Odlični Spartak savladao Spartu!/Poraz Radničkog u Izraelu

izvor: agencije  foto:                                                                                              26.07.2018.

spartak5

Odlični Spartak savladao Spartu!

Fudbaleri Spartaka savladali su u Novom Sadu ekipu Sparte iz Praga sa 2:0 u meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Veoma prijatno iznenađenje priredili su u Novom Sadu fudbaleri Spartaka iz Subotice savladavši favorizovanog protivnika iz Praga.

Iako su u meč ušli kao apsolutni autsajderi, Subotičani su ranim golom Ćalasana u osmom minutu meča šokirali protivnika.

Sparta je pokušala da stekne inicijativu i napadne, ali je Spartak uspeo da bude potpuno ravnopravni protivnik čitav meč.

Drugi gol za srpskog predstvanika postigao je Đuričin u 58. minutu i doneo veliku prednost svojoj ekipi.

Do kraja meča viđale su se šanse kako pred golom domaćina, tako i pred golom gostiju, vrlo lako je moglo biti i 2:1, ali i 3:0.

Ipak nije bilo promene rezultata, pa Spartak u Prag putuje sa velikih 2:0.

Revanš je na programu za sedam dana, a bolji iz ovog dvomeča ide na megdan Bronbiju.

Poraz Radničkog u Izraelu

makabi-radnicki

Fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su na gostovanju u Tel Avivu od Makabija sa 2:0 u meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Radnički nije uspeo da iznenadi Makabi, pošto je tim iz Tel Aviva uspeo da slavi sa 2:0.

Domaćin je imao totalnu inicijativu na meču, napadao, stvarao i materijalizovao šanse.

Nakon nekoliko odbrana golmana Mladena Živkovića i poništenog gola Makabija zbog ofsajda na poluvreme se otišlo bez golova.

Ipak tim iz Tel Aviva uspeo je da probije bedem Radničkog već na početku drugog poluvremena, kada je Kjartason uspeo da pobegne odbrani Nišlija, a potom iskosa veoma precizno šutira i postigne gol.

Isti igrač je u 70. minutu precizno izveo jedanaesterac, koji je naivno napravio Todorovski.

Do kraja susreta videle su se opasne situacije pred oba gola, ali nije bilo promene rezultata.

Radnički nije uspeo da iskoristi igrača više, pošto je u poslednjih deset minuta zbog dva žuta kartona Acilija Makabi sa desetoricom završio meč.

Revanš meč igra se za sedam dana na "Čairu" u Nišu.

Partizan savladao Trakai/Đukić: Zvižduci utiču, nije lako…

Danas startuje Superliga

Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!/Spartak slavio u Severnoj Irskoj i prošao dalje: Sledi duel sa Spartom iz Praga/Radnički na Malti potvrdio prolaz

Ben i Krstičić u finišu slomili Spartaks

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!