Partizan savladao Trakai/Đukić: Zvižduci utiču, nije lako…

izvor: agencije  foto:                                                                                              26.07.2018.

partizan-tarakija

Partizan savladao Trakai

Fudbaleri Partizana savladali su na svom stadionu ekipu Trakaija sa 1:0 u meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš meč igra se za sedam dana u Litvaniji.

Crno-beli su upisali bitnu pobedu bez primljenog gola na svom terenu, uz ne baš dobru igru.

Partizan nije briljirao u meču protiv manje kvalitetnijeg protivnika, iako su sa vremena na vreme stvarali šanse i mogli da dođu do gola.

Možda i dva najbitnija momenta na meču bila su u režiji igrača Trakaija - prvo je u 53. minutu zbog žustrog protesta drugi žuti karton zaradio Vorobjovas i svoju ekipu ostavio sa desetoricom na terenu.

Od tog trenutka Partizan stiče potpunu inicijativu, ali do gola stiže lošom intervencijom Januševskisa, koji nakon kornera loptu šalje u svoju mrežu.

Do kraja Partizan je imao dve dobre prilike preko Gomeša, ali Portugalac nije uspeo da postigne pogodak.

Revanš meč igra se u Litvaniji za sedam dana, a ukoliko eliminiše Trakai, Partizanov protivnik u narednom kolu biće bolji iz duela AIK - Nordsjiland.

Đukić: Zvižduci utiču, nije lako…

djukic4

Crno-beli su slavili sa 1:0 protiv Trakajia u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

"Svaki dan dajem sve od sebe. Radim svoj posao, gledam mirno upravu i svoje igrače. Pokušavam da izvučem maksimum od igrača. Ovi zvižduci sigurno da utiču i na igrače, nije lako igrati u ovom ambijentu. Insistirao sam da budu svesni šta treba da rade kako pre utakmice tako i u poluvremenu, da traže gol i da ne izgube glavu i sačuvaju mirnoću. Oni su to odradili i doneli su prednost ekipi pred revanš", rekao je Đukić na konferenciji za medije.

On je čestitao svojim igračima na borbenosti u, kako je naglasio, veoma teškoj utakmici.

Kada je reč o Danilu Pantiću, Đukić smatra da je se trudio i odradio svoj zadatak.

"Stvorili smo dosta šansi, nismo bili fini u završnici. Nije lako igrati protiv zatvorene odbrane. Imali smo dosta problema ali smo na kraju uspeli da pobedimo", zaključio je Đukić.

Trener gostiju Hose Antonio Očandorena rekao je da ništa nije gotovo.

"Tek nas očekuje revanš. Trudili smo se da pružimo svoj maksimum. Partizan je imao posed, imali su veliku prednost. Pokušavali smo na kontre. Međutim, nakon crvenog kartona mogli smo samo da se branimo. Pripremiću svoju ekipu što bolje za sledeći meč. Partizan je jak tim", rekao je trener Trakaija.

Revanš je na programu sledećeg četvrtka u Vilnjusu.

Danas startuje Superliga

Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!/Spartak slavio u Severnoj Irskoj i prošao dalje: Sledi duel sa Spartom iz Praga/Radnički na Malti potvrdio prolaz

Ben i Krstičić u finišu slomili Spartaks

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!