dodik-vucic vrs zelena-energija bombardovanje pravda zucko

Partizan igrao 1:1 sa Viktorijom u prvoj utakmici

izvor: agencije  foto:                                                                                               15.02.2018.

par-plz

Fudbaleri Partizana igrali su večeras nerešeno 1:1 sa Viktorijom, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa.

Partizan je vodio u Beogradu golom Leandrea Tavambe u 58. minutu, a konačan rezultat u 81. je postavio Radim Reznik.

Revanš će se igrati u četvrtak, 23. februara u Plzenju.

Partizan je u prvom poluvremenu više imao loptu u posedu, uspostavio je svoj ritam igre i bio konkretniji, ali je izostala završnica.

Šut je prvo isprobao Sejduba Suma, koji je u devetom minutu šutirao preko gola, potom se Danilo Pantić nije najbolje snašao u šesnaestercu u 32. minutu, a najbolju šansu za crno-bele propustio je Suma tri minuta kasnije. Njega je uposlio Zoran Tošić koji je poslao pas u prostor, ali je Sumin udarac sjajno odbrani golman Viktorije Aleš Hruška.

Na drugoj strani, Viktorija je svoje prilike vrebala iz kontranapada, ali nije uspela da opasnije ugrozi gol Partizana. Gosti iz Češke u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola srpskog šampiona.

Crno-beli i oko 21.500 navijača u Humskoj su gol dočekali u 58. minutu. Pantić je sjajno na desnoj strani pronašao Miroslava Vulićevića, on je u kaznenom prostoru pronašao Tavambu koji je glavom zatresao mrežu Viktorije.

Viktorija je nakon tog gola krenula ofanzivnije, a prvi opasan udarac ka golu Partizana uputio je David Limberski u 75. minutu, ali je udarac izblokirao Milan Mitrovič i sprečio izjednačenje.

Medjutim, šest minuta kasnije Viktorija je ipak stigla do izjednačenja, a strelac je bio Reznik. Krmenčik je iz, čini se nedozvoljene pozicije, vratio loptu do Reznika koji je glavom poslao iza ledja Stojkovića.

On tog trenutka je sve krenulo naopako po crno-bele, pošto su u 85. minutu ostali sa igračem manje na terenu jer je Mitrović zaradio drugi žuti karton.

Do kraja meča, ipak, nije bilo promene rezultata pa crno-beli na revanš putuju s rezultatom 1:1.

LE: Zvezda sa 0:0 ide u Moskvu

Milorad Vučelić: I u Srbiji se namešta!

Futsal: Kazahstanci opet kobni/ Selektor: Dostojno smo se suprotstavili Kazahstanu

UEFA: Zvezda ipak sa navijačima protiv CSKA