Futsal: Kazahstanci opet kobni/ Selektor: Dostojno smo se suprotstavili Kazahstanu

izvor: agencije  foto:                                                                                                05.02.2018.

futsal 7

Futsal: Kazahstanci opet kobni

Selekcija Srbije nije uspela da se probije među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta na Evropskom prvenstvu u Sloveniji. Kao i u Beogradu 2016. u borbi za bronzu, po „orlove“g su ponovo bili kobni Kazahstanci posle dramatične završnice - 1:3.

Do vođstva je Kazahstan došao u 7. minutu. Daglas Žunior je šutirao iz prekida, sjajni golman Miodrag Aksentijević je odbio loptu, a Serik Žamankulov je iskoristio uspavanost naše odbrane, i iz drugog pokušaja u tom napadu zatresao mrežu za 1:0. „Orlovi“g su pre i posle tog pogotka u prvom poluvremenu imali odlične šanse, ali sreća im nije bila saveznik, naročito Slobodanu Rajčeviću, koji je u 2. i 14. minutu pogađao stativu.

Bio je opasan i protivnik, tako da je Daren Nurgožin kod 1:0 uѕdrmao prečku, a Daglas pred sam kraj prvog dela igre nije rešio situaciju „jedan na jedan“ sa Aksentijevićem. Tom prilikom čuvar mreže Srbije je lakše povredio rame, međutim, stegnuo je zube i nastavio meč.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Tajnan je sasekao želju srpskih igrača da ekspresno dožu do izjednačenja. Sudije nisu svirale blag faul nad Mladenom Kocićem, pa su Kazahstanci iz kontre suviše lako došli do 2:0.

Defanzivi „orlova“ je tokom celog meča muke zadavao golman Kazahstana, Brazilac Igita, koji je praktično peti igrač u napadu i konstatna opasnost, pošto ima briljantnu tehniku. Ipak, kada je trebalo, bez greške je obavljao i svoj osnovni posao, tako da je imao nekoliko fantastičnih odbrana.

I pored velike želje i nekoliko dobrih akcija, uz podršku sa tribina, Srbija je uspela samo da pripreti preko Rajčevića u 36. minutu – 1:2. Stativa je 60 sekundi kasnije opet spasila Kazahstan posle šuta Kocića, a onda je Daglas u poslednjim sekundima potvrdio trijumf protivnika – 1:3.

Reprezentacija Kazahstana će se u polufinalu sastati sa boljim iz današnjeg duela Španija – Ukrajina, dok će Srbija na neki veći rezultat na Evropskom prvenstvu morati da čeka do 2022. godine, kada je na programu naredni šampionat.

SRBIJA – KAZAHSTAN 1:3 (0:1)
STRELCI: 0:1 Žamankulov u 7, 0:2 Tajnan u 23, 1:2 Rajčević u 36, 1:3 Daglas u 40. Arena „Stožice“g. Gledalaca: 3.000. Sudije: Četin (Turska), Birket (Engleska). Žuti karton: Aksentijević (Srbija), Tajnan (Kazahstan).
SRBIJA: Aksentijević, Perić, Rajčević, Kocić, Simić, Momčilović, Vulić, Matijević, Rakić, Tomić, Milosavac, Ramić, Stanković, Radovanović.
KAZAHSTAN: Igita, Dovgan, Jesenemanov, Daglas, Nurgožin, Šamro, Tajnan, Žamankulov, Sulejmanov, Peršin, Taku, Orazov, Tursagulov.

Selektor: Dostojno smo se suprotstavili Kazahstanu

Selektor futsal reprezentacije Srbije Goran Ivančić ocenio je da se nejgova ekpa dostojno suprotstavila Kazahstanu, ali da nije mogla da ostvari bolji rezultat od plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Futsaleri Srbije nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su u Ljubljani izgubili od Kazahstana 3:1. Srbija je imala više od 30 šuteva na gol, četiri puta su njeni futsaleri pogodili stativu, ali nisu uspeli da postignu više od jednog gola.

-Čestitam selekciji Kazahstana na prolasku i mojim igračima na velikom trudu i borbenosti. Nijanse su odlučivale, ovoga puta nismo imali sreće kao protiv Slovenije. Bilo je mnogo prilika na obe strane, dostojno smo se suprostavili vrlo jakom protivniku. Ovo su naše realne mogućnosti u ovom trenutku, mogli smo korak dalje, ali ostaje nam da se okrenemo budućnosti i radimo na potencijalu koji futsal definitivno ima-rekao je Ivančić za sajt Fudbalskog saveza.

Kapiten Srbije Marko Perić rekao je da je razočaran, pošto je njegova ekipa odigrala najbolju utakmicu na turniru.

-Golman Igita je pravio čuda. Bilo je teško igrati protiv ovakve ekipe koja koristi golmana u polju. Stvarali smo šanse, dali smo maksimum, ali nažalost nismo uspeli-naveo je on.

Reprezentativac Srbije Slobodan Rajčević rekao je da je ekipa ostvarila cilj plasmanom u četvrtfinale, ali da nije imala sreće i da žali zbog poraza.

-Nismo imali sreće da izjednačimo, bilo je dovoljno vremena, pogađali smo stative i golmana, šteta što nismo uspeli. Cilj je bio četvrtfinale i u tome smo uspeli, ali ostaje gorak ukus jer smo mogli da napravimo još jedan korak-dodao je Rajčević, strelac jedinog gola za Srbiju u današnjoj utakmici.

UEFA: Zvezda ipak sa navijačima protiv CSKA