aleksic IVANOVIC_1 subotica exit6 djokovic7 novak6

Srbija ubedljiva na startu EP: Zagrevanje protiv Rumunije

izvor: agencije  foto:                                                                                                              16.07.2018

aleksic

Čvrstom odbranom do prva tri boda. Vaterpolisti su na startu 33. EP u Barseloni očekivano, bez velikog opterećenja, potopili Rumuniju sa 11:5 (3:1, 3:1, 3:2, 2:1). Vladari Evrope, koje osigurava Unika OS, se u sredu (18.30) u drugom kolu grupe B sastaju sa Rusijom, koja je danas matirala Slovačku sa 12:6.

Delfini“g su igrali veoma sigurno u odbrani, dok su u napadu bili ubojiti onoliko koliko je bilo potrebno. Bilo je i vidljivo, kako su i najavili, da ovu, prvu nedelju šampionata koriste kako bi se što bolje pripremili za četvrtfinale, 24. jula. Zato su danas prepodne trenirali, a uveče su isprobavali i neke taktičke varijante. A i privikali su se na nov kriterijum suđenja.

- Rečeno nam je da će se na spoljnoj liniji tolerisati oštrija igra i treba da se naviknemo na taj kriterijum. Trebalo nam je danas malo vremena da se raskravimo. Neke golove smo primili pomalo, da kažem, glupo i za Ruse ćemo morati da ispravimo greške, ali mislim da imamo razloga da budemo zadovoljni startom – naglasio je kapiten Filip Filipović.

Rumuni nijednog trenutka nisu ozbiljnije pripretili. Naši su im odmah na početku golovima Duška Pijetlovića, Ćuka i Prlainovića stavili do znanja da nemaju čemu da se nadaju. Kada su stekli tri gola viška uveli su utakmicu u svoj željeni ritam. Nisu previše forsirali, već su strpljivo gradili put do prva tri boda na šampionatu. Istina, naše nije uvek služio šut, jer je očigledno da su im ruke još teške od napornog rada. Zato se rumunski golman Tic i istakao par puta.

U prvom poluvremenu Srbi su kontrolisali igru, umirili sjajnog Radua i nisu dozvolili protivniku da se razmahne. U odbrani su popustili samo dva puta, dok su u napadu umeli da promaše i zicere.

U drugom poluvremenu Savić je po običaju zamenio golmane pa je šansu pružio Gojku Pijetloviću, a Branislava Mitrovića poslao na klupu. Obojica su po običaju bila sigurno, tako da se promena na golu nije osetila u igri olimpijskog pobednika.

Naši su igrali mirno, ali im se u trećoj četvrtini desio blagi pad, što je Negreanu kaznio sa dva pogotka. To je trglo Srbe da se golovima Duška Pijetlovića i Ćuka vrate na „plus pet“ – 9:4.

- Igrali smo onoliko koliko smo mogli protiv boljeg rivala. Ovo je bila jedna od onih utakmica u koju igrači ulaze svesni da ne mogu da je dobiju.Svi znaju ko je i šta je Srbija u vaterpolu i zato mislim da smo pružili dostojan otpor – istakao je selektor Rumunije Dejan Stanojević.

Mirna je bila i poslednja četvrtina. Srbi, koji su odlično igrali igrača više i manje, nisu previše pritiskali, a Rumuni su se trudili da izbore što časnije poraz. I na kraju je Aleksić šutem iz daljine stavio tačku na duel starih rivala – 11:5.

- Počeli smo sigurno i mogli smo više puta da zatresemo njihovu mrežu. Nedostajalo nam je malo prisebnosti, ali to će doću vremenom. Videlo se da sam se uželeo igre. Odbrana je bila sigurna i to je ono što nam je trebalo – rekao je Andrija Prlainović.

BAZEN: “Pikornel“ u Barseloni. Gledalaca: 500. Sudije: Švarc(Izrael) i Buč (Španija). Igrač više: Srbija 6 (3) , Rumunija 8 (4). Peterci: Srbija 1 (1).SRBIJA: Gojko Pijetlović (5 odbrana), Mandić 1, Rašović, Ćuk 2, Duško Pijetlović 2, Vico, Aleksić 2, Jakšić, Filipović 1 (1), Prlainović 2, Stefan Mitrović, Branislav Mitrović (3 odbrane).RUMUNIJA: Tic (7 odbrana), Radu, Negrean 2, George, Fulea 1, Đorđesku 1, Protesa 1, Ćoveanu, Gergeljfi, Oanta, Giban, Antipa, Abrudan.Po četvrtinama:3:1, 3:1, 3:2, 2:1.

SAVIĆ: JOŠ SMO KRUTI

Selektor Srbije Dejan Savić bio je zadovoljan posle duela sa Rumunima:
- Bilo bi neralno i nepošteno reći da strahujemo za prolaz u grupi, ali sve tri utakmice važne su nam za uigravanje i podizanje forme. Videlo se da smo pomali kruti, i ruke i noge bile su pomalo teške, ali ima i vremena i prostora za poboljšanje u svim elementima. Očekujem da u narednim utakmicama budemo još bolji i da spremni dočekamo četvrtfinale.

Srbija počinje pohod na četvrtu uzastopnu titulu

Aleksić pred EP: Nikad ne kukamo i ne tražimo opravdanja

Grbić: Ovo je realnost, Francuska i najmanje još pet reprezentacija su bolje od Srbije

Grbić : Sve se briše, ali spremni smo/Počinje F6 Lige nacija: "Orlovi" žele trofej

Zoran Terzić: Suludo takmičenje, prilično bez energije

Počinje finalni turnir Lige nacija: Presudna bitka sa Turskom/Terzić: Cilj je borba za medalje

Rukometaši na Svetskom prvenstvu protiv Francuske, Nemačke, Rusije

Otvoreno Evropsko prvenstvo u mačevanju u Novom Sadu

Srbija ide na SP: “Orlovi” preživeli u Portugaliji

Šoštar: Rade na tome da potpuno ugase Vaterpolo klub Partizan

Rukometaši Srbije sa "plus sedam" idu u Portugaliju

Odbojkašice Srbije protiv Japana počinju takmičenje u Ligi nacija: Moramo da opravdamo rejting