jeremic4 migranti2 novobrdo palic evropa novak1

Remi i slabo izdanje Zvezde protiv Spartaksa

izvor: evn  foto: vn                                                                                              11.07.2018.

zvezda7777

Remi i bleda partija za „nulu“ na startu. Crvena zvezda nije uspela u Rigi da opravda ulogu velikog favorita protiv skromne i borbene ekipe Spartaksa, pa će se za prolaz u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona morati mnogo više da se potrudi u revanšu sledećeg utorka na „Marakani“ – 0:0.

Srpski šampion je bio bolji i konkretniji, ali je propustio tri odlične prilike da makar dođe do minimalca i olakša sebi posao. Ispostavilo se da nije bio dobar potez što su crveno-beli u rodnom gradu čuvenog šahiste Mihaila Talja, pre utakmice rivalu dali i „Pešića fore“. Bez najboljeg golgetera, Beograđani su se mnogo mučili u napadu.

Prvih dvadesetak minuta Beograđani su igrali dosta nervozno, nepovezano. Na to je i uticalo i to što je napadač Stojiljković obnovio povredu zadnje lože. Ulaskom Pavkova, živnula je i ofanziva. Raspoloženi Nemanja Radonjić je u 32. odlično prošao po levoj strani, idealno pronašao Bena ali je on iz idealne prilike šutirao slabo, preko gola. U 42. minutu Pavkov sa desetak metara promašuje drugi Zvezdin zicer u prvom poluvremenu. Odbijenu loptu sa desetak metara, iz okreta šalje pored stative. Ni treća nije bila sreća, Ben je u 74. minutu posle solo akcije opet gađao previsoko.

Pre utakmice, kapiten Spartaksa i bivši fudbaler Partizana Alekdandar Kosorić je rekao da bi njegov tim sa 0:0 bio prezadovoljan. Što su planirali, to su i uradili. Letonci su se organizovano branili i pretili samo iz gužvi i retkih kontri. Kada je Kobzar „glumio“ Nejmara u 8. minutu, umesto penala dobio je od ukrajinskog sudije žuti karton. Najbolju priliku u prvom delu, Kosorićev udarac glavom posle ubacivanja iz auta, jednog od najjačih oružja domaćih, Rodić je sa gol linije sprečio pogodak. I u drugom poluvremenu Spartaks se branio grčevito, ali je i došao u priliku da za veliku borbu bude nagrađen i pobedom.

U samom finišu, morao je i Borjan da se istakne kada je ispred njega Agire neočekivano istrčao ispred njega. Isprsio se golman Zvezde i sprečio poraz koji bi dodatno zagorčao život, juče dosta slaboj Milojevićevoj ekipi. Moraće mnogo bolje srpski šampion od ovoga da bi se nadao reprizi odlične prošlogodišnje sezone u Evropi.

SPARTAKS – C. ZVEZDA 0:0