FSS se žali Fifi zbog suđenja Feliksa Briha!/Krstajić: Rizik jer smo hteli pobedu/Kolarov: Skupo plaćene greške/Fudbaleri Srbije izgubili od Švajcarske na SP

izvor: agencije  foto:                                                                                              22.06.2018.

mitar11

FSS se žali Fifi zbog suđenja Feliksa Briha!

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske u Kalinjigradu sa 2:1

Ipak, utisak je da je konačnom rezultatu "kumovalo" i pristrasno suđenje nemačkog arbitra Feliksa Briha.

Najveću ljutnju kod čelnika srpske kuće fudbala izazvao je nedosuđen penal nad Mitrovićem pri rezultatu 1:1, koga su u šesnaestercu držala dva protivnička igrača.

"Sve je jasno, već smo obavili dosta razgovora, zvanično smo uputili žalbu i protest Fifa na suđenje. Ne očekujem neke spektakularne odluke, ali mi imamo još jednu utakmicu i nećemo se tako lako odreći osmine finala. Neka je Brazil sto puta, ali igrao je protiv Švajcarske i Kostarike i nije nešto bio dominantan u odnosu na njih više od nas. I protiv njih se može igrati. Ali ako ćemo ponovo da pričamo o osvim stvarima i protiv Brazila onda je besmisleno", rekao je Milošević.

"Dosta vas me znate dugo, nisam neko ko će da traži opravdanje, nisam nikad. Najmanje me boli izgubljena utakmica. Izgubio sam ih mnogo, izgubili smo danas i izgubićemo ih još mnogo. Ali ako uvedemo sistem koji treba neke stvari da reguliše i mi u dve utakmice doživimo ovakve stvari. Ni protiv Kostarike nije pozvan VAR za penal nad Mitrovićem, isti penal koji je suđen za Hrvatsku protiv Nigerije. Ovo je malo skandaloznija odluka u kojoj je gospodin dosudio kontra faul. Čak je i to sebi dozovlio. Onda je pitanje što smo uveli VAR. Onda je očigledno da taj VAR važi samo za neke i po potrebi. Što je skandaloznije nego da smo ostavili same sudije i njihovu odluku u toj sekundi, a tada je logičnije da naprave grešku jer imaju sekund da nešto odluče. Ovi imaju vremena da pogledaju snimak pet, deset puta da sve sagledaju i opet dolazimo u situaciju da smo samo zamenili ljude. Sad ovi koji su na terenu greše, to smo znali, a ovi koji treba da ih koriguju odlučuju kad će da ih koriguju, što je još gore. Bolje da ga onda nismo uvodili".

"Ispada da pričamo samo o jednom detalju, a taj jedan detalj odlučuje utakmicu. Odlučuje i o tome šta ćete sutra pisati, šta će ljudi misliti, jer na 1:1 na da je penal i damo gol potpuno je drugačija priča. A sada pričamo o tome da smo u poslednjih deset minuta odigrali loše, da se raspalo sve što smo radili 60-70 minuta. Da stavimo taj VAR u stranu, nislim da niko nije razbio Švajcarsku 70 minuta kao mi danas. Uz konstantno tendenciozno suđenje, ta odluka nije jedina bila sporna. Ja sam u prvom poluvremenu video da čovek ima tendenciozne odluke. Prvi naš start bio je žuti karton, drugi start je bio žuti. Treći je bio žuti. Prvi faul Matića, prvi Milivojevića, prvi Sergeja. Tu se već videlo da je suđenje tendeciozno. I uz sve to mi smo imal i igru, i rezultat, maksimalno dobru situaciju na terenu".

Na priču Miloševića nadovezao se Šurbatović koji je objasnio zbog čega će FSS sve da se žali Fifa i šta očekuje od toga.

"Mi imamo dva sata posle utakmice da najavimo žalbu, mi smo to uradili. U stalnom smo kontaktu sa lokalnom kancelarijom Fifa. Naš stručni tim u Beogradu priprema analizu cele utakmice. Nije u pitanju samo penal. Žalbu ćemo predati u roku, još sutra i javno ćemo je objaviti. Ono što nemamo je jednak trerman. Pre samog početka utakmice smo se žalili na nastup Šaćirija koji je na kopačkama imao zastavu tzv. države Kosovo. Uložili smo prigovor, tražili da promeni obuću. To je očigledna politička provokacija, igrali smo protiv Švajcarske, a ne protiv Kosova. Oni su nam odgovorili da prema propisima ima pravo da nastupi. Takođe smo uočili neke zastave kojima nije mesto, poreza koji su provocirali. Mi smo kažnjeni za utakmicu protiv Kostarike, koja je bila mirna, bez ikakvih incidenata naših navijača, 10.000 franaka zbog male zastave koja se pojavila 45 minuta pre utakmice na minut. Sada čekamo da vidimo kako će reagovati Fifa na kopačke Šaćirija, na dvoglavog albanskog orla na tribinama, proslava gola je takođe skandalozna. Fifa nema isti tretman za sve. Naravno da ne očekujemo da Fifa izbaci Švajcarsku, to nije realno, ali moramo da zaštitimo naš integritet. Šta nas očekuje protiv Brazila ako imamo ovakvav tretman u prve dve utakmice. Oštećeni smo za penal i u prvoj utakmici. Čemu onda taj VAR ako se selektivno primenjuje?", istakao je Šurbatović.

Krstajić: Rizik jer smo hteli pobedu/Kolarov: Skupo plaćene greške

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić psole poraza od Švajcarske 2:1 izjavio je da je ekipa svesno rizikovala u finišu jer je želela pobedu i zato je kažnjena.

„Prvo poluvreme bilo je kako smo želeli, u drugom rano smo primili naivan gol i sve je poremećeno. U poslednjih deset minuta sam napravio izmenu, uveo napadača umesto zadnjeg veznog, hteli smo da rizikujemo i pokušamo da dobijem utakmicu jer bod nije donosio praktično ništa zbog rezultata Brazil - Kostarika", rekao je Krstajić za RTS.

On je dodao da ekipa neće odustati od borbe ni protiv Brazila.

"Biće teško, oni su možda i glavni favoriti za titulu, ali vidite da favoriti ne dobijaju lako. I oni imaju mana, sigurno da nećemo da pokleknemo i učinićemo sve da napravimo rezultat koji nama odgovara", dodao je Krstajić.

Kapiten Aleksandar Kolarov istakao je da je znao koliko je Švajcarska dobra, ali da je šteta što je meč izgubljen greškama.

"Imali smo utakmicu u našim rukama, ali našim greškama smo izgubili. Teško je, nama je najteže. Ostaje nam Brazil, samo pobeda vodi dalje i probaćemo da je ostvarimo. Nema vremena sad za mnogo razmišljanja, bitno je da se odmorimo i psihološki spremimo. Dok postoji šansa borićemo se", rekao je Kolarov.

Fudbaleri Srbije izgubili od Švajcarske na Svetskom prvenstvu

srb sva

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Kalinjingradu od Švajcarske sa 1:2, u utakmici drugog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.

Srbija je povela u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića, a izjednačio je Granit Džaka u 52. minutu. Pobedonosni gol postigao je Džerdan Šaćiri u 90. minutu.

Srbija sada na trećem mestu na tabeli ima tri boda u Grupi E, jedan manje od Brazila i Švajcarske. Poslednja je Kostarika bez bodova, koja je izgubila šanse za prolaz dalje.

U poslednjem trećem kolu, u sredu, Srbija će igrati protiv Brazila, a Švajcarska protiv Kostarike.