Podela bodova u 153. “večitom” derbiju

izvor : agencije  foto:

04.03.2017.

derbi2

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su 1:1 u 24. kolu Superlige, tako da je razlika na tabeli između timova ostala nepromenjena.

Strelac za Zvezdu bio je Gelor Kanga, dok je gol za Partizan dao Uroš Đurđević.
Meč je obeležio vodeći gol Zvezde, pošto je postignut iz akcije koja je trebalo da bude zaustavljena.

Džon Ruiz je u 34. minutu pokupio loptu nakon što je ona izašla iz terena, iza gol linije, ali je igrač Zvezde odmah nastavio igru i uputio je u sredinu terena, gde je došla do Ričmonda Boaćija, koji je prosledio do Gelora Kange, a on je mirno smestio u mrežu za vođstvo.

Sudije nisu reagovale pre toga, a odbrambeni igrači Partizana su odmah podigli ruke u znak protesta.

Partizan je izjednačio u 87. minutu, kada je Miroslav Vulićević centrirao sa desne strane, a Uroš Đurđević glavom doneo izjednačenje.

Utakmica je odigrana pred više od 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić".

Zvezda sada ima 61 bod, šest više od drugoplasiranog Partizana i sedam više od trećeplasirane Vojvodine.

Dan za derbi, Zvezda i Partizan igraju 153. put

Partizanu ukinuta suspenzija

"Superliga je neregularna, klubovi i FSS rade na štetu igrača"

Tri tima iz Superlige i pored dugovanja nesmetano registrovali pojačanja

Sindikat profesionalnih fudbalera “Nezavisnost” ogorčen odlukama FSS: Zbog Borca dva puta krše propise

Zvezda odbacila insinuacije o utakmici sa Volgarom

Muslin: Samo reči hvale, a napredak uz dobar trening

Stanković: O regionalnoj ligi u fudbalu priča se samo u medijima

“Orlovi” remizirali sa reprezentacijom SAD/Muslin zadovoljan: Momci iz naše lige su pokazali da vrede i da zaslužuju šansu

Muslin: Meč sa SAD - neprocenjivo iskustvo za igrače