second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Homepage Übersetzung

brisel6 migranti000 state department
Jankovic_1 ana11 sat granica kise hlor bogi

Second Second Second Second Second Second Second Second

Partizan pobedom "overio“ plasman u plejof kvalifikacija za LE/Mirković: Veće samopouzdanje pred duel sa Bešiktašom/Subotičani sa igračem više poraženi i u Danskoj

izvor: evn  foto: vn                                                                                              17.08.2018.

partizan-111

Partizan pobedom "overio“ plasman u plejof kvalifikacija za LE

Srpski predstavnik je i u revanš meču u Beogradu bio bolji rival i uspeo da zabeleži i drugu pobedu protiv Danaca.

Nisu stvari idealno krenule za Partizan, pošto je Nordsjeland poveo u devetom minutu golom Olsena nakon brzog napada i kontre danske ekipe.

Ipak izabranici Zorana Mirkovića uspeli su već u narednom napadu da dođu do gola, kada je Janković izveo korner, nakon kojeg je desni bek Miletić postigao pogodak glavom.

Gol Miletića doneo je mnogo ivše slobode Partizanu koji je utakmicu praktično rešio u periodu od pet minuta, kada su u 30. i 35. minutu golove postigli Janković i Marković, obojica na asistenciju Pantića.

Partizan je do 2:1 i preokreta došao nakon bržeg napada i dobre završnice Jankovića, dok je dva gola prednosti doneo Marković, ponovo nakon dobrog skoka nakon kornera.

Drugo poluvreme je ipak potpuno pripalo Dancima, koji su krajnjim naporima pokušali da dođu do gola Partizana.

Na 3:2 smanjio je Amon u 76. minutu nakon dobrog pozicioniranja posle odbrane Stojkovića.

Partizan je izgledao umorno i manje zainteresovano na terenu od tog momenta, gosti su stigli do dve izglednije prilike, ali promene rezultata nije bilo.

Crno-beli su ukupnim rezultatom 5:3 savladali Nordsjeland u dvomeču, čime se plasirao u plejof fazu kvalifikacija za Ligu Evrope.

U plejofu će im protivnik biti turska ekipa Bešiktaša, koja je u dramatičnoj završnici eliminisala Lask iz Linca.

Mirković: Veće samopouzdanje pred duel sa Bešiktašom

bata1

Crno-beli su pobedili Nordsjeland sa 3:2 u Humskoj i ukupnim rezultatom 5:3 prošli dalje u plej-of kvalifikacija za LE.

"Mogu da budem zadovoljan rezultatom i igrom u većem delu utakmice i naravno prolaskom. Izbacili smo veoma kvalitetnu i mladu ekipu, koja je izuzetno motorična, i dinamična i znali smo da moramo da budemo agresivni kao i oni da bismo im parirali", rekao je Mirković na konferenciji za medije.

On je izjavio da su njegovi igrači loše otvorili meč, ali da su u nastavku zaigrali znatno bolje i pokazali veliku želju za pobedom.

"Mislim da u tim momentima moramo da odreagujemo drugačije. Zadovoljan sam, izborili smo još dve utakmice u Evropi i do četvrtka imamo vremena da pripremimo za Bešiktaš", naveo je on, uz napomenu da "crne rupe" ne smeju da se dešavaju.

Trener Partizana se nada da će čelnici kluba odložiti utakmicu sa Radom kako bi ekipa bila što spremnija za prvi meč plej ofa za Ligu Evrope protiv Bešitkaša.

Kada je reč o Bešitkašu rekao je da će napraviti strategiju.

"Upoznaćemo se malo bolje sa protivnikom, napravićemo taktički plan", kazao je Mirković.

Za tri vezane pobede rekao je da mnogo znače jer pre 15-tak dana nije bila sjajna situacija.

"Kad imate samopuzdanje igra je bolja i samim tim rezultati su zadovoljavajući".

Prvi meč između Partizana i Bešiktaša na programu je sledećeg četvrtka u Beogradu.

Subotičani sa igračem više poraženi i u Danskoj

BRONDBI-spartak

Fudbaleri Spartaka iz Subotice nisu uspeli da se plasiraju u baraž za Ligu Evropa, pošto su večeras u trećem kolu kvalifikacija eliminisani od danskog Brondbija.

Spartak je eliminisan ukupnim rezultatom 4:1, pošto je večeras u Kopenhagenu izgubio sa 2:1.

Ekipa Vladimira Gaćinovića je prošlog četvrtka u Beogradu izgubila sa 2:0, a u večerašnjoj utakmici, posle nešto lošijeg početka, od 11. minuta imala je igrača više na terenu pošto je Žoel Kabongo dobio direktan crveni karton.

Spartak je od tog trenutka preuzeo inicijativu, ali i pored velikog broja udaraca ka golu rivala nije uspeo da dođe do prednosti. Kazna za propuštene prilike stigla je u drugom poluvremenu, kada je Brondbi došao do vođstva.

Vodeći gol za dansku ekipu postigao je Dominik Kajzer u 68. minutu, da bi Spartak u 80. izjednačio preko Nemanje Glavčića.

Delovalo je da će utakmica biti završena nerešenih ishodom, ali je Kamil Vilček u 92. minutu drugi put na utakmici savladao golmana Nikolu Perića i tako doneo trijumf svom timu.

Brondbi će u baražu plej-of Lige Evropa igrati protiv boljeg iz duela između Leha i Genka, u kom belgijska ekipa ima prednost.

Zvezda u plej-ofu za Ligu šampiona

Zvezda kažnjena sa dve utakmice bez navijača u Evropi/Džajić razočaran: UEFA je preterala!

Zakarić doneo novu svežinu Partizanu/Spartak nemoćan protiv Brondbija

Trnava baš tvrd zid

Mirković: Znam zahteve, prvo da izađemo iz apatije

Srbija dobija nacionalni stadion, ne zna se koliko košta

Partizan smenio Đukića, Mirković novi trener

Partizan i pored novog bledog izdanja uspeo da eliminiše Trakaj/Spartakova senzacija u Pragu! / Radnički završio takmičenje u Evropi