usa-kosovo zso99 savez za srbiju
radnici88 eu66 peljesacki-most-nacrt zvezda99 vakcin66 petric

Partizan i pored novog bledog izdanja uspeo da eliminiše Trakaj/Spartakova senzacija u Pragu! / Radnički završio takmičenje u Evropi

izvor: agencije  foto:                                                                                              03.08.2018.

part-izv

Partizan i pored novog bledog izdanja uspeo da eliminiše Trakaj

Prolaz i tačka. Sve što one kojima je crno i belo na srcu interesuje staje u ove tri reči, a 180 minuta fudbala u dvomeču sa litvanskim Trakajem svakako nije nešto što će bilo kome ostati u sećanju. Partizan je večeras u Viljnusu “gizvukao”h dovoljnih 1:1 za prolaz, ali su hronični problemi u svim segmentima igre iscrtani možda i bolje na stadionu fudbalske federacije Litvanije, nego sedam dana ranije u Humskoj.

Fudbaleri Partizana su u revanš protiv Litvanaca ušli sa klimavim samopouzdanjem, a ono što su radili tokom prvih 45 minuta graniči se sa pokušajem fudbalskog samoubistva. Loša procena Rumuna Enakea na sredini terena već na isteku trećeg minuta najavila je da bi upravo poslednja linija mogla da pojača nemir, što je i drugi stranac Mark Valjente potvrdio kasnije očajnim reakcijama u nekoliko navrata.

Trakaj nije morao da uradi praktično ništa na planu pritiska crno-bele defanzive i organizacije igre, a na semaforu je već u 8.minutu stajao rezultat koji je iznivelisao prednost Partizana iz beogradskog duela. Januševskis je kod kornera ostavljen sam kao duh u srcu šesnaesterca, Stojković je jedva ukrotio njegov udarac glavom, ali je samo spustio loptu do štopera Osipova, koji je praktično sa linije ugurao u mrežu.

Noge Đukićevih izabranika su od tog momenta postale bar duplo teže, pa iako se skoro u svakom trenutku primećivalo da kvalitet dva tima ne može da se poredi ni po jednom fudbalskom parametru izlaz iz “glavirinta”h nije bilo lako pronaći. Tumarali su Pantić, Janković, Suma i drugovi pored čvrstog i dobro postavljenog bloka Litvanaca, pa se sve svodilo na pokušaje sa distance od kojih je najopasniji bio onaj levog beka Nemanje Miletića u 13.minutu.

Što nije pošlo za nogom jednom, jeste drugom Nemanji Miletiću u poslednjoj sekundi sudijske nadoknade. Štoper crno-belih je bio na pravom mestu posle kornera Zdjelara i uz pomoć prečke skinuo sebi i saigračima ogroman teret sa leđa pošto je već tada bilo jasno da kako god izgledao u nastavku srpski vicešampion ne može da izbegne vizu za narednu rundu i odlazak u Skandinaviju.

Miran put ka overi plasmana u treće kolo kvalifikacija Lige Evrope nije mogla da poremeti ni glupost Sejdube Sume. Omaleni vezista je u 53.minutu mimo svake logike na sredini terena napravio prekršaj za drugi žuti karton, ali domaćin jednostavno nije imao u nogama snage i kvaliteta za nešto više od sporadičnih pretnji Stojkoviću.

Partizan je prošao Litvance sa više gorčine u ustima, nego li radosti, pa iako treneri posle ovakvih utakmica najviše vole da kažu da je ekipa pokazala karakter, jasno je da će za ozbiljnije domete na međunarodnom planu biti potrebno više. Mnogo više.

TRAKAJ – PARTIZAN 1:1(1:1)
STRELCI: Osipov u 8. za Trakaj, Miletić u 45. za Partizan. Stadion: “gLFF”h. Gledalaca: 1500. Sudija: Sebastijan Kolčesku (Švajcarska) 7. Crveni karton: Suma (Partizan) u 53.minutu.
TRAKAJ
: Švedkauskas 7 – Traore 5,5 (od 58. Mukanja 6), Osipov 6,5, Januševskis 6,5, Silenas 5,5 – Borovskij 5,5, Jerjomenko 6, Biljaletdinov 5,5 – Marazas 5,5 (od 86.Alisauskas -), Kazlauskas 5,5, Cizas 5,5.
PARTIZAN
: Stojković 6,5 – Enake 6, N.R.Miletić 7,5, Valjente 6, N.G.Miletić 7 – Zdjelar 6,5, Kosović 6 – Pantić 6(od 74. Đerlek -), Suma 5, Janković 6 (od 87.Ivanović -) – Gomeš 6(od 81. Ožegović -).
Igrač utakmice: Nemanja R. Miletić (Partizan)

Spartakova senzacija u Pragu!

spartak4

"Plavi golubovi" su preleteli zlatne krovove Praga. Večeras u Češkoj prestonici Subotičani su ostvarili istorijski uspeh. Plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope i pored poraza od 1:2. Jer, nedelju dana ranije na novosadskom "Karađorđu" nadigrali su češkog predstavnika 2:0 i zasluženo nastavili svoje evropsko putešestvije.

Pogodak koji je izabranicima trenera Vladimira Gaćinovića obezbedio prolaz u naredni krug, postigao je Bojan Čečarić u 75. minutu sa penala, kada je smanjio prednost domaćeg tima od 2:0, za koji su pogotke postigli kapiten Šural i, zanimljivo je, bivši Subotičanin, Plavšić.

Poveli su Česi u 28. minutu efektnim potezom šđurala a prednost SDubotičana anulirali u n66. minutu golom Plavšića. Činilo se, s obzirom na činjenicu da je velika Sparta dominirala terenom namerena da dokaže da je u prvom duelu, kada je u Novom Sadu izgubila 0:2 imala samo slab dan, da će nadigrati Subotičane.

Bili su bolji Pražani, držali konce igre u svojim rukama ali su ispred sebe imali sjajne borce, istrajne i uporne Subotičane koji su izdržali pritisak do kraja.
Strpljivo su čekali svoj trenutak i dočekali zahvaljujući Đeniću kojeg je štoper Sparte Radaković s leđa gurnuo u "šesnaestercu" domaćih i skrivio penal za "plave golubove".

Siguran sa penala bio je Čečarić, koji je , kako se ispostavilo, širom otvorio vrata za prolaz dalje. To se, međutim, nije dopalo domaćim navijačima. Jer, sa tribina je na teren ušlo tridesetak najvatrenijih fanova Sparte koji su od svojim mezimaca zahtevali trijumf.

Kapiten Šural je tom prilikom pomogao redarima da se igrači što pre uklone sa zelenog tepiha i bar donekle ublaži skandalozan potez navijača koji će, sasvim je izvesno, biti sankcionisan.

Do kraja duela, i pored pokušaja da stignu i prestignu Subotičane, Pražani su ostali kratkih rukava a zbog drugog žutog kartona isključen je Marčić u 82. minutu.

Duel je odigran uz dodatnih sedam minuta a za to vreme Velika Sparta, iako sa igračem više, nije uspela da ozbiljnije pripreti jer joj fudbaleri našeg tima nisu dozvoli da ugrozi rezultat koji ih vodi dalje.

SPARTA - SPARTAK 2:1 (1:0)
PRAG: Stadion „Generali arena", gledalaca: 12.067, sudija: Koltesku (Rumunija). Strelci: Šural u 27. i Plavšić u 65. minutu (za Spartu), Čečarić (iz penala) u 73. minutu (za Spartak ). Crveni karton: Marčić (Spartak ) u 8. minutu.
SPARTA: Nita 7 , Šipšiu 7 (od 90. štetina), Radaković 7,5, Kaja 6,5, Košta 7 (od 85. Vatajelu) – Stančiu 7, Kanga 7,5, Fridek 6,5, Plavšić 7,5 – Tete 7,5, Šural 7.
SPARTAK : Perić 8 – Tekijaški 7,5, Kerkez 7, Ćalasan - (od 35. Marčić 6,5), Vukčević6,5 – Jočić 7, Šimura 7 – Đurićin 6,5 (od 54. Đenić 7), Glavčić 7, Savković 6,5 (od 90. Torbica)

Radnički završio takmičenje u Evropi

RADNICKI-MAKABI

Radnički i ceo Niš su želeli da vide čudo, ali su videli samo častan oproštaj od Evrope. Klub koji je posle 35 godina igra na međunarodnoj sceni poslednji put je ove sezone igrao pod svetlima evropske pozornice u revanš meču sa Makabi je u kojem je eliminisan posle remija - 2:2 (1:2).

Gosti iz Izraela koje sa klupe predvodi naš stručnjak i nekadašnji fudbaler Partizana Vladimir Ivić su sve dileme o plasmanu u sledeće kolo kvalifikacija otklonili već u 33.minutu kada je Pankov pogodio svoju mrežu.

Vizu za sledeće kolo overio je pet minuta kasnije Atar, a dvostruki strelac Stanisavljević je sa dva pogotka doneo ipak tračak radosti na "Čair".

Ekipa Nenada Lalatovića je tako jedina koja je u avgustu završila evropsku odiseju koju nastavljaju čak tri srpska kuba.

Posle Crvene zvezde, Partizana i subotičkog Spartaka ispalo je da srpski klupski fudbal živi svoje najbolje dane koji su kakva - takva uteha za neuspeh na Mundijalu u Rusiji.

RADNIČKI – MAKABI TEL AVIV 2:2 (1:2)

STRELCI: Stanisavljević u 44. i 58. minutu za Radnički, Pankov u 33. (autogol) i Atar u 38.minutu za Makabi. Stadion "Čair". Gledalaca:5.500. Sudija: Radu Petresku (Rumunija) 7.
RADNIČKI: Živković 6,5– Stanković 5,5, Pankov 5,5, Crnomarković 6, 5, Aksentijević 7 – Ranđelović 6, 5 (od 73. Mrkić-), Mićić 6,5, Noma 6 (od 55. Stojanović 6,5), Stanisavljević 7, 5– Haskić 7, Grbić 6,5.
MAKABI: Rajković 6, 5 – Dasa 6, Žair Amador 6,5, Tibi 6,5, Saborit 5,5 (od 55. Jeini 5,5) – Miča 6, Perec 6,5 , Golasa 6,5 , Šenfeld 6 – Atar 7, Kjartanson 6,5.

Odlični Spartak savladao Spartu!/Poraz Radničkog u Izraelu

Partizan savladao Trakai/Đukić: Zvižduci utiču, nije lako…

Danas startuje Superliga

Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!/Spartak slavio u Severnoj Irskoj i prošao dalje: Sledi duel sa Spartom iz Praga/Radnički na Malti potvrdio prolaz

Ben i Krstičić u finišu slomili Spartaks

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!