second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Second Second Second Second Second Second Second Second

Pamti se samo pobeda

izvor: agencije  foto: vn                                                                                                            13.09.2018

srb-kam

Srbima se vratio osmeh na licu. Odbojkaši nisu blistali ni u drugom kolu grupe C SP, ali su opravdali ulogu favorita protiv simpatičnog i upornog Kameruna – 3:0 (30:28, 25:16, 25:17). „Orlovi“g sutra odmaraju, a u subotu (17.00) se u Bariju sastaju sa Tunisom.

- Uvek je u ovakvim utakmicama problem na našem delu terena – istakao je selektor Nikola Grbić. – Igračima se i pre meča rekao da sve zavisi od nas ako igramo onako kako znamo. Međutim, u prvom setu smo posle ubedljivog vođstva svojim greškama vratili Kameruknce u igri i umalo ga nismo izgubili. U trećem setu su me igrači sa tri, četiri greške izveli iz takta, morao sam da podviknem na tajm-autu, posle čega su brzo završili meč. Igrači moraju da shvate da nema lakih protivnika – naglasio je selektor Nikola Grbić.

Mučili su se „orlovi“ sa lavovima u prvom setu. Tek sedmu set loptu Srećko Lisinac je pretvorio u 30:28. A početak meča nije nagoveštvao dramu. Srbi su krenuli agresivno, silovitim servisima i napadom lako su se odlepili na 13:7. Međutim, kao da su poverovali da je posao završen, došlo je do pada u igri, Kamernci su se razigrali i preokrenuli na 19:18. Ipak, Petrić u drugovi su u finišu seta vratili prednost i uspeli su uz dosta napora da povedu sa 1:0.

- Ne valja što nam se ponavlja taj pad u igri. To nam se sinoć desilo u dva seta protiv Amerikanaca, ali Kamerumci nemaju taj kvalitet, tako da smo prvi set izvukli na mišiće. To moramo da ispravimo i da u nastavku šampionata uđemo u pobednički ritam – istakao je kapiten Nemanja Petrić.

U drugom setu se Srbi nisu kockali. Sve dok na servis liniju nije došao Dražen Luburić vodila se izjednačena borba – 6:6. Tada je korektor „orlova“ servisima uzdrmao prijem Kamerunaca i naši su stekli 11:6. Od tog trenutku izabranici Nikole Grbića zaigrali su sigurnije, dok protivnik nije snage, a ni ideje da makar set učini neizvesnijim.

- Težak meč. U prvom setu smo počeli odlično, napravili razliku, a onda se unervozili zbog svojih grešela. Srećom prelomili smo završnicu seta, a drugi i treći set bili su rutinski – podvukao je Srećko Lisinac.

Bez oscilacija nije moglo ni u trećem setu. Naši su dominirali do 19:10, kada su stali i omogućili protivniku da se na trenutak trgne i smanji na 19:14. Ipak, posle tajm-auta zaigrali su u svom stilu, a Milan Katić je asom stavio tačku na meč.

- To se dešava kada kao favorit igrate sa autsajderom. U prvom setu smo dozvolili da se Kamerunci ponadaju. Srećom, kasnije smo ušli u željeni ritam i bili smo pravi do kraja meča – istakao je Dražen Luburić.

KENGURI PRETILI AMERIMA
Da favoriti ne mogu unapred da upišu bodove uverili su se Amerikanci, koji su posle velike borbe savladali Australiju sa 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 23:25, 15:10). „Kenguri“ su posle 0:2 izjednačili, ali nisu uspeli da naprave veliko iznenađenje.

DVORANA: „Palafloro“ u Bariju. Gledalaca: 750. Sudije: Ortis (Portoriko) i MekLin (Kanada).
SRBIJA: Okolić 2, Kovačević, Katić 7, Petrić 12, Krsmanović 9, Ivović4, Jovović 1, Atanasijević, Luburić 18, Majstorović (libero), Podraščanin, Rosić (libero), Lisinac 6, Kostić. Poeni – napad: 44, blok: 6, servis: 8, greške rivala: 22 (13 iz servisa).
KAMERUN:Mbutngam 1, Engala 4, Hasana 1, Delogombai 5, Engohe 2, Ndongo, Sali Hil 2, Biko-Bi Enkot (libero), Ebuma, Ongolo, Vunnjmbajna 15, Kodi 4, Fosi (libero), Feguo 6. Poeni – napad:31, blok: 4, servis:4, greške rivala: 22 (16 iz servisa).
Po setovima: 30:28, 25:16, 25:17.

DRUŽENjE SA KAMERUNCIMA

Naši navijači su po završteku meča su družili i zabavljali sa Kameruncima i napravili divnu sliku na tribinama.

Grbić: Prihvatio bih pet setova protiv SAD/Amerikanci posle pet setova nadigrali "orlove"

Grbić očekuje neizvesno SP za odbojkaše

Legendarni bokser Marijan Beneš preminuo u 67. godini

Tri srebra za Srbiju na SP, Arunović prva do norme za Tokio

Počinje Evropsko atletsko prvenstvo u Berlinu uz učešće 11 srpskih predstavnika

Petrić: Imamo reprezentaciju za velika dela

Uspesi Srbije nisu slučajni

Ovacije za vladare Evrope/Vučić: Hvala što ste najbolji/Zlatnim vaterpolistima i treneru po 20.000 evra

Vaterpolisti Srbije prvaci Evrope

'Delfini' u finalu Evropskog prvenstva!/Savić: Ne pamtim ovakvu utakmicu/Ćuk: Čudan kriterijum