zaev000 eksplozija woodstock venera rastko jokic1

Crno-beli u revanšu u Turskoj prošli u plej-of Lige Evrope

izvor: evn  foto: vn                                                                                          16.08.2019.

par-mal

Partizan je preživeo Malatiju. Prolaz se piše i širi osmehe, sve ostalo može i trebalo bi da ide pod lupu uoči plej-ofa Lige Evrope. Došli su crno-beli u Malatiju sa lepom prednošću iz prvog meča i sijaset promašenih prilika, a večeras su do poslednjeg trenutka strepeli i to bez konkretnijih dejstava ka golu Farnola. Na kraju širom podignute ruke i još samo jedan stepenik do Lige Evrope - 1:0 (1:0).

Sve loše što može da se dogodi u utakmici poput ove u Malatiji Partizanu se dogodilo već u 7. minutu kada je Akbaš sa svoje polovine poslao dubinsku loptu ka Jahoviću. Pored spremnih Ostojića i Pavlovića na ivici šesnaesterca se potpuno nepotrebno i krajnje nerezonski pojavio Stojković, Jahović ga je prebacio, zatresao mrežu i poveo utakmicu baš u onom smeru koji su crno-beli želeli da izbegnu.

“Ranjavanje” samopouzdanja Miloševićevih pulena je od tog momenta pa sve do finiša prvog dela igre bilo primetno prilikom svakog naleta Malatije i u duel igri. Defanzivci su često bili primorani da ulaze u krilo Stojkovića, Zdjelar i Šćekić su bili daleko od autoriteta za rivala od pre sedam dana, dok su u isturenijem delu tima samo Suma i Sadik delovali kao realna nada Partizana.

Asano je imao zicer kada je komplikovao u 15. minutu i poslao loptu visoko preko gola, da bi od trenutka bio “pod ručnom” i bez ideje kako da unese nemir u domaći tim. Zoran Tošić se nudio i pokušavao, ipak, učinak mu je bio zanemarljiv najviše zbog nepreciznih pasova. Sa Sumom koji je racionalno koristio loptu i prostor i Sadikom kod koga je fudbalski rekvizit stalno bio kao “u sefu” Partizan ipak nije mogao da prodiše i pokuša već u prvom poluvremenu da smiri i protivnika i publiku.

Sa druge strana trojka koja je u Beogradu iznenađujuće grejala klupu (Jildirim, Giljerme, Tore) je predstavljala ono vezivno tkivo bez kojeg je Malatija u Humskoj u najvećem delu utakmice delovala kao “Bambi na ledu”. Toreova brzina i zamisli su mogli skupo da koštaju Partizan već u 20. minutu, kada je lopta posle njegovog centaršuta pogodila Pavlovića u rebro, pa u ruku, a Kavano je ispravno procenio da se ne radi o situaciji koja bi domaćinu trebalo da donese penal.

Partizan je mnogo sigurnije i smirenije ušao u drugo poluvreme, uz utisak da su i fudbaleri posle silovitog kidisanja u prvih 45 minuta izgubili dosta snage i energije. Ipak i pri takvom odnosu snaga Malatija je bila bliža drugom golu, nego Partizan izjednačujućem koji bi stavio tačku na dramu. Najpre je Čalalea u 59. minutu u poslednji čas izblokirao Ostojić, da bi u 78. minutu Vladimir Stojković bravurom u njegovom stilu sprečio štopera Mina Mezu da duplira prednost turskog tima. Prošli su crno-beli i kroz pravi mali pakao u nadoknadi dugoj sedam minuta, ali je Strahinja Pavlović kao i tokom cele utakmice neustrašivo komandovao odbranom i učinio da epitet igrača utakmice poveže sa eliminacijom fanatično borbenih Turaka.

FLAŠOM NA STOJKOVIĆA
Navijanje u dobro popunjenoj “Malatija areni” je bilo korektno i bučno tokom cele utakmice. Mrlja na podršku žuto-crvenima bačena je u 59. minutu kada je flaša sa vodom poletela ka Vladimiru Stojkoviću, ali ga je srećom promašila. Kasnije, u finišu utakmice, su ka golmanu Partizana leteli i upaljači.
Jedina prozivka na račun Partizana i Srbije viđena je pre početka utakmice. Tada su najverniji navijači Malatije sa južne tribine raširili dve ogromne turske zastave, a između njih zastavu sa likom sultana Mehmeda drugog koji je 1453. pokorio Carigrad.

MALATIJA - PARTIZAN 1:0 (1:0)
STRELAC
: Jahović u 7.minutu. Stadion: “Malatija arena”. Gledalaca: 17.000. Sudija: Kris Kavano (Engleska) 7.
MALATIJA: Farnol 7, - Čebake - (od 11. Čagiran 6,5), Mina Meza 7, Akbaš 7, Kaš 6,5- Čalale 6, Jildirim 7 - Tore 7,5, Giljerme 7 (od 74. Tozlu -), Bifuma 7,5 (od 68. Fofana -) - Jahović 7.
PARTIZAN: Stojković 7 - N. R. Miletić 6, Ostojić 7, S. Pavlović 8, Urošević 7,5 - Zdjelar 6,5 , Šćekić 6,5 - Tošić 6 (od 71. Lutovac -), Suma 7 (od 82. L.Pavlović -), Asano 6 - Sadik 7 (od 90+6 Ožegović -).
Igrač utakmice
: Strahinja Pavlović (Partizan)

novosti.rs

Partizan u Turskoj brani veliku prednost

Zvezda je u baražu za Ligu šampiona!/Milojević: Ponosan sam na igrače, pobeda za Srbiju

Ostojić pred Malatiju: Oprezno, stvorila se lažna slika…

Zvezda pred velikim ispitom

Zvezda pobedila Helsinki

Partizan protiv Malatije ili Olimpije

Zvezda na boljeg iz duela Nju Sejnts - Kopenhagen

Novo, 14. izdanje Superlige Srbije, startuje s naslovnim sponzorom "Linglong tajer"