samit1 mitrovica66 laboratorija2 msu1 srbija sl mladen8

Dva gola Mitrovića za pobedu Srbije protiv Nigerije

izvor: agencije  foto:                                                                                              27.03.2018.

mitrovic99

Srbija je sinoć u Londonu uspela da nadigra Nigeriju, koja je u prethodna dva prijateljska meča bila uspešnija od Argentine i Poljske. Ova pobeda od 2:0 (0:0), gde je dvostruki strelac bio napadač Fulama Aleksandar Mitrović, svakako vraća nadu.

Selektor Krstajić je u ovom meču odlučio da očvrsne odbranu, pa je od početka Srbija krenula sa Ivanovićem, Nastasićem i Rukavinom, igračima koji su izneli najveći teret u odbrani tokom kvalfikacija. Doduše, Krstajić je pojačao i srednji red gde je Matić, koji je protiv Maroka bio usamljen, dobio društvo u Luki Milivojeviću.

Srbija je kao i u meču sa Marokom vrlo odlučno ušla u meč. I već u 8. minutu Aleksandar Mitrović je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali se Frensis nije dao prevariti. Nigerija je ovaj priateljski meč sa Srbijom u Londonu, na stadionu četvoriligaša Barneta, dočekala bez nekoliko važnih igrača, koji su dobili slobodno od selektora. Zato su Viktor Mozes igrač Čelsija i Musa napadač moskovskog CSKA imali važnu ulogu u timu našeg protivnika. Upravo je Mozes na isteku 10. minuta dobro namučio Vladimira Stojkovića.

Srbija je imala sjajnu šansu u 12. minutu kada je Tadić velemajstorski uposlio Mitrovića, ali je naš glavni napadač bio nespretan, da bi iz prekida Ivanović, koji se očigledno uželeo igre, šutirao snažno ali je Frensis na znalački način uspeo da sprečio da Srbija povede.

Ostaće velika dilema da li je naša reprezentacija ostala oštećena u 13. minutu kada je nakon udarca glavom Mitrovića sa ivice peterca lopta prešla liniju. Videlo se dobro da je punim obimom bila za leđa Frensisa ali sudije to nisu videle. Tako je Srbiji poništen regularan gol!

Sjajni igrač Arsenala Aleks Ivobi zadavao nam je dosta problema na sredini terena. Ovaj istinski majstor fudbala je u 64. minutu dodao loptu do Igala, koji je pokušao udarcem sa zemlje da iznenadi Stojkovića. Videši da Matiću ne ide onako kako smo ga navikli, Krstajić je u 65. minutu na teren poslao Marka Grujića, fudbalera Liverpula na pozajmici u Kardifu. I od tada Srbiji se osmehnula sreća...

Bolju igru i dominaciju na terenu u finišu utakmice naši fudbaleri su uspeli da krunišu u 68. minutu. Dugo je trajala akcija naše ekipe. U odbrani gostiju zavladala je prava konfuzija, loptu je uzeo Kostić izmenio dupli pas sa Mitrovićem, onda je otišao malo u levu stranu, usledio je centaršut pravo na nogu opasnog strelca, a Mitrović je u svom stilu, iako dobro čuvan, uspeo da savlada do tada sjajnog Frensisa: Srbija – Nigerija 1:0!

Pokušali su Nigerijci da dođu do izjedačenja, ali, otvorena igra u finišu meča im se osvetila. Igrao se 81. minut kada je Srbija izvela velemastorsku akciju. Opet je Tadić nakon dodavanja lopte iz auta petom prevario svog čuvara, potom loptu dodao do Kostića koji se našao u punom naletu. Usledila je povratna lopta do Mitrovića, veoma raspoloženog za igru, i jak i neodbranjiv udarac sa nekih devet metara. Golman Nigerije je ponovo bio matiran: Srbija - Nigerija 2:0!

Stadion: ,,Hajv,, u Londonu. Sudija: Pouson (Engleska). Gledalaca: 2.000. Strelac: Mitrović u 68. i 81. minutu. Žuti karton: Mitrović (Srbija)

Srbija: Stojković 7, Rukavina 7, Ivanović 8, Nastasić7, Kolarov 6, Milivojević 7, Matić 6 (od 65. Grujić 7), Tadić7 (od 90. Maksimović - ), Ljajić 6,5 (od 80. Živković -), Kostić 7,5 (od 88. Gaćinović -), Mitrović 8.

Nigerija: Frensis7, Ebuehi 6, Tros Ekong6, Idovu 6 (od 86. Aina -), Balogun7, Ndidi 7 (od 85. Agu -), Obi 6,5, Ivobi 7 (od 88. Ajavi -), Onazi 7 (od 77. Ogu -), Mozes 6 (od 46. Igavo 6), Musa 6.

Navijači opkolili Ivanovića

Branislav Ivanović je ostavio neizbrisiv trag u Londonu u dresu Čelsija, pa je naš dojučerašnji kapiten a sinoć sjajni komandant u odbrani, izazvao najveću pažnju ljubitlja fudbala. Odmah pošto je sudija odsvirao kraj, navijači su utrčali na teren u želji da se slikaju sa kapitenom Zenita. Bila je to lepa slika koja vraća veru u naš nacionalni tim.

Večitima po minus tri boda?!

Tošić: Veoma sam razočaran, nikome nije teže nego nama/Poraz Partizana u Češkoj: Bezidejnost srušila snove

Kraj evropske priče: Džagoev i sudija smrzli Zvezdu

Partizan igrao 1:1 sa Viktorijom u prvoj utakmici

LE: Zvezda sa 0:0 ide u Moskvu

Milorad Vučelić: I u Srbiji se namešta!

Futsal: Kazahstanci opet kobni/ Selektor: Dostojno smo se suprotstavili Kazahstanu

UEFA: Zvezda ipak sa navijačima protiv CSKA