diplomate2 inovacije dino it sektor bitef111 odbojkasice 8

Srbija bez osmine finala Mundijala

izvor: agencije  foto:                                                                                              27.06.2018.

brazil9

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je večeras u Moskvi izgubila od Brazila sa 2:0, u utakmici trećeg kola Grupe E.

Golove za Brazil postigli su Paulinjo u 36. i Tijago Silva u 68. minutu.

U drugom meču Grupe E, igranom u Nižnjem Novgorodu, Švajcarska i Kostarika odigrale su nerešeno 2:2.

Brazil je sa sedam bodova prvi u grupi, Švajcarska je druga sa pet, Srbija je šampionat sveta završila na trećem mestu sa tri osvojena boda, dok je Kostarika poslednja sa bodom.

Selektor Mladen Krstajić je u odnosu na prethodne utakmice "protresao" odbranu Srbije za meč protiv Brazila. Antonio Rukavina je počeo utakmicu, baš kao i Miloš Veljković, dok je u startnih 11 bio i Adem Ljajić koji je meč protiv Švajcarske počeo sa klupe.

Na drugoj strani, Tite je izveo identičan sastav kao u meču protiv Kostarike.

Prvo veliko uzbudjenje na utakmici, kojeg nije ni trebalo da bude, vidjeno je već u četvrtom minutu. Paulinjo je bio u velikom ofsajdu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu tek pošto je Vladimir Stojković sjajno intervenisao.

Srpski golman se istakao i u 25. minutu kada je odbranio udarac Nejmara, a četiri minuta kasnije odličan je bio i Nikola Milenković koji je blokirao šut Gabrijela Žezusa.

Aleksandar Mitrović je u 34. minutu, posle dodavanja Tadića, pokušao da savlada Alisona "makazicama", ali nije bio precizan.

Samo četiri minuta kasnije Brazil je poveo golom Paulinja, koji je iskoristio veliku rupu u odbrani Srbije.

Kutinjo je poslao loptu kroz odbranu Srbije, a Paulinjo je idealno utrčao i potom lobovao Stojkovića.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbudjenja, baš i kao u uvodnim minutima drugog, a onda je posle jednog kontranapada Brazila i još jedne dobre intervencije Stojkovića usledio deo igre u kojem je Srbija pretila.

Prvo se u 61. minutu u idealnoj prilici našao Mitrović. Alison je posle centaršuta Rukavine izbio loptu, ona je došla do Mitrovića, koji je šutirao glavom, ali je pogodio Tijaga Silvu.

Dva minuta kasnije pokušao je i Tadić, a potom ponovo Mitrović glavom, ali mreža Brazilaca se nije zatresla.

U jeku napada Srbije, Brazil je posle prekida stigao do 2:0. Nejmar je izveo korner s leve strane, a Silva je glavom poslao loptu iza ledja Stojkovića.

Nakon tog gola, Brazil je do kraja meča bez problema kontrolisao igru i mirno je priveo meč kraju.

Brazil će u osmini finala igrati protiv Meksika, a Švajcarska protiv Švedske.