Tadić za pobedu Srbije u Tbilisiju

izvor : evn  foto: vn

25.03.2017.

tadic7

Iz Tbilisija se Rusija najbolje vidi! Fudbalska reprezentacija Srbije je posle velikog preokreta savladala Gruziju u Tbilisiju 3:1 (1:1) u meču u kojem je napravljen ogroman korak ka Mundijalu 2018. godine!

Da će ovo biti pravi fudbalski “salto mortale” videlo se već u 6. miutu meča kada je jedan od najiskusnijih na terenu Aleksandar Kolarov kao na tacni počastio domaćina “kratkom” loptom koju nije stigao golman Stojković, a Kačarava pretvorio u vođstvo.

Salto se dogodio u narednih 80 “i kusur” minuta. Računajući tu i skoro celo prvo poluvreme u kojem “orlovi” skoro da nisu mogli da povežu dve suvisle akcije, u kojem je domaćin bio na krilima publike i u kojem je Vladimir Stojković spasavao sebe, svoj gol i Srbiju!

“”Orlovi” su izjednačili u nadoknadi prvog poluvremena a 70 odsto posla u akciji koja je prethodila faulu nad Kostićem uradili su golman Stojković “dirigovanim” ispucavanjem i Ivan Obradović. Tadić je aistirao Kostiću koji je oboren, a sigurnim udarcem naše “desetke” imali smo gol za spas u najboljem trenutku meča.

Neka potpuno druga Srbija istrčala je oko 19 časova na stadion Dinama u Tbilisiju. Jagoš Vuković je ušao umesto Ivana Obradovića, Kolarov se preselio na poziciju levog beka, a taman kada se učinilo da Aleksandar Mitrović ne može ozbiljnije da pripreti Gruzijscima, sevnula je akcija sa Tadićem i napadač Srbije je vrhunskim potezom i šutom iz okreta savladao golmana domaće reprezentacije. Sve je odjednom zamirisalo na lavovski preokret “orlova” i hod od očaja do sjaja...

Gruzija u preostalih pola sata nije bila rival koji ozbiljnije preti Stojkoviću, a pečat na pobedu stavio je debitant u “A” reprezentaciji Mijat Gaćinović koji je iskoristio još jednu vrhunsku asistenciju Dušana Tadića i smestio loptu iza leđa Lorije.

Bio je to, kao po nekoj komandi, signal za skoro sve najvatrenije pristalice Gruzije da krenu – kući. Srbija je iz Tbilicija nastavila put na koji je krenula od 1. kola ovih kvalifikacija. Ka Svetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine. Ako ponovi igru iz drugog poluvremena u junu protiv Velsa u Beogradu tek ćemo imati čemu da se nadamo. Ako bude grešila i poklanjala, kao što poklanja Aleksandar Kolarov, korak će biti kraći i sporiji.

GRUZIJA – SRBIJA 1:3 (1:1)

STRELCI: Kačarava u 6. minutu za Gruziju, a Tadić u 45. (iz jedanaesterca), Mitrović u 64. i Gaćinović u 87. minutu za Srbiju Stadion: Dinamo Arena u Tbilisiju. Gledalaca: 30.000. Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka) 7.

GRUZIJA: Lorija 6 – Kakabadze 5,5 (od 70. Anabidze- ), Kašija 5,5, Kverkvelija 5,5, Navalovski 5,5, - Kazaišvili 6,5, Gvilija 6, Kvekveškiri 6, Kankava 6, Ananidze 5,5 – Kačarava 6,5.

SRBIJA: Stojković 7 – Ivanović 7, Maksimović 6,5, Kolarov 6,5 – Rukavina 6,5, Milivojević 7, Matić 7, Obradović 6(od 46. Vuković 7) – Kostić 7,5 (od 81. Gaćinović 7,5 ), 7,5 (od 71. Gudelj - ), Tadić 8,5.

Igrač utakmice: Dušan Tadić (Srbija)

novosti.rs

"Orlovi" u najvećoj "maloj" utakmici kvalifikacija

SRPSKI FUDBAL PRED NOVIM UDAROM: Bačka istupa iz Superlige!?

Ivanović: 'Na terenu moramo da pokažemo da smo bolji od Gruzije'

Đurđević i Gaćinović na Muslinovom spisku

Podela bodova u 153. “večitom” derbiju

Dan za derbi, Zvezda i Partizan igraju 153. put

Partizanu ukinuta suspenzija

"Superliga je neregularna, klubovi i FSS rade na štetu igrača"

Tri tima iz Superlige i pored dugovanja nesmetano registrovali pojačanja

Sindikat profesionalnih fudbalera “Nezavisnost” ogorčen odlukama FSS: Zbog Borca dva puta krše propise

Zvezda odbacila insinuacije o utakmici sa Volgarom

Muslin: Samo reči hvale, a napredak uz dobar trening

Stanković: O regionalnoj ligi u fudbalu priča se samo u medijima

“Orlovi” remizirali sa reprezentacijom SAD/Muslin zadovoljan: Momci iz naše lige su pokazali da vrede i da zaslužuju šansu

Muslin: Meč sa SAD - neprocenjivo iskustvo za igrače