Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

kripta df Vladan-Vukosavljevic-S Srbija-Belgija jovic11 srbija666

Trijumf Srbije u Dablinu, Mundijal nadohvat ruke

izvor: agencije foto: vn                                                                                                   05.09.2017

srbija-irska44

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Republiku Irsku u Dablinu sa 1:0 i dva kola pre kraja kvalifikacija napravila ogroman korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Orlovima je trijumf u 8. kolu grupe D doneo Aleksandar Kolarov prelepim golom u 55. minutu.

Srbija u preostala dva meča gostuje Austriji 6. oktobra i tri dana kasnije dočekuje Gruziju i potrebna su još još tri boda da overi vizu za planetarno prvenstvo.

Ekipa Slavoljuba Muslina ima 18 bodova, četiri više od Velsa, Republika Irska je treća sa 13, Austrija četvrta sa 9, a slede Gruzija sa 5 i Moldavija sa 2 boda.

Tok meča

U vodnom delu utakmice nije bilo uzbuđenja, timovi su "ispitivali" snage, a Stojkovićeva mreža zatresla se u 10. minutu. Dafi je bio strelac, publika je skočila na noge, međutim, fudbaler Brajtona bio je u ofsajdu.

Srbija preko Mitrovića pokušava da ugrozi domaćeg golmana, a ono u šta se uzdaju Irci je i tradicija. Naime, na svom terenu nisu izgubili poslednjih deset mečeva.

U 20. minutu Šejn Long je odlično šutirao sa više od 20 metara, lopta je išla pod prečku, ali je Stojković uspeo da je izbaci u korner.

Nije bilo velikih uzbuđenja sve do 33. minuta, kada je Mitrović imao sjajnu šansu! Tadić je po levoj strani loptu prosledio do Kostića, fudbaler Hamburga do Mitrovića koji je šutirao, ali je golman Rendolf odlično reagovao i uz pomoć jednog svog igrača loptu prosledio u korner. Bio je to prvi udarac orlova u okvir gola.

Tadić je u 41. minutu iz kornera iznenadio sve loptom po zemlji, ali je udarac Kolarova sa 18 bio preslab.

Već u sledećem napadu Kostić je sjajnom varkom tela izbacio svog čuvara iz igre, zavrnuo je loptu do Rukavine koji je sa 14 metara šutirao daleko preko gola.

Na poluvrmenu nema golova u Dablinu.

Tek što je počelo drugo poluvreme adić je posle dobre akcije Orlova bio u idealnoj prilici, ali je šutirao po sredini gola i golman Iraca je lako austavio njegov pokušaj.

U 53. minutu Long je šutirao oštro po zemlji sa 25 metara, Stojković je bio na mestu.

Srbja vodi sa 1:0 od 55. minuta! Tadić je poslao loptu u sredinu do Kostića, ovaj je odmah prosledio do Kolarova, koji je u trku šutirao sa 12 metara i lopta se od prečku odbila u mrežu!

Bio je ovo drugi gol Kolarova u poslednja dva meča za nacionalni tim.

Irska je posle primljenog gola pokušala da izvrši pritisak, ali su fudbaleri Srbije bez većih poteškoća održavali kapitalnu prednost.

U 68. minutu orlovi su ostali sa igračem manje na terenu! Maksimović je kao poslednji igrač odbrane prvo udario loptu pa tek onda Marfija, videlo se to lepo na snimku,  ali ga je sudija poslao u svlačionicu.

Prva izmena u srpskom timu u 72. minutu. Filip Kostić je napustio teren, a šansu je dobio Stefan Mitrović.

Nekoliko minuta kasnije Irci su pokušali udarcem iz velike daljine, ali nisu bili precizni. Ubrzo je i Meklin obrobao udarac, takođe, vrlo neprecizno.

U 76. minutu domaći su tražili penal. Posle centaršuta sa leve strane Vuković je bio u duelu sa Marfijem, ali se sudija Čakir nije oglasio.

U 79. minutu Muslin je napravio drugu izmenu. Umesto Aleksandra Mitrovića u igru je ušao njegov imenjak Prijović. Tri minuta kasnije Nemanja Gudelj je zamenio Tadića.

Kristi je zapretio u 84. minutu, ali ni ovaj pokušaj nije išao u okvir gola Srbije.

Sjajnu priliku Ostrvljani su imali u 87. minutu. Long je dobio vazdušni duel, a drugi šut Marfija odlični Stojković je kolenom odbranio.

Problem za srpski tim bila je i povreda Vukovića, koji poslednjih desetak minuta skoro da nije mogao da potrči i iz odbrane se preselio ka sredini terena, a u poslednju liniju povukao se Matić.

Meč je završen, Srbiju još tri boda dele do plasmana na Mondijal!!!

Pobeda Velsa, remi u Beču

Vels se u Kišinjevu mučio, ali je u finišu meča slomio otpor Moldavaca - 2:0. Gosti su poveli golom Robsona Kanua u 80. minutu, a trijumf je overio Remzi u sudijskoj nadoknadi vremena.

Vels je izbio na drugo mesto na tabeli sa četiri boda manje od Srbije i jednim više od Irske.

U meču bez rezultatskog značaja Austrija i Gruzija su remizirali 1:1. Gosti su poveli u Beču u 8. minutu golom Gvila, a konačan rezultat postavio je Šaub u 43. minutu.