Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

brisel 2 otpad sajam00 Institut djukic222 Venger

Crno-belima” samo bod u Alebasanu, u igri za zaborav

izvor: agencije  foto:                                                                                                19.10.2017

partizan-skenderbeg

Elbasan – Mnogo buke ni oko čega u najkraćem bi se mogao opisati okršaj Skenderbega i Partizana u Elbasanu. Pretili su pre utakmice i jedni i drugi, pobeda im je bila neophodna za korak ka nokaut fazi, ali od svega nije bilo ništa. Tek po koja izgledna šansa, jedva jedna u rangu stopostotne, premalo je za visoke ambicije albanskog i našeg tima. Crno-beli su više pokazali u nastavku, ali je odbrana domaćina odolela. Na kraju je Sumi zicer odbranio golman Šehi: Skenderbeg – Partizan 0:0.

Miroslav Đukić, trener srpskog šampiona, izveo je na teren očekivani sastav. Povratnik u prvu jedanaestoricu Zoran Tošić igrao je po desnoj strani, Marko Janković bio je na suprotnom boku, mada je neretko menjao poziciji. Sejduba Suma je posle dužeg vremena igrao u sredini, pridodajući se Tavambi kao polušpic.

Skenderbeg je nošen podrškom sa tribina pokušao da ofanzivom iznenadi Beograđane u uvodnim minutima. Albanski tim izveo je čak tri kornera u prva četiri minuta. Velike opasnosti po gol Vladimira Stojkovića nije bilo ili ih je odbrana crno-belih na vreme otklanjala.

Partizan se oslobađao pritiska kako je vreme odmicao, ali je do odlaska na odmor pretio još manje od domaćina. Šutevi Tavambe i Sume, bili su premalo za vođstvo. Ekipa iz Korče je u poslednjih petnaestak minuta prvog dela igre ponovo bila nadmoćnija. Najopasniji pokušaj Afrikanca Sovea sjajnim startom u odsudnom trenutku osujetio je odlični Milan Mitrović, pokazavši da nije slučajno „preselio na klupu“ Bojana Ostojića, na početku sezone jednog od najboljih igrača Parnog valjka.

Najaktivniji je ipak, bio Everton ne libivši se da istrči i ceo teren pokušavajući da natera defanzivce domaćina na grešku. Mitrović je i početkom nastavka, kad je predstavnik Albanije imao najbolju šansu u kontranapadu, požrtvovanim startom sačuvao mrežu Partizana. Nedugo zatim Mitrović je pogrešio, ali je Everton sprečio opasnost po gol Stojkovića.

Mogao je i naš tim da stavi na muke rivala iz kontranapada, ali je pas Jankovića ka Sumi bio neprecizan. Najbolja je bila kombinacija crnogorskog reprezentativca i novajlije iz Slovana posle kornera na isteku sata igre, ali je zatajio Tavamba kasnom reakcijom. Kameruncu je ponestajalo snage, imao je i žuti karton, pa je Đukić odlučio da umesto Tavambe poslednjih 25 minuta odigra Ognjen Ožegović.

Crno-beli su izveli nekoliko kornera, ali nije bilo opasnosti po gol Šehija. Stojković je na drugoj strani kad se bližio finiš izvrsno osujetio Adenijia da donese Skenderbegu prednost, možda i pobedu. Suma je ipak, bio najbliži da meč reši u korist Partizana, sjajno je reagovao golman Šehi. Kasnije je i Nemanja R. Miletić udarcem glavom pogodio stativu.

Koškanje igrača oba tima stavilo je tačku na ipak, siromašan sadržaj sinoćnjeg duela u Elbasanu.

Đukić: Poslaćemo poruku mira iz Albanije

Spektakl koji na „Marakani” čekaju deset godina

Srbija u C ligi nacija: Mogući rivali Albanija, Crna Gora, Grčka, Norveška…

Srbija na svetskom prvenstvu u Rusiji

Fudbaleri Srbije: Bodrite nas do Rusije/Velsu i Irskoj porasli apetiti

Propuštena prva meč lopta, Srbija izgubila u Beču!/Muslin: Moglo i gore, pun stadion za Gruziju!

Meč-lopta za Srbe, Nemce i Engleze/Miris Rusije u Beču/Bečka policija upozorava navijače o javnoj bezbednosti

LE: Zvezda pobedila Keln u gostima, Partizan izgubio od Dinama iz Kijeva posle preokreta

Muslin: Ne plašim se srpskog mentaliteta, verujem da ćemo posle Austrije obezbediti SP

Srbija dobija nacionalni stadion: Prvo lokacija, izgradnja sledeće godine