Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Partizan pobedio Skenderbeg/Djukić: Dobro je što ćemo sami odlučivati o prolazu u drugu fazu/Tavamba: Pokazali smo karakter i kvalitet

izvor: agencije  foto:                                                                                                02.11.2017

partizan-skenderberg

Partizan pobedio Skenderbeg

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu albanski Skenderbeg sa 2:0, u utakmici četvrtog kola i ostvarili prvu pobedu u Grupi B u Ligi Evropa.

Partizan je poveo u 39. minutu golom Zorana Tošića iz slobodnog udarca, a pobedu je obezbedio Leandre Tavamba u 66. minutu.

Šampion Srbije sada ima pet bodova i drugi je na tabeli, iza Dinama iz Kijeva, koji je večeras pobedio Jang Bojs sa 1:0. Dinamo ima 10 bodova, švajcarska ekipa je treća sa tri boda, a Skenderbeg ima dva.

U prvom poluvremenu obe ekipe su igrale čvrsto i borbeno, Partizan se mučio da uspostavi kontrolu, dok je Skenderbeg bio vrlo organizovan i vrlo dobro se branio.

Crno-beli su ipak stekli prednost u prvom delu igre, u 39. minutu, sjajnim golom Tošića iz slobodnog udarca. On je sa oko 25 metara pogodio donji dosni ugao gola Skenderbega za veliko slavlje oko 13.000 navijača u Humskoj.

Upravo je Tošić bio i najbolji u redovima domaće ekipe u prvom poluvremenu. On je u devetom minutu solidno šutirao sa oko 20 metara, a pet minuta kasnije je pokušao iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U prvom poluvremenu su pokušavali i Miletić i Ožegović, dok je na drugoj strani Kristi Vandjeli testirao Vladimira Stojkovića.

Albanska ekipa je bolje počela drugo poluvreme, Partizan se povukao, ali su crno-beli ipak prvi zapretili. U 61. minutu Tavamba je, posle dodavanja Tošića, pokušao da lobuje golmana Orgesa Šehija, ali je čuvar mreže Skenderbega u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner. Tavamba je posle kornera bio u prilici, šutirao je glavom, ali je Šehi ponovo izašao kao pobednik.

Ono što Tavamba tada nije iskoristio jeste samo pet minuta kasnije. Golman Skenderbega je kratko ispucao loptu, Ožegović je presekao, ušao u kazneni prostor i uposlio usamljenog Tavambu koji je pogodio praznu mrežu.

Nakon drugog gola Partizana, Skenderbeg je imao dve šanse, ali se oba puta istakao Stojković. On je prvo bio na mestu posle slobodnog udarca Marka Radaša, a potom je dobro intervenisao nakon šuta glavom Bajrama Jašanice.

Skenderbeg je u finišu meča pokušavao da makar ublaži poraz, ali je Partizan uspeo da sačuva vodjstvo i upiše prvu i vrlo važnu pobedu u Ligi Evropa.

U narednom kolu, 23. novembra Partizan će dočekati Jang Bojs, a Skenderbeg će biti domaćin Dinamu.

Djukić: Dobro je što ćemo sami odlučivati o prolazu u drugu fazu

djukic_66

Trener fudbalera Partizana Miroslav Djukić rekao je da je njegova ekipa večeras izvojevala tešku i važnu pobedu protiv Skenderbega u Ligi Evropa i da je dobro što će o prolazu u drugu fazu odlučivati sama."Zaista sam veoma srećan zbog ekipe koja se borila i izgarala na terenu svih 90 minuta i na kraju izvojevala veoma tešku pobedu protiv Skenderbega. Uzeli smo tri boda koja će nam biti veoma bitna u borbi za prolazak dalje", rekao je Djukić novinarima na stadionu Partizana.

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Skenderbeg sa 2:0 u utakmici četvrtog kola Grupe B Lige Evropa.

"Znali da će biti teška i tvrda utakmica, znali smo da će odlučiti malo detalji. Mislim da je (Zoran) Tošić otvorio utakmicu tim slobodnim udarcem. Bilo je posle lakše, mogli smo da igramo mirnije i da hvatamo protivnika na kontranapad", rekao je Djukić.

"Bila je to teška pobeda, nije billo ni malo lako. Znali smo da neće biti lepe igre", dodao je trener Partizana.

Djukić je naveo da se njegova ekipa nije svesno povukla posle prvog gola.

"To je neka normalna reakcija kad te protivnik pritisne da moraš da se povučeš. Mi imamo ekipu koja može da trči kontranapade", rekao je on.

Pored postignutog gola, Tošić je bio jedan od najboljih igrača na večerašnjem meču, ali je dobio žuti karton i neće moći da igra protiv Jang Bojsa.

"Svaki gubitak je velik za nas, ali najbitnije je da ekipa funkcioniše dobro, ekipa može da zameni bilo kog pojedinca", ocenio je Djukić.

Trener srpskog šampiona naveo je da je dobro za Partizan što je Dinamo večeras slavio protiv Jang Bojsa i to što će crno-beli sami odlučivati o svojoj sudbini.

"Imaćemo finale protiv Jang Bojsa i zavisićemo samo od nas. To je bitna činjenica, jer ćemo pred našim navijačima rešavati sudbinu", rekao je Djukić.

Albanske novinare je zanimalo i da li Partizan očekuje kaznu Uefa zbog skandiranja navijača "Kosovo – Srbija". Na to pitanje je odgovorila portparolka kluba Biljana Obradović.

"Uefa je bila obaveštena o baneru sa likom cara Lazara na početku utakmice i oni su to dozvolili. Reč koja je bila zabranjena i zbog koje bismo bili kažnjeni je reč 'šiptar', a skandiranje Kosovo je dozvoljeno budući da je Kosovo deo Srbije", rekla je ona.

Tavamba: Pokazali smo karakter i kvalitet

Fudbaler Partizana Leandre Tavamba rekao je da je njegova ekipa u večerašnjoj pobedi protiv Skenderbega pokazala karakter i zahvalio saigraču Ognjenu Ožegoviću koji mu je asistirao kod gola.

"Zadovoljan sam, dugo smo se pripremali za ovu utakmicu. Bili smo malo razočarani zbog rezultata u Albaniji (0:0) u prošlom kolu, ali danas smo osvojili tri boda i cela ekipa je zadovoljna. Nadam se da će i navijači imati više vere u nas, pošto nekoliko prošlih utakmica nismo igrali dobro, ali s obzirom na broj mečeva od početka sezone, normalno je da dodje do pada forme", rekao je Tavamba novinarima posle utakmice.

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu albanski Skenderbeg sa 2:0, golovima Zorana Tošića iz slobodnog udarca i Leandra Tavambe.

"Danas smo pokazali da imamo karakter i kvalitet i nadam se da ćemo nastaviti tako. Imao sam veliku želju da postignem gol, pošto sam tamo u prošloj utakmici imao veliku pansu, ali je nisam iskoristio, a danas sam se, na neki način, osvetio. Hvala saigraču (Ognjenu) Ožegoviću koji je odlučio da mi doda loptu. Pokazali smo solidarnost, bolji smo kad smo složni, to je pokazao ovaj rezultat", naveo je Tavamba.

Partizan je drugi na tabeli Grupe B sa pet bodova i ima pet manje od prvoplasiranog Dinama, a dva više od Jang Bojsa, sa kojim igra 23. novembra u Beogradu.

Jang Bojs je večeras izgubio od Dinama iz Kijeva sa 0:1.

"To će biti veoma važna utakmica. Jang Bojs je izgubio, mi idemo u narednu utakmicu da zadržimo poziciju koju imamo i videćemo šta će biti", dodao je Tavamba.

Muslin i zvanično više nije selektor/Piksi i Miha otpali, dva nova kandidata za selektora?

Početak kraja? Spisak neće saopštiti selektor Muslin?

Milojević: Crveni karton prelomio meč/Đukić zadovoljan zalaganjem i rezultatom

Zvezda odlična, Arsenal pobedio sa igračem više/Venger: Nisam očekivao ovakav otpor, atmosfera je bila fantastična