prime_button

Mladi fudbaleri Srbije, i pored poraza, plasirali se na EP

izvor: evn  foto: vn                                                                                                      15.11.2016.

mlada selekcija srbije

Pokorili su planetu, sada neka se pripazi Stari kontinent.  Mladi fudbaleri Srbije su uspešno preleteli Norvešku, sačuvali uz manje "udare vetra" kapitalnu prednost iz beogradskog baraž-duela i tako overili mesto u društvu kojem po svim fudbalskim aršinima pripadaju. Zebla su srca navijača Srbije u poslednjih 20-ak minuta, Norvežani su zaigrali i sa četiri napadača, ali uzalud, "orlići" će videti Poljsku narednog leta - 1:0 (0:0).

Primetno je bilo već u uvodnim trenucima da naš ojačani vezni red sa Grujićem i Živkovićem kao starterima želi da nametne svoj stil igre i pokuša što pre da iskoristi meč-loptu, a to je u sinoćnjem slučaju bilo jedno matiranje Rosbaha.

Žestok tempo sa početka je počeo da jenjava na isteku četvrt časa igre, pa su i domaćini krenuli da traže šansu da se prvi nađu na semaforu. Očekivalo se da se sve u igri domaćina vrti oko čuda od deteta Martina Odegarda, ali mu je glavnu rolu sinoć "ukrao" Mohamed Elujnusi. Drugi napadač Norvežana je očigledno dobro koristio maksimalnu fokusiranost naših defanzivaca na Odegarda, pa je često koristio rupe u poslednjoj liniji i pretio Milinković-Saviću. Najbliži ostvarenju snova saigrača i navijača da se prednost Srbije prepolovi bio je Zahid u 38. minutu, kada je prevario našeg golmana, ali ne i Vukašina Jovanovića, koji je sa peterca otklonio veliku opasnost.

Spas koji je doneo slovački sudija Kružijak poslednjim zviždukom u poluvremenu potrajao je samo protokolarnih 15 minuta, jer su Norvežani i u nastavku bili znatno konkretniji. Naše pretnje iz brzih kontranapada uglavnom su se gasile nespretnim reakcijama u protivničkom šesnaestercu, dok je domaćin, pre svega, upornošću uspeo da raspali maštu promrzlih navijača. Igrao se 69. minut kada je štoperski tandem Lazić - Jovanović možda i prvi put na utakmici potpuno zaboravio Elujnusija blizu našeg gola, što je on iskoristio, zatresao mrežu Milinković-Savića i pojačao neizvesnost do maksimuma.

Spušteni gardovi u finišu meča su, ipak, po isteku petog minuta nadoknade doneli podignute ruke Sivićevih izabranika. Pa neka narednog leta i Evropa vidi što je prošlog videla cela planeta.

NORVEŠKA - SRBIJA 1:0 (0:0)
STRELAC:
Elujnusi u 69. minutu. Stadion: "Marelist" u Dramenu. Gledalaca: 3.000. Sudija: Ivan Kružijak (Slovačka) 7. Crveni karton: Trondsen (Norveška) u 90. minutu.
NORVEŠKA: Rosbah 6,5 - Haraldsajd 6, Grener 6,5 (od 90.Samuelson -), Selnes 7, Meling 7 - Trondsen 6, Fosum 6,5- Zahid 7 (od 55.Beriša 6), Edegard 7, Deli 6,5 (od 76. Serlot -) - Elujnusi 7,5.
SRBIJA: V. Milinković Savić 7 - Gajić 6, Lazić 7, Jovanović 7, Antonov 6,5 (od 90. Ristić -)- Maksimović 7, Grujić 6,5 - S. Milinković Savić 6, A. Živković 6,5 (od 46. Gaćinović 6), Čavrić 7 - Đurđević 6,5 (od 72. Ožegović -).
Igrač utakmice: Mohamed Elujnusi (Norveška).

novosti.rs

Vučelić: Preuzeo sam funkciju predsednika Partizana zbog časti

Srbija osvojila bod protiv Velsa

Srbija pobedila Norvešku za korak od EP

Štampa: Pobeda Srbije u Lozani gura Kosovo u ruke Albanije

Vučelić novi predsednik FK Partizan

Sankcije za Kosovo i Hrvatsku zbog antisrpskih parola na utakmici?

Muslin: Katar je prilika za dokazivanje

Muslinov spisak za Austriju i Moldaviju: Vratio se najskuplji Srbin svih vremena

Partizan slavio u derbiju: Leonardo skinuo Zvezdu

152. derbi: Partizan čeka Zvezdu u Humskoj

Slovenac novi predsednik UEFA:  Aleksandar Čeferin naslednik Mišela Platinija

Srbija remizirala sa Irskom

Ivanović: Irci su nam najteži rival/Muslin: Iskupićemo se za loše rezultate iz prošlosti/Počinju kvalifikacije za SP: Paklen put do Rusije