second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!/Spartak slavio u Severnoj Irskoj i prošao dalje: Sledi duel sa Spartom iz Praga/Radnički na Malti potvrdio prolaz

izvor: evn  foto: vn                                                                                              19.07.2018.

Partizan-Rudar

Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!

Drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope se kristalno jasno videlo još iz Nikšića, večeras je u Humskoj samo stigla zvanična potvrda. Partizan je i u revanšu bio bolji od pljevaljskog Rudara uz novu potvrdu da fudbal na startu sezone može mnogo toga da predstavlja, ali nikako i priliku za ozbiljno uživanje u istom. Pljevljaci su u Beograd došli da prime što manje golova i utisak je da su svoju misiju solidno obavili – 3:0 (2:0). Narednu prepreku na putu srpskog vicešampiona predstavljaće litvanski Trakai, koji je minimalnom pobedom u Kazahstanu eliminisao Irtiš. Prva utakmica je na programu u Beogradu 26.jula, revanš je sedam dana kasnije u Litvaniji.

Oko 10.000 svedoka je tokom premijernih 90 minuta na Partizanovom fudbalskom zdanju videlo ono što se i očekivalo, potpunu kontrolu od strane Đukićevih izabranika, ali pristalice Partizana u dobrom delu meča nisu “gnapunile oči”h potezima svojih ljubimaca. Ogromna razlika u kvalitetu dva tima “iscrtana” je u revanšu sa tri lopte u mreži Radovića. Rival je otvoren na vreme golom Danila Pantića u 11.minutu na pas Sejdube Sume posle kornera i činilo se da Pljevljake čeka pravi brodolom.

Maksimalna koncentracija gostiju na odbranu Radovićevog gola i potpuni izostanak želje za nadigravanjem je crno-bele doveo u situaciju u kojoj se našli i pre sedam dana u Nikšiću. Najviše energije u probijanje bunkera je uložio Sejduba Suma, ali su njegovi driblinzi kao po pravilu bili u mestu i dovoljni samo za aplauze sa tribina, ne i za razvlačenje odbrane gostiju.

Drugi gol je potpisao Ognjen Ožegović udarcem glavom u 44.minutu na pas levog beka Miletića, a i njemu je kao i Pantiću pola sata ranije stativa bila saveznik prilikom pogađanja mreže rivala. Sa 5:0 iz dvomeča već u tom finišu prvog poluvremena je bilo jasno da ništa spektakularno ne može da se očekuje ni u nastavku. Partizan je dobio priliku da u Evropi “prikoči” za domaću premijeru protiv Radnika u Surdulici, ali su se momci u crnim dresovima i pored toga svojski trudili da još koji put “potkače” protivnika skromnog kvaliteta. Radović je po svemu viđenom morao još nekoliko puta po loptu posle zicera Ožegovića i Đerleka.

Ono što njima nije pošlo za nogom jeste Rikardu Gomešu koji je priliku da se predstavi beogradskoj publici dobio tek u 63.minutu. Iskoristio je na najbolji način ukrasivši ubedljivu pobedu golom posle driblinga i preciznog udarca po zemlji u 83.minutu.

PARTIZAN – RUDAR 3:0(2:0)

STRELCI: Pantić u 11,Ožegović u 44, Gomeš u 83.minutu za Partizan. Stadion Partizana. Gledalaca: 10.000. Sudija: Danijele Doveri (Italija) 7.

PARTIZAN: Kljajić 7 – Enake 6,5, N. R. Miletić 7, Valjente 6,5(od 57. Marković 7), N.G.Miletić 6,5 – Zdjelar 7, Pantić 7,5, Suma 6,5 (od 58. Tošić 6,5), Đerlek 6,5 – Ivanović 7,5, Ožegović 7(od 63. Gomeš 7).

RUDAR: Radović 6 – Tomašević 6(od 61.Živković 5,5), Mitrović 5,5, Sopo 6, Sekulić 6 – Kotorac 5,5(od 68. Kuč -), Golubović 5, Macanović 5(od 46. Janketić 5,5) – Vuković 5,5, Đalović 6, Bošnjak 5.

Igrač utakmice: Danilo Pantić (Partizan)

Spartak slavio u Severnoj Irskoj i prošao dalje: Sledi duel sa Spartom iz Praga

spartak

Fudbaleri Spartaka plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras na gostovanju u Severnoj Irskoj pobedili Kolerejn sa 2:0.

Spartak je prošlog četvrtka u Novom Sadu igrao nerešeno 1:1 sa Kolerejnom, a za plasman u drugo kolo kvalifikacija bila im je potrebna pobeda u Severnoj Irskoj ili bilo koji remi veći od 1:1.

Subotičani su poveli golom Mileta Savković u 33. minutu na asistenciju Nemanje Ćalasana, da bi sve nedoumice oko plasmana u drugo kolo kvalifikacija razrešio Bojan Čečarić u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Spartak će u narednom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv Sparte iz Praga.

Spartak je i pored nešto manjeg poseda u prvom poluvremenu bio konkretnija ekipa, češće su pretili rivalu, a do prednosti su došli u 33. minutu.

Kolerejn je u drugom delu meča jurio izjednačenje, ali nisu uspeli da probiju odbranu Subotičana, da bi sve nedoumice posle kontranapada rešio Čečarić.

Radnički na Malti potvrdio prolaz

radnicki-nis

Fudbaleri Radničkog iz Niša plasirali su se u drugu kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su i danas na Malti pobedili Gziru sa 1:0.

Nišlije su prošle nedelje na stadionu Čair pobedili Gziru sa 4:0, pa su tako na Malti imali olakšan posao.

Jedini gol u današnjem trijumfu ekipe Nenada Lalatovića postigao je Radovan Pankov u osmom minutu na asistenciju Aleksandra Stanisavljevića.

Nišlije će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv Makabija iz Tel Aviva koji je u revanšu bio bolji od mađarskog Ferencvaroša - 1:0, prvi meč je završen bez pobednika (1:1).

Radnički je u prvom poluvremenu imao više lopte u svom posedu, napadao je i stvarao šanse, dok je Gzira, baš kao i u Nišu, čekala svoje prilike iz kontranapada.

Ekipa sa Čaira je već u osmom minutu stigla do prednosti i tako praktično stavio tačku na ovaj dvomeč. Stanisavljević je izveo slobodan udarac sa desne strane, lopta je preletela sve igrače i na drugoj stativi stigla do Pankova koji je glavom pogodio mrežu Gzire.

Radnički je mogao i do ubedljivije prednosti u prvih 45 minuta, a najbolje prilike propustili su Stanisavljević i Grbić.

U nastavku meča nije bilo mnogo lepog fudbala, ni golova. Radnički je priveo meč kraju bez većih problema, kontrolišući dešavanja na terenu.

Utakmica ke odigrana pred nekoliko stotina navijača, među kojima je bilo i stotinak pristalica Radničkog.

Ben i Krstičić u finišu slomili Spartaks

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!