TACI_310x186 STAJERSKA izgrednici juzni vetar noc novak66666

Srbija teško do bodova u Litvaniji

izvor: agencije  foto:

srb-lit

Loši utisci sa Mundijala u Rusiji još su sveži, ali večerašnje izdanje fudbalske reprezentacije Srbije u Litvaniji najavljuje, bar rezultatski, malo bolje dane. “Orlovi” su sa kombinovanim timom savladali domaćina 1:0 (1:0) u Viljnusu u meču 1. kola Lige nacija i opravdali ulogu favorita u svojoj grupi. Dva puta je Dušan Tadić šutirao sa bele tačke i pogodio je samo jednom. Dovoljno za tri boda!

Iznenadio je Mladen Krstajić mnogo čime fudbalsku javnost u poslednja tri meseca, ali je svom kolegi Edgarasu Jankauskasu, sa kojim je još u dresu Jugoslavije vodio borbu na terenu, servirao iznenađenje startnom postavom svoje ekipe. U njoj su mnogi očekivali Rajkovića, kapitena Kolarova ili Milinković-Savića, ali se ispostavilo da su Dmitrović, Rodić, Maksimović i Živković i sa manje ili više uspeha položili ispit.

Od prvog zvižduka škotskog arbitra se videla razlika u klasi dva nacionalna tima, a “orlovi” su preko raspoloženog Dušana Tadića gradili sve svoje najopasnije akcije, pogotovo u prvih 45 minuta, a jednu takvu je as Ajaksa krunisao golom sa bele tačke u 38. minutu. Prethodno je Mitrovića sa leđa oborio Klimavičius.

Domaćin je Marku Dmitroviću pretio u 1, pa 35.minutu, ali najveća opasnost za gol Dmitrovića stigla je u 75. minutu posle sjajnog kontranapada i “već viđenog” izjednačenja, bili smo svedoci kolosalnog promašaja Černiha. Srbija je mogla sve da reši u 83. minutu kada je škotski arbitar drugi put pokazao na penal posle faula nad Veljkovićem, ali je Tadićevu nameru pročitao golman Litvanije. Pre toga su Živković i Mitrović pogodili stativu, pa prečku gola Litvanije.

Srbija je tako skromnom pobedom otvorila novu stranu u svojoj fudbalskoj istoriji. Prethodne kvalifikacije počele su sjajno, Mundijal u Rusiji je u junu, ali i dva i po meseca posle, pokazao svoje najružnije lice. Sva prljavština iz svlačionice tokom Svetskog prvenstva, za sada se gura pod tepih. Ali, neka nova i podmlađena Srbija uspela je da kući ponese tri važna boda. Na putu oporavka, fudbalski “bolesnik” u crvenim dresovima dobio je bar istu boju u licu. Živa je fudbalska reprezentacija.

Ko ne veruje u ove reči, neka dođe u ponedeljak u 20.45 na stadion Partizana da vidi Krstajića i njegove “orlove” u duelu 2. kola Lige nacija protiv Rumunije.

STRELAC: Tadić u 48. minutu (iz jedanaesterca) za Srbiju. Stadion “LFF” u Viljnusu. Gledalaca: 4.378. Sudija: Bobi Maden (Škotska) 7.
LITVANIJA: Šetkus 6 – Batavikas 5,5, Žulpa 5,5, Jankauskas 6, Klimavičius 5, Vaitkunas 5,5 – Slivka 5,5, Verbickas 6 (od 72. Šernas), Kuklis 5 (od 46. Vorobjovas 5,5), Novikovas 6,5 (od 76.Januševskis -) – Černih 6,5.
SRBIJA: Dmitrović – Rukavina 7, Milenković 7, Veljković 7,Rodić 6,5(od 76. Kolarov -) – Maksimović 6,5, Matić 7 (od 80. Lukić-) – Kostić 6,5 (od 90. Radonjić -), Tadić 8, Živković 6,5 - Mitrović 7.
Igrač utakmice: Dušan Tadić (Srbija)

SPEC. VN.
Odmah po završetku meča u Viljnusu, kapiten Srbije Aleksandar Kolarov je ostao na kratkom istrčavanju od desetak minuta, poštoje na terenu proveo samo 15 minuta.

KRSTAJIĆ PROMEŠAO KARTE
Malo ko je mogao da predvidi da će selektor Srbije Mladen Krstajić u startnu postavu protiv Litvanije da uvrsti potpuno neočekivanih 11 igrača. Iako su mnogi očekivali Rajkovića, Kolarova ili Milinković-Savića, među starterima su se pojavili Dmitrović, Veljković, Rodić, Živković ...

ŽURKA PRE MEČA
Fudbalski savez Litvanije je pre utakmice na pomoćnom terenu svog sportskog centra organizovao žurku sa živom muzikom i diks džokejom. Iako su decibeli bili prejaki, u ovoj neobičnoj atmosferi proteklo je zagrevanje obe selekcije, a sve je podsetilo na nedavno gostovanje Partizana na istom stadionu protiv Trakaja (1:1), kada je tokom te utakmice na istom pomoćnom igralištu bila organizovana proslava dečjeg rođendana (?!)

RUKAVINA 50, KOLAROV 80!

Desni bek fudbalske reprezentacije Srbije Antonio Rukavina je na meču protiv Litvanije 50. put obukao dres nacionalnog tima. Njemu je u svlačionici pre utakmice u Viljnusu dres sa brojem 50 uručio sportski direktor Fudbalskog saveza Srbije Darko Kovačević, a saigrači su Rukavinu nagradili aplauzom. U 76. minutu se na terenu kao zamena pojavio kapiten Kolarov i to je bio njegov 80. nastup za Srbiju.

Kazna UEFA:  Zvezda bez navijača u Parizu i Liverpulu

Da budemo najbolji u Ligi nacija

UEFA pokrenula novi disciplinski postupak protiv Zvezde

Krstajić: Stojim iza reči Obradovića, Srbija ne može bez trojice!

Mirković : Ovo je naša realnost/Stojković: Igrali smo protiv velikog protivnika/Šćekić: Naivno primljena dva gola

Žreb za LŠ: PSŽ i Liverpul dolaze na "Marakanu"/Predsednik PSŽ: Uzbudljiv izazov za ceo naš tim/Anćeloti: Teška grupa/ Klop: Ako previše razmišljate, ispali ste

Partizan bez šanse u Istanbulu: Lekcija za evropski kraj

UEFA šalje bogatu finansijsku injekciju Zvezdi/Zvezda sa navijačima u Ligi šampiona!/Zvezda pregovara sa dvojicom napadača – Boaći je realnija opcija

Crvena Zvezda u Ligi šampiona/Evropski mediji: Šampion Evrope se vratio, Zvezda je čudo

Remi u Humskoj, Partizan ima šanse

Krstajićev spisak za početak Lige nacija: Koralov i Matić predvode “orlove”

Bez golova u Beogradu: Tiha "nula" za nadu/Milojević: Bez straha u revanšu

Partizan pobedom "overio“ plasman u plejof kvalifikacija za LE

Zvezda u plej-ofu za Ligu šampiona

Zvezda kažnjena sa dve utakmice bez navijača u Evropi/Džajić razočaran: UEFA je preterala!