vlada1 Evropski-sud-za-ljudska-prava hpc otpadne vode ehf1 dikson

Srbija izgubila od Maroka: „Orlovi“ lako pali

izvor: novosti online  foto: vn                                                                                              23.03.2018.

srbija-maroko

Ako se po Maroku dan poznaje, pašće nam mrak na oči na Mundijalu u Rusiji. Fudbalska reprezentacija Srbije se na prvom konkretnom koraku na putu ka Svetskom prvenstvu saplela u Torinu. „Orlovi“ su popadali u prijateljskom meču sa Marokom1:2 (1:2).

Na Olimpijskom stadionu možda važi čuveno geslo „nije važno pobediti, važno je učestvovati“, ali fudbal 21. veka ne razume baš najbolje šta znači ova rečenica...

Selektor Mladen Krstajić je na svom zvaničnom debiju na klupi reprezentacije dobro promešao karte, na gol je poslao Dmitrovića, na klupu poslao Ivanovića, traku oficijalno predao Kolarovu, šansu dao „Novozelanđanima“ Živkoviću (od starta), Grujiću i Gaćinoviću (rezervisti), na mapu Srbije vratio Bastu... Džaba!

Maroko je zasluženo pobedio u utakmici u kojoj je vrebao iz defanzife u prvom poluvremenu i iz dva šuta dao dva gola, ali isti taj Maroko je držao sve konce igre u drugom poluvremenu i do tančina ogolio sve slabosti u našem timu koji polako poprima konture ekipe koja će u junu da krene u Rusiju.

Meč kao da se igrao u Rabatu, glavnom gradu Maroka, a ne u Torinu, na terenu koji sjajno poznaju Adem Ljajić i Nikola Maksimović (večeras starteri Srbije). Skoro 8.000 Marokanskih „gastarbajtera“ u Italiji je pristojno popunilo tribine „Olimpika“, a kada su u 40. minutu počeli sa skandiranjem:“Ole, ole...“ videlo se da će vrag odneti šalu. Poveli su Afrikanci u 28. minutu kada je Maksimović oborio Amrabata za penal i gol veziste Ajaksa Hakima Zijeha. Znakove života Krstajićev tim pokazao je u 37. minutu kada je Ljajić na ivici ofsajda uposlio strelca i „jubilarca“ Tadića. Ali, konačan rezultat postavljen je samo tri minuta kasnije kada je Maksimovića prskočio jedan centaršut, a Kalib Butaib pokazao gde smo baš „tanki“.

U nastavku meča Srbija je pretila „mršavo“, pošto je tek u 60. minutu treći put čestito prešla centar, a u finišu samo preko Mitrovića pokušala da pokaže zube. Na kraju, ostaje nekako „krezav“ utisak o tome kakvi smo bili na premijeri Krstajića kao selektora, Kolarova kao kapitena i u novim dresovima. Protiv Maroka je bilo baš loše. U utorak u Londonu nas čeka Nigerija. Ko pretrči i nadskoči „crne lavove“ ima čemu da se nada.

I za kraj, rivali iz naše grupe na Mundijalu su imali šta da kažu i pokažu: Rusija – Brazil 0:3, Grška – Švajcarska 0:1, Škotska – Kostarika 0:1.

SPEC.VN.Meč u Torinu je, kao i većina prijateljskih duela kvalifikovanih selekcija za Mundijal u Rusiji igran Adidasovom loptom “Telstar” koja će biti zvaničan rekvizit na SP.

STRELCI: Tadić u 37. minutu za srbiju, a Zijeh u 29. (iz jedanaesterca) i Butaib u 40. minutu za Maroko. Olimpjski stadion u Torinu. Gledalaca: 8.000. Sudija: Marko Gvida (Italija) 6.SRBIJA: Dmitrović 5,5– Basta 5,5, Maksimović 5 (od 73. Ivanović -), Tošić 6, Kolarov 6 – Živković6 (od 46. Milivojević 6), Matić 6 (od 67. Grujić -), Ljajić 6 (od 83. Prijović -) – Tadić6,5(od 70. Gaćinović 6), Mitrović 6, Kostić 5,5.MAROKO: Munir 6,5 – Dirar 6, Benatija 6,5, Sais 6,5 (od 46. Da Kosta 6,5), Mendil 6,5– El Ahmadi 6,5 (od 83. S. Amrabat -), Busufa 7 – Amrabat 7, Zijeh 7,5 (od 91. El Kabi -), Belanda 6,5 – Butaib 7 (od 74. Buaduz).
Igrač utakmice: Hakim Zijeh (Maroko).

TADIĆEV 50, A BANETOV 101. MEČ

Dušan Tadić odigrao je večeras 50. utakmicu za fudbalsku reprezentaciju Srbije. On je od predsednika FSS Slaviše Kokeze dobio nacionalni dres sa brojem 50 i cveće, dok je Branislav Ivanović dobio priliku da uđe u igru u 73. minutu umesto Maksimovića i tako zabeleži svoj 101. nastup za Srbiju.

novosti.rs

“Orlovi” u Torinu igraju prijateljski meč sa Marokom: Nebitno je odakle su

Reprezentativci Srbije o smeni vođe nacionalnog tima: Nema bure oko trake

FSS: Imamo pravo da kažnjavamo zbog izjava

FSS kaznio Zvezdu i Partizan oduzimanjem bodova/U Srbiji uveden verbalni delikt

Večitima po minus tri boda?!

Tošić: Veoma sam razočaran, nikome nije teže nego nama/Poraz Partizana u Češkoj: Bezidejnost srušila snove

Kraj evropske priče: Džagoev i sudija smrzli Zvezdu

Partizan igrao 1:1 sa Viktorijom u prvoj utakmici

LE: Zvezda sa 0:0 ide u Moskvu

Milorad Vučelić: I u Srbiji se namešta!

Futsal: Kazahstanci opet kobni/ Selektor: Dostojno smo se suprotstavili Kazahstanu

UEFA: Zvezda ipak sa navijačima protiv CSKA