eu1 rem oscar tipsa centar-matine-chelije zvezda-young

Suma i Tošić za pobedu Partizana nad Moldeom

izvor: agencije  foto:                                                                                           23.08.2019.

par-molde

Fudbaleri Partizana pobedili su Molde sa 2:1, u prvoj utakmici baraža za Ligu Evropa.

Strelci za Partizan bili su Sejduba Suma u 45. i Zoran Tošić u 84. Gol za Molde u 44. je dao Matis Boli.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Norveškoj.

U prvom poluvremenu, do samog njegovog finiša, nije bilo velikih uzbuđenja, osim pokušaja Ejkrema i dobre odbrane Stojkovića u 12. minutu.

Nakon toga obe ekipe nisu bile precizne u završnici sve do 43. minuta kada je Boli doneo prednost Moldeu. Boli je sve sam uradio, „polomio”h je trojicu igrača Partizana, šutirao je, a lopta se od stative odbila u mrežu crno-belih. ;

Partizan je, međutim, odgovorio posle samo dva minuta, a u glavnim ulogama bili su Tošić i Suma. Tošić je dobio loptu na desnoj strani, proigrao je Sumu koji se lepo okrenuo i sjajno pogodio za 1:1.

Prvi do šanse u drugom poluvremenu stigao je Molde, Džejms je zapretio u 61. minutu, ali je Stojković bio na mestu.

Nakon toga pravih prilika nije bilo sve do 77. minuta kada je Partizan propustio tri velike šanse. Prvo Ožegović nije iskoristio dobar prodor i dodavanje Asana, potom je Uroševićev šut odbranio golman Moldea i na kraju je Japanac loše zahvatio loptu odbijenu loptu i šutirao preko gola sa pet metara.

Napadi Partizana isplatili su se u 84. minutu kada je Tošić, nakon akcije Asana i Uroševića, sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu za veliko slavlje oko 6.000 dece na stadionu u Humskoj.

Stojković je u 87. minutu sjajno intervenisao, uklizao je u poslednjem trenutku i omogućio Partizanu da na revanš u Norvešku ipak otputuje sa golom prednosti, prenosi Beta.

Zvezda igrala 2:2 sa Jang Bojsom u Bernu/Milojević: U Beogradu igramo kao da je finale

Crno-beli u revanšu u Turskoj prošli u plej-of Lige Evrope

Partizan u Turskoj brani veliku prednost

Zvezda je u baražu za Ligu šampiona!/Milojević: Ponosan sam na igrače, pobeda za Srbiju

Ostojić pred Malatiju: Oprezno, stvorila se lažna slika…

Zvezda pred velikim ispitom

Zvezda pobedila Helsinki

Partizan protiv Malatije ili Olimpije

Zvezda na boljeg iz duela Nju Sejnts - Kopenhagen

Novo, 14. izdanje Superlige Srbije, startuje s naslovnim sponzorom "Linglong tajer"