Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Zvezda odlična, Arsenal pobedio sa igračem više/Venger: Nisam očekivao ovakav otpor, atmosfera je bila fantastična

izvor: agencije  foto:                                                                                                19.10.2017

zvezda-arsenal

Zvezda odlična, Arsenal pobedio sa igračem više

Fudbaleri Crvene zvezde bili su na pragu velikog podviga – bili su ravnopravan, ako ne i bolji rival od Arsenala, ali na kraju su "tobdžije" odnele tri boda iz Beograda.

Strelac jedinog gola bio je Olivije Žiru u 85. minutu, posle lepe akcije Vilšera i Volkota i još lepšeg udarca francuskog internacionalca.

Arsenal je tako iskoristio igrača više na terenu, pošto je u 80. minutu, zbog drugog žutog kartona, isključen Rodić.

A do tog trenutka Zvezda je bila možda i bolji rival. Najbolju priliku za crveno-bele propustio je Ričmond Boaći, koji je u 25. minutu pogodio prečku Arsenalovog gola.

Samo par minuta kasnije, veliku priliku propustio je i Nemanja Radonjić, čiji udarac je iskusno odbranio Petr Čeh.

Imali su gosti inicijativu na početku drugog dela, kada su i napravili nekoliko opasnih akcija, ali je Borjan bio vrlo koncentrisan na golu domaće ekipe.

Posle tri odigrana kola u Grupi H Lige Evrope, Arsenal je prvi na tabeli sa tri pobede i devet bodova, dok je Zvezda ostala na četiri osvojena boda.

U drugom meču Grupe H, BATE je na svom terenu savladao ekipu Kelna sa 1:0, i tako stigao do četvrtog osvojenog boda.

U četvrtom kolu Grupe H Lige Evrope, Zvezda 2. novembtra gostuje kod Arsenala u Londonu, dok će Keln na svom terenu dočekati ekipu BATE Borisova.

Venger: Nisam očekivao ovakav otpor, atmosfera je bila fantastična

venger1

SIit se Arsen Venger ispričao sa engleskim novinarima o tinejdžerima koji nisu izgoreli na vrućem terenu u Beogradu, pa o Vilširu, Žiruu, ali je na brzinu stigao da kaže i par reči o nekadašnjem evropskom šampionu, dobroj partiji crveno-belih, fanaticima na tribinama...

- Zvezda je ogroman klub, velike tradicije. Ljudi ovde dobro poznaju fudbal i zato su tako strastveni. Navijači su bili neverovatni. Iskreno, nisam očekivao ovako kvalitetan otpor protivnika. Igrali su sa visokim intenzitetom svih 90 minuta. Imaju veoma dobru tranziciju iz odbrane u napad, napravili su nam dosta problema iz kontri, ali je Čeh imao nekoliko odličnih odbrana.

Obrisao je znoj sa čela slavni stručnjak posle okršaja sa Zvezdom.

- Bila je ovo veoma teška utakmica, na vrućem terenu. Uspeli smo daslavimo zbog pobedničkog mentaliteta ekipe. Ni u jednom trenutku nismo želeli da se zadovoljimo bodom, sve vreme smo išli na pobedu.

Žiru nije odigrao najbolje, ali je jednim potezom utišao krcat stadion.

- Sa njim je uvek tako, to je igrač koji može na mahove da zablista. Kad je teško, on je taj koji rešava – zaključio je Venger.

„Crno-belima” samo bod u Alebasanu, u igri za zaborav

Đukić: Poslaćemo poruku mira iz Albanije

Spektakl koji na „Marakani” čekaju deset godina

Srbija u C ligi nacija: Mogući rivali Albanija, Crna Gora, Grčka, Norveška…

Srbija na svetskom prvenstvu u Rusiji

Fudbaleri Srbije: Bodrite nas do Rusije/Velsu i Irskoj porasli apetiti

Propuštena prva meč lopta, Srbija izgubila u Beču!/Muslin: Moglo i gore, pun stadion za Gruziju!

Meč-lopta za Srbe, Nemce i Engleze/Miris Rusije u Beču/Bečka policija upozorava navijače o javnoj bezbednosti

LE: Zvezda pobedila Keln u gostima, Partizan izgubio od Dinama iz Kijeva posle preokreta

Muslin: Ne plašim se srpskog mentaliteta, verujem da ćemo posle Austrije obezbediti SP

Srbija dobija nacionalni stadion: Prvo lokacija, izgradnja sledeće godine