Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Aleksandar Vucic dreamworks transplatacija kineski kulturni centar sale 111 zvezda-bate

Partizan remijem u Bernu počeo evropsku odiseju

izvor:evn  foto:                                                                                                 14.09.2017

partizan-bojs

Napadači ćorcima osim Jankovića, Stojković magijom po Švajcarcima. Dovoljno za 1:1 Partizana u Bernu na premijeri u grupnoj fazi Lige Evrope. Bio je šampion Srbije pravi u dobrom delu meča na stadionu "Švajcarska", mirisalo je na više od boda koji sam po sebi zvuči kao ozbiljno ostvarenje, ali je na protivničkoj polovini nedostajala moć koju u svojim rukavicama poseduje čudesni Vladimir Stojković.

Krenuo je Partizan upravo onako kako je najavljivao Miroslav Đukić. Hrabro, otresito sa konstantnim pritiskom na sredini terena. Iz takvog pristupa i brze tranzicije već u 11. minutu se došlo do toga da "eksplodira" kop na severnom delu stadiona. Zoran Tošić je teledirigovanim pasom pronašao Jankovića na levom boku, a omaleni vezista je na najbolji način pokazao da ga prekomanda u veznom redu nije zbunila, naprotiv. Zalamanje protivnika, "praćka" odapeta iste sekunde i Fon Balmos je morao po loptu u mrežu. Umesto da od tog momenta samopouzdanje momaka u belim dresovima skoči na maksimum, momentum je potpuno prešao na stranu domaćina.

Pripremajući se za duge lopte, koje su karakteristika Jang bojsa kada je na terenu Oro, Đukić i saradnici kao da su zaboravili da Sulejmani, Sanogo, Nsame i Asale mogu da naprave ozbiljne probleme na zemlji. Posle jedne takve situacije u 14. minutu i prodora po levom boku, "karambol" u petercu je omogućio Fasnahtu da donese ekspresno izjednačenje. Od tog trenutka Partizan je potpuno pogubio konce igre, pa je Stojković prečesto morao da vadi "kestenje iz vatre". Najviše problema Švajcarci su srpskom šampionu pravili posle prekida, ali je Stojković ponovo, kao i u nekoliko prethodnih utakmica, izdominirao nestvarnim refleksnim reakcijama.

A onda u nastavku meča kao da su dva potpuno druga tima istrčala na teren. Partizan je sa svakom sekundom više provedenom na terenu postajao sve konkretniji i opasniji.

Probuđeni Tavamba i Ožegović uz konstantno odlično raspoloženog Jankovića unosili su potpunu pometnju u odbranu Jang bojsa, međutim, nedostajalo je pravo rešenje kada se dolazilo na prag egzekucije. Istini za volju, i rumunski arbitar Kovač je u trenucima najbolje igre crno-belih na psihološkom planu kočio Đukićeve pulene pošto je dva sumnjiva starta nad Ožegovićem i Tošićem umesto slobodnim udarcem i penalom nagradio žutim kartonima.

Kada se činilo da je domaći tim grogiran i da se samo čeka završni udarac, ponovo je na scenu morao da stupi veliki Vladimir Stojković. Trenutak nepažnje u 70. minutu, do tada hladnokrvne i smirene odbrane Partizana, ostavio je Nsameu i Sou mogućnost da donesu potpuni preokret. Stojković je rekao ne, najpre Nsameu posle šuta sa šest metara po zemlji, a onda je i Soov pokušaj sa 25 metara krajnjim naporom skrenuo u korner.

Prave prilike da se naplati odlično poluvreme Partizanu su stigle tek u poslednjih deset minuta, ali je Tavamba šutirao visoko preko gola, dok je Solomon posle sjajnog solo prodora izgubio snagu i omogućio golmanu domaćih da se istakne. Posle svega ukupan utisak je mnogo bolji od konačnog rezultata, koji je svakako odličan pred nastavak borbe za prva dva mesta u izjednačenoj grupi B.

PREKOBROJNI KLjAJIĆ I ANTONOV

Protokol može da "istrpi" samo 18 igrača, pa je Miroslav Đukić uoči utakmice morao da se odrekne usluga dvojice fudbalera koji su doputovali u Bern. Iz tog razloga prvu utakmicu Partizana u Ligi Evrope sa tribina su posmatrali golman Filip Kljajić i defanzivac Nemanja Antonov.

JANG BOJS - PARTIZAN 1:1 (1:1)

STRELCI: Fasnaht u 14, Janković u 11. minutu. Stadion: "Švajcarska". Gledalaca: 13.004. Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija) 6.
JANG BOJS: Fon Balmos 7 - Mbabu 6,5, Fon Bergen 7, Nuhu 7, Lotomba 7,5 - Fasnaht 7,5, Sanogo 7, So 6,5, Sulejmani 7(od 84. Šik ) - Nsame 7, Asale 6,5 (od 68. Numi ).
PARTIZAN: Stojković 9- Vulićević 7, 73 Miletić 8, Ostojić 7,5, 26 Miletić 7 - Everton 8, Jevtović 7, Tošić 7,5 (od 88. Pantić -), Janković 8 - Tavamba 7, Ožegović 7 (od 64. Solomon ).
Igrač utakmice: Vladimir Stojković (Partizan).

POBEDA DINAMA
U drugom meču grupe B Dinamo Kijev je posle preokreta savladao Skenderbeg. Gosti su poveli preko Muzake u 39. minutu i sa vođstvom otišli na pauzu. Ali, domaći tim je u samo dva minuta napravio preokret. U 47. minutu je Sidorčuk izjednačio, da bi u 49. minutu Moraeš doveo Dinamo do prednosti. Pobedu je potvrdio Mbokani sa penala u 65. minutu.