavlodaru protiv Irtiša 1:1 (0:0) u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je morala da sa većim kapitalom stigne u Beograd (revanš 20. jula). Srpski tim je kvalitetniji, imao je vođstvo od 51. minuta, kontrolisao igru, a samo neshvatljivom potezu kapitena Dušana Anđelkovića kad je igrao rukom u 92. minutu, prosuo pobedu i doneo Irtišu nadu da bi u Beogradu 20. jula mogao da iznenadi. Kazahstanski predstavnik bukvalno u drugom delu nije imao šut na gol sve do penala kojeg je realizovao Živković.

Očekivalo se da će Irtiš iskoristiti i veštačku travu i dug put gostiju i bolju fizičku spremu da navali od starta, a umesto toga pokazao je priličan respekt prema crveno-belima a šansu tražio kroz kontre i prekide. Beograđani su se polako privikavali na uslove i teren, igrali su mirno, bez žurbe, ali nije bilo ideje i završnog pasa. Gelor Kanga i Rikardinjo trebalo je da budu ti kreatori ali su obojica podbacili u prvom delu. Brazilac je bio nevidljiv, bez lopti, a Gabonac je pokazao da nije fizički spreman. Samim tim, ni dovoljno sposoban da bude lider tima, uz to je izgubio mnogo lopti.

Jer, da Kanga onaj pravi sigurno ne bi promašio dve odlične povratne lopte Srnića (6. minut) i Boaćija (20) kada je sa 12-13 metara prvo pogodio blok, a zatim poslao loptu visoko preko gola. Kad god bi se igrači Zvezde bolje kretali pravili su problem domaćinu, a jednu takvu situaciju nije iskoristio Srnić (39). Domaćin je izveo brojne prekide, a samo je Stamenković stigao da loptu glavom uputi ka Manojloviću (37). Kalinin je oprobao šut i to je bilo sve od domaćina, gde je zakazao prva perjanica Fonseka.

Zvezda je povela na startu drugog dela. Kanga je kao panter reagovao posle odbitka, stigao do lopte pre Marija Maslaća koji ga je srušio, a sudija Avram je sve dobro video. Ričmond Boaći je bio nepogrešiv sa penala, bio je to peti njegov gol na tri meča. Srpski tim je dobio na samopouzdanju, kontrolisao je igru, Donald i Jovičić su činili čvrst blok na sredini terena a Milijaš, koji je zamenio umornog Kangu, čuvao je loptu i imao je nekoliko odličnih zamisli ali ne i pravi pas.

A, onda, neverovatna odluka najstarijeg igrača. Loše je Anđelković procenio let lopte, ona ga je preskočila, levi bek je igrao rukom ničim izazvan, kao Nemanja Vidić na Mundijalu u Južnoj Africi 2010, iako je golman Manojlović bio na lopti!

Stefan Živković nije promašio. Ali, jeste Zvezda jer je opet imala vođstvo kao na Malti, a dozvolila je da rival izjednači bez šanse.

STRELCI: Živković u 93. iz penala za Irtiš, a Boaći u 51. minutu iz penala za Zvezdu. Stadion: "Centralni". Gledalaca: 7.000. Sudija: Mariuš Avram (Rumunija) 7. Žuti kartoni: Stamenković (Irtiš), Srnić, Stojković, Donald (C. zvezda).
IRTIŠ: Lorija 6,5 - Stamenković 6, Maslać 5, Dautov 5,5, Kislicin 6 (od 85. Šabalin -), Živković 6,5 - Fonseka 5,5, Antonio 5,5, Geterijev 5, Kalinin 6 (od 77. Darabaev -) - Bugaev 5 (od 78. Fofana -).
CRVENA ZVEZDA: Manojlović 7 - Stojković 6, Savić 7, Le Talek 7,5, Anđelković 5 - Jovičić 7, Donald 7 - Srnić 6,5, Kanga 6 (od 64. Milijaš 6,5), Rikardinjo 5,5 (od 84. Ruiz ) - Boaći 7 (od 88. Račić -).
IGRAČ UTAKMICE: Damijan le Talek (C. zvezda)

SPEC V.N
Crvena Zvezda je u startnoj postavi imala šestoricu Srba, dok je Irtiš imao trojicu.

novosti.rs

Partizan nadigrao Budućnost

Đukić: Spremni smo za novu sezonu

Srbija razočarala u LE: Slovenija, Makedonija i BiH evidentno bolje

Zvezda prošla Maltežane/Vojvodina se oprostila od Evrope/Mladost poražena i u Azerbejdžanu

Delibašić:  Liga šampiona je naš cilj

LE: Zvezda ubedljiva/Vojvodina s golom prednosti/Inter protutnjao Lučanima

Istorijski meč u Lučanima: Momci, uživajte u Evropi

Zvezda kreće protiv Maltežana/Vojvodina dočekuje Ružomberok

Terzić: Plavšić prodat namenski, od Ristića dva miliona za licencu i jačanje tima

Zvezda u poslednje tri godine dovela 53 fudbalera: Pavkov plaćen 300.000 evra, a odigrao šest minuta!

Poraz "orlića“ za kraj Evropskog prvenstva

Remi Srbije i Makedonije u Bidgošču

Partizan pohod na Ligu šampiona počinje u Podgorici!/Zvezda ponovo na Malti, Voša na Ružomberok, Mladost sa Interom

Poraz „orlića“ od veoma dobre Portugalije

Reprezentacija Srbije protiv Portugalije igra prvi meč na EP

Remi taktički nezrele Srbije i disciplinovanog Velsa/Muslin: Žao mi je što navijačima nisam podario pobedu/Kolman zadovoljan osvojenim bodom

Muslin: Najkvalitetniji smo, možemo do prvog mesta

Milojević predstavljen: Zvezdin poziv se ne odbija/Mrkela: Nije vreme za velike priče, hoćemo da mladi igrači ostave trag u klubu

LŠ: Poznati potencijalni rivali Partizana

Đukić se vraća na klupu Partizana!

Muslin okupio "orlove": Nadam se pobedi protiv Velsa

FSRZS: Sramni napadi Zvezdana Terzića posle kraha na terenu/Tončev: Terzić da prihvati odgovornost za neuspehe i prestane da napada/ Terzić: Otet nam i Kup, krećemo akciju smenjivanja Kokeze

Partizan osvojio "duplu krunu"/Nikolić: Trebalo je ubedljivije da pobedimo; Đurovski: Bili smo bolji