Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Propuštena prva meč lopta, Srbija izgubila u Beču!/Muslin: Moglo i gore, pun stadion za Gruziju!

izvor: agencije  foto:                                                                                                06.10.2017

matic66

Propuštena prva meč lopta, Srbija izgubila u Beču!

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u Beču od Austrije rezultatom 3:2, u pretposlednjem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Izabranici Slavoljuba Muslina odigrali su daleko najslabiju utakmicu u kvalifikacijama, pa su propustili prvu priliku da obezbede plasman na Mundijal sa prvog mesta u grupi D.

Srbija posle prvog poraza u ovim kvalifikacijama 18 bodova, jedan više od Velsa i dva više od Irske, pa će u poslednjem kolu za četiri dana u Beogradu morati da pobedi Gruziju.

Od početka do kraja duela na stadionu Ernst Hapel Srbija je bila u podređenom položaju iako je imala ogromnu podršku sa tribina.

Austrija je u prvih desetak minuta propustila dve odlične šanse, a u 11. minutu Srbija je praktično iz prve akcije povela kada je Luka Milivojević odličnim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 1:0.

Nije taj gol ništa promenio, pa je Austrija nastavila da pritiska i u 25. minutu je stigla do zasluženog izjednačenja golom Burgštalera.

Ništa se ni u nastavku nije promenilo. Muslin je pokušao promenom formacije i uvođenjem Ljajića, ali je Marko Arnautović iskoristio novi kiks odbrane Srbije i u 76. minutu postigao gol za 2:1.

Sedam minuta pre kraja Nemanja Matić je izjednačio posle kornera Dušana Tadića, ali minut pre kraja konačan rezultat postavio je Šaub.

Već prilikom intoniranja himni bilo je jasno koliku će podršku imati Srbija sa tribina. Orilo se "Bože pravde" stadionom "Ernst Hapel", ali prvu šansu na utakmici imala je Austrija.

Veliku priliku imao je Kainc u sedmom minutu, mali je loše šutirao i Stojković je odbranio.

Tri minuta kasnije u šansi se našao i Arnautović koji je glavom šutirao za malo pored gola posle centaršuta sa desne strane.

Srbija je praktično iz prve akcije povela. U 11. minutu lopta se posle centaršuta Aleksandra Kolarova odbila na ivicu šesnaesterca, prihvatio je Luka Milivojević i veoma preciznim udarcem pogodio za svoj prvi gol u dresu Srbije.

I pored ranog vođstva bilo je jasno da Srbija nije najbolje počela duel u Beču, a Austrija je u 25. minutu zasluženo izjednačila.

Posle tri propuštene prilike gol je postigao Burgšteler koji je uhvatio na spavanju odbranu Srbije i mirno pogodio za 1:1.

Lošeje igrala Srbija u Beču, ali je u 4. minutu posle centaršuta Kolarova prečku pogodio Branislav Ivanović.

Domaćin je uzvratio tri minuta kasnije. Burgšteler je imao veliku priliku, ostao je neometan u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac sjajnom intervencijom zaustavio Stojković.

Rezultatom 1:1 je i završeno prvo poluvreme, pa je Srbija s obzirom na sve viđeno u prvih 45 minuta mgola da bude zadovoljna.

I u prvom delu drugog poluvremena Srbija je igrala daleko ispod svojih mogućnosti.

Austrija je kontrolisala dešavanja na terenu, a u 56. minuut veliku šansu imao je Arnautović koji je izašao sam ispred Stojkovića, pa je golman Srbije ponovo herojski odbranio.

Muslin je 20-ak minuta pre kraja odlučio da napravi prvu izmenu, pa je umesto Rukavine na teren ušao Adem Ljajić.

Do sasvim zasluženog vođstva Austrija je stigla 16 minuta pre kraja. Prelako je ispala odbrana Srbije, Arnautović je sačekao loptu na drugoj stativi i rutinski je pogodio, a nije proslavio gol.

Ipak, sedam minuta pre kraja, Srbija je izjednačila. Tadić je izveo korner, Mitrović je spustio do Matića koji je prihvatio loptu i zakucao je iza leđa golmana Austrije.

Delovalo je da Srbija možda može i do pobede, ali je u poslednjem minutu Arnautović ponovo pogodio i Srbija je ostala bez bodova.

Muslin: Moglo i gore, pun stadion za Gruziju!

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin rekao je da je njegov tim odigrao slabo i da je na kraju imao i sreće u duelu sa Austrijom.

Srbija je pretrpela prvi poraz u kvalifikacijama za Mundijal pošto je u Beču poražena sa 3:2, pa je propustila prvu priliku da overi plasman na Mundijal u Rusiji.

"Ovaj poraz je veliko razočaranje, ali potvrdilo se da je Austrija opasan protivnik i bez neliko igrača na koje nije mogla da računa. Mi nismo bili dobri za razliku od domaćina koji je imao veliki broj prilika za gol. Da nije bilo golmana Stojkovića koji je u odličnoj formi, mogli smo da izgubimo i sa većom razlikom“, rekao je Muslin posle utakmice.

Još uvek je sve u rukama Srbije, pošto bi se pobedom protiv Gruzije u ponedeljak u Beogradu domogla Mundijala.

Imamo sada još jedan pokušaj da se domognemo Rusije, a to je meč sa Gruzijom. Brzo se okrećemo tom duelu. Mi u Beču nismo igrali našu igru, iz prethodnih mečeva u kvalifikacijama i nismo stvorili dovoljan broj prilka za gol. Čak i da smo igrali nerešeno opet bi nam trebala pobeda. Nadam se da će u ponedeljak biti pun stadion i da ćemo u drugom koraku uspeti da se plasiramo na Mundijal", rekao je Muslin.

Meč-lopta za Srbe, Nemce i Engleze/Miris Rusije u Beču/Bečka policija upozorava navijače o javnoj bezbednosti

LE: Zvezda pobedila Keln u gostima, Partizan izgubio od Dinama iz Kijeva posle preokreta

Muslin: Ne plašim se srpskog mentaliteta, verujem da ćemo posle Austrije obezbediti SP

Srbija dobija nacionalni stadion: Prvo lokacija, izgradnja sledeće godine