prime_button

Ukrajina bolja od “orlova”: Rezervisti pali na ispitu

izvor: novosti online  foto: vn                                                                                                      15.11.2016.

ukrajina-srbija

Srpska reprezentacija poražena je na gostovanju u Harkovu od izabranika Andreja Ševčenka sa 2:0

Umorna od remija sa Velsom, skoro zamrznuta na minus dva Celzijusa u Harkovu , fudbalska reprezentacij Srbije je nastavila jednu ružnu tradiciju. U četvrtoj prijateljskoj utakmici sa Ukrajinom doživela je četvrti poraz. Domaćin je slavio sa 2:0 (1:0), a ovaj rezultat je klasična optička varka. Jednostavno, ne pokazuje verodostojno šta se dešavalo pred 6.000 promrzlih gledalaca na stadionu "Metalista" , ali ni pred gledaocima u Srbiji koji su ipak više drhtali nad rezultatom mladih u Norveškoj, nego što su brinuli šta će uraditi Muslinov tim u Ukrajini.

Dakle, minus dva na termometru, minus dva na semaforu. To je simbolična paralela sa onim šta je snašlo reprezentaciju Srbije u Ukrajini u meču koji je počela potpuno drugačija postava od one koja je u subotu uveče krenula po važan bod u Kardifu, u kvalifikacionom meču protiv Velsa.Od Predraga Rajkovića na golu , pa do Andrije Pavlovića u špicu napada Srbija je promenila ceo tim , ali ne i napadačku filozofiju.

Upravo je Pavlović u 7.minutu propustio prvu priliku da dovede "orlove" u vođstvo. , ali je od tog trenutka nekako nestalo "municije" kod naših napadača.Ukrajinci su do vođstva došli u 38.minutu kada je Jevgenij Šahov uhvatio na spavanju kompletnu odbranu Srbije i posle pokušaja Zozulje matirao Rajkovića. Nije poklekla odmah Muslinova selekcija, nije bila lošiji rival, a kada su se u drugom poluvremenu sa klupe na terenu pojavili Lazar Marković , kapiten Branislav Ivanović i Aleksandar Mitrović , videla se i na delu želja da se izbegne poraz.

Zaslužila je Srbija bar jedan gol, a oba puta kao da nam je bio suđen sa bele tačke.Loš arbitar iz Švedske je dva puta propustio da svira penal za Srbiju.Prvi put u 55. minutu kada je u šesnaestercu Ukrajine oboren Katai, a zatim i tri minuta kasnije kada je očigledno rukom u korner loptu izbacio Ordec. Sudija je ostao nem, ali je zato glasno dunuo u svoje osnovno sredstvo za rad u 87.minutu kada je Stefan Mitrović u svom kaznenom prostoru oborio Andrija Jarmolenka. Centarfor kijevskog Dinama je pao kao pokošen, kasnije je penal pretvorio u gol i konačnih 2:0. Velikih , ali nedovoljno realnih da bi dočarali pravo stanje na terenu.

Rezervisti selektora Slavoljuba Muslina su tako pali na ispitu koji je pred njih postavio trener , ali i motivisani rival koji predvodi domaća legenda Andrej Ševčenko. Muslin je pre utakmice najavio da će ovo biti idealan test za one koji nemaju minutažu u prvom timu. Posle ove utakmice u Harkovu sigurno je i selektoru jasno ko je za "A" tim, a ko je za kraću ili dužu pauzu od njega.

Srbija je tako porazom završila 2016.godinu. Baš kao i prošlu (13.novembra 4:1 za Češku), a prilika da se sve zaboravi i podseti na uspehe iz kvalifikacija biće 24.marta sledeće godine u Gruziji.

UKRAJINA – SRBIJA 2:0 (1:0)
STRELCI: Šahov u 38. i Jarmolenko u 87.minutu (iz jedanaesrerca) za Ukrajinu. Stadion Metalistau Harkovu. Gledalaca: 6.000. Sudija: Martin Strombergson (Švedska) 5.UKRAJINA: Bojko 6 - Fedeckij 6, Krivcov 6, Ordec 6, Rakickij 6, Butko 6 - Sidorčuk 6 (od 46. Rota 6), Mališev 6, Šahov 7 (od 77. Zičenko-) - Cigankov 6 ( od 65. Jarmolenko 6,5), Karavejv 6 (od 46. Petrjak 6) - Zozulija(od 62.Biesedin 6).SRBIJA : Rajković 6 (od 46. Jovanović 6) - Pejčinović 6, S. Mitrović 6, D. Tošić 6,5(od 84. Maksimović -) – Ignjovski 6 (od 70. Ivanović -) , Gudelj 6, Radoja 6, Mladenović 6 - Z. Tošić 6 (od 46. Marković 6), Katai 6 (od 69. A. Mitrović -), Pavlović 6 (od 46. Pešić 6).

Vučelić novi predsednik FK Partizan

Sankcije za Kosovo i Hrvatsku zbog antisrpskih parola na utakmici?

Muslin: Katar je prilika za dokazivanje

Muslinov spisak za Austriju i Moldaviju: Vratio se najskuplji Srbin svih vremena

Partizan slavio u derbiju: Leonardo skinuo Zvezdu

152. derbi: Partizan čeka Zvezdu u Humskoj

Slovenac novi predsednik UEFA:  Aleksandar Čeferin naslednik Mišela Platinija

Srbija remizirala sa Irskom

Ivanović: Irci su nam najteži rival/Muslin: Iskupićemo se za loše rezultate iz prošlosti/Počinju kvalifikacije za SP: Paklen put do Rusije