second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

naucnici srbija bebe srbija partizan-olimpija (1) reprezentacija zvezda-sparta rasovic_6

Second Second Second Second Second Second Second Second

Zvezda pobedila Helsinki

izvor: evn  foto: vn                                                                                           24.07.2019.

Zvezda-Helsinki

Od skromnih Finaca malo toga se videlo u prvom delu. U 15. minutu postigli su gol, ali iz velikog ofsajda i to im je bio prviuspešan pokušaj da su razmenili nekoliko dobrih pasova. Ipak, iako nisu uputili ni jedan udarac u okvir Borjanovog gola, znalački su se branili i razvlačili utakmicu.

Rodić je u 48. prvi zapretio, a zatim je tri minuta kasnije presekao prvu opasnu kontru rivala. Međutim, uprkos napadačkoj orijentaciji, Zvezda nije uspevala da pronađe pravi ritam koji će lomiti i slomiti Fince. Ubacivanjem Jevtovića umesto Ivanića u 63. minutu dobilo se na brzini. Čitav stadion se najviše obradovao kada je Pavkov dobio šansu u 72. umesto Boaćija. Zaorila se ona njegova „Hej, skoči daj gol glavom“. Snažni Milan krenuo je da razgrće i pravi pometnju kao što je to ranije radio i u 90. minutu našao se na pravom mestu da matira Rudakova i donese, ipak, velikih 2:0. Taman da ne bude opuštanja u revanšu.

C. ZVEZDA – HELSINKI 2:0 (1:0)
STRELCI
: Boaći u 26. i Pavkov u 90. minutu. Stadion: „Rajko Mitić“g. Gledalaca: 36.289. Sudija: Pavel Gil (Poljska) 6.
C. ZVEZDA: Borjan – Stojković 6,5, Babić 7, Milunović 6,5 Rodić 6,5 – Jovičić 6, Jovančić 6 – Ben 6 (od 85. Vukanović -), Ivanić 7 (od 63. Jevtović) , Marin 7 – Boaći 7 (od 72. Pavkov).
HELSINKI: Rudakov 6 – Tolvomaki 6, Rafinja 5,5, Obilor 5,5 – Mensah 5,5 (od 90. Varinen -), Alho 5,5 , Dalsterm 5,5 , Kairinen 5 – Tarasov 5 (od 81. Benisan -), Riski 5,5.
IGRAČ UTAKMICE: Ričmond Boaći (C. zvezda)

ODLIČNA PODRŠKA
Evropske utakmice i u vreme letnjih odmora su pravi magnet za Zvezdine navijače. Bilo ih je više nego na prethodnom sustretu sa litvanskom Suduvom. Preko 36.000 pristalica crveno-belih napravilo je odličan štimung u sinoćnjem okršaju sa Helsinkijem. Koreografija na severu su bile crveno-bele crveno i bele zastavice, a kada je pred početak meča, horski sa svih strana zagrmelo „Pune tribine čudih navijača“ fešta je mogla da počne. Navijače je tokom čitavog meča bilo I gosti su imali podršku desetak najvernijih fanova, usamljenih na južnoj tribini.

novosti.rs

Partizan protiv Malatije ili Olimpije

Zvezda na boljeg iz duela Nju Sejnts - Kopenhagen

Novo, 14. izdanje Superlige Srbije, startuje s naslovnim sponzorom "Linglong tajer"