glavniBanner

Hier Lesen  

 

website translator plugin  

 
second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Loading
 

migranti66 srebrenica_1
kasarna nis
prime_button
prime_button
prime_button
prime_button
prime_button
prime_button
prime_button
prime_button
prime_button

 

Češka šalje policajce na srpsko-bugarsku granicu/Među migrantima u Srbiji najviše žena i dece iz Avganistana/Kriza na granici sa Srbijom i Grčkom : Pretnje novog talasa izbeglica

izvor : agencije  foto:                                                                                           12.10.2016.

migranti6

Češka šalje policajce na srpsko-bugarsku granicu

U okviru misije zaštite granica Fronteks Češka je u Bugarsku, na granicu sa Srbijom poslala 15 policajaca a do kraja oktobra poslaće 15 policajaca i u Srbiju da pomognu suzbijanje nelegalne migracije.

Naoružani češki policajci s jednim psom tragačem u zajedničkim patrolama s bugarskim policajcima u oblasti Kalotine obezbeđivaće deo granice Bugarske i Srbije, što je spoljašnja granica Evropske unije.

U Bugarskoj će ostati do 24. novembra, a ukoliko to Bugarska bude zatražila, boravak mogu da produže ili da ih zameni nova grupa policajaca iz Češke.

"Još tokom oktobra poslaćemo takođe 15 policajaca u misiju u Srbiju", kazao je češkoj televiziji ČT šef češke policije Tomaš Tuhi.

Češki premijer Bohuslav Sobotka je obećao Bugarskoj policajce i 770.000 evra novčane pomoći zbog migrantske krize.

Češka je ove godine u misije Fronteksa i kao bilateralnu pomoć u migrantskoj krizi slala policajce i eksperte u osam zemalja što je skoro četiri puta više nego prošle godine.

Slovačka je Bugarsku poslala 22 policajca.

Češka, Slovačka, Poljska i Mađarska su zajedno, kao Višegradska četvorka, predložile da se, umesto prihvatanja nacionalnih kvota za preraspodelu izbeglica među zemljama EU, primeni "elastična solidarnost": da zemlje koje kao Višegradska četvorka ne žele izbeglice, posebno ne muslimane, osetno više doprinesu zaštiti spoljašnjih granica EU i daju humanitarnu pomoć izbeglicama u logorima na Bliskom istoku i u severnoj Africi.

Među migrantima u Srbiji najviše žena i dece iz Avganistana

Od ukupno 6.400 migranata u Srbiji, 55 odsto čine žene i deca iz Avganistana i većina je smeštena u prihvatne centre, rečeno je na sednici Odbora Skupštine Srbije za rad, socijalna pitanja, društvenu uključenost i smanjenje siromaštva.

Na sednici, državni sekretar Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nenad Ivanišević kazao je da se na Horgošu nalazi između 16 i 19 ljudi, a da u Subotici i Šidu čekaju da predaju svoj zahtev za azil u Mađarskoj.

On je naveo i da Srbija početkom 2017. godine očekuje 5,5 miliona evra direktne budžetske pomoći od Evropske unije.

"Pregovori su u toku, verujem da će to vrlo biti usvojeno", rekao je on.

Prema njegovim rečima, Srbiji je neophodna pomoć za zdravstvenu zaštitu, jer su troškovi zbrinjavanja veliki.

Šef UNHCR-a u Srbiji Han Fridrih Šoder rekao je da 55 odsto migranata čine žene i deca, da je više od 50 odsto iz Avganistana, 14 odsto iz Sirije i oko osam odsto iz Iraka.

Pomoćnica Ministarstva zdravlja Vesna Knjeginjić rekla je da je epidemija trovanja hranom u Preševu sanirana 14. septembra i da nema većih epidemioloških opasnosti.

Kriza na granici sa Srbijom i Grčkom : Pretnje novog talasa izbeglica


Vlasti Makedonije pripremaju odluku o produženju vanrednog, kriznog stanja na južnoj granici sa Grčkom i severnoj međi sa Srbijom, do 30. juna 2017. zbog realnih opasnosti od povećanog obima priliva migranata i izbeglica sa Bliskog istoka u tranzitu balkanskom rutom prema zemljama centralne i zapadne Evrope.

Vladin predlog takve odluke prihvaćen je na skupštinskoj Komisiji za odbranu i bezbednost. Predloženim dokumentom koji se očekuje da će biti usvojen na plenarnom zasedau parlamenta predviđa se obezbeđenje kontinuiteta izvršavanja aktivnosti Armije Makedonije (ARM) i bezbednosnih snaga MUP-a, „u funkciji obezbeđenja, zaštite i čuvanja državne granice, u trajanju do 30. juna 2017. godine“.

Ministar odbrane Makedonije, Zoran Jolevski je izjavio da je ta odluka potrebna zbog činjenice da je situacija nestabilna u Siriji i Iraku. Činjenica je da nema uslova za zbrinjavanje i zadržavanje 2,5 miliona migranata koji se nalaze na teritoriji Turske, kao milion izbeglica u Libanu i Jordanu. Svi oni, kako je dodao, predstavljaju mogućnost pokretanja novog migrantskog talasa prema balkanskom putu i Makedoniji.

- Pažljivo pratimo razvoj događaja i priliv migranata po takozvanoj balkanskoj ruti. Smatramo da je neophodno da se produži krizno stanje na našoj južnoj i severnoj granici do 30. juna 2017. godine, ukazao je Jolevski.

 

Ekskurzija Vlade Srbije u Niš, ministri spavaju u kasarni

Vlada poništila pravne posledice akata Prištine o Trepči

U Beogradu konsultacije, za Prištinu nema kompromisa oko Trepče

Neadekvatni pokušaji za zakon o socijalnom preduzetništvu

Strategije za mlade i razvoja obrazovanja bitne za pregovore/Odbor za EU upoznat sa monitoringom za poglavlja 23 i 24

Ivanišević: Migrantska kriza u Srbiji pod kontrolom/Georginov: Centri za smeštaj migranata spremni za zimu/Krivokapić: Većina ilegalnih prelazaka može da se spreči

Za EP Srbija pozitivan igrač u migrantskoj krizi

Izveštaj EK o Srbiji : Plus zbog gej parade, zamerke zbog Rusije

Po ukupnom zbiru glasova Gutereš opet prvi, Jeremić drugi

TS: Preispitati odakle 'Lasti' ekskluzivno pravo na prevoz migranata/Na severu Grčke uhapšeno 214 sirijskih izbeglica/Bugarska gradi žičanu ogradu dugu 100 km duž granice

Nedavanje informacija o Savamali prekršaj Tužilaštva

Peti oktobar nije dobacio čemu je težio

Nikolić o migrantima: Moraćemo da zatvorimo granicu ako EU ne reši problem/Orban: EU nas ne može prisiliti da primimo migrante/Erdogan: EU nije ispunila obećanje o tri milijarde evra

U Srbiji ostaje 7.000 migranata?

EU će verovatno probiti rok za raspodelu izbeglica po kvotama /Srbija: Tiodorović -11 migranata zaraženo malarijom/Mađari u nedelju na referendumu o migrantskim kvotama

Održan novi protest zbog Savamale, tužilaštvo dostavilo informacije

Vojska i policija za dva meseca sprečili više od 9.000 migranata da uđu u Srbiju/EU: Prebacivanje 30.000 izbeglica iz Grčke do 2017./Grčka prebacuje izbeglice sa ostrva na kopno/Sve više došljaka u nordijskim zemljama

Do kraja 2016. još tri poglavlja, čim se ispune svi uslovi

Konsolidovan oporavak ekonomskog rasta na Balkanu

Energetska zajednica: Postupak zbog Srbijagasa

Odobreni projekti za inkluziju Roma na lokalnom nivou

Posledice referenduma mogle bi da osete i Rusija i Srbija?

Jeremić drugi nakon petog kruga glasanja u UN

Ulemek: Nemam neposredna saznanja o ubistvu Ćuruvije

Vučić: Najvažnije da je referendum prošao mirno, da se smire tenzije

Zemlje na 'balkanskoj ruti' za jače kontrole vanjske granice EU/Ivanišević: Srbiji potrebna pomoć u zbrinjavanju migranata/Stefanović: Srbija ne može biti zadovoljna bečkim samitom/Kern: Problem izbegličke krize nije rešen, ali ima razumevanja

Šutanovac pobedio u prvom krugu

Vučić: Srbija uvek za mir, ostaće stub stabilnosti na Balkanu

Vučić u Njujorku: Za stabilnost ćemo platiti svaku političku cenu

EU i IOM: Milion evra Srbiji za kontrolu migracija/Grupa zemalja obećala da će primiti dvostruko više izbeglica

Vučić: Moramo da živimo jedni s drugima, ne jedni pored drugih

Prvo dovesti EU u red, onda primiti Zapadni Balkan

Srbija za sveobuhvatno rešenje migrantske krize/Soros ulaže 500 miliona dolara za osamostaljenje migranata/Cerar migrantima: Strpljenja, dok se ne reše molbe za azil/Cipras: Ne dozvoliti da zavlada ksenofobija

Vučić u SAD-Srbija kao deo rešenja, a ne problema

Dačić nesvrstanima: Ostanite dosledni u nepriznavanju Kosova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt

 

uslovi koriscenja

naslovna

 

servis

> Der Titel der Seite wird von NetObjects Fusion 1&1 Edition generiert