second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Loading

auto-put plenkovic55
ep1
prime_button

Perić-Ranković osvojila zlatnu medalju u Riju/Šuranji rekordom do zlata na Paraolimpijskim igrama/Palikuća osvojio bronzanu medalju u stonom tenisu

izvor: agencije  foto:  tanjug                                                                                               13.09.2016.

peric rankovic

Stonoteniserka Perić-Ranković osvojila zlatnu medalju u Riju

Srpska stonoteniserka Borislava Perić-Ranković osvojila je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igarama u Rio de Žaneiru u klasi četiri.

Perić-Ranković je u finalu pobedila Kineskinju Mijao Čang s 3:2, po setovima 11:4, 6:11, 7:11, 11:3 i 11:6.

Borislava Perić-Ranković je do sada osvojila dve srebrne olimpijske medalje: u Pekingu 2008. i Londonu četiri godine kasnije.

Ranije danas stonoteniser Mitar Palikuća osvojio je prvu medalju za Srbiju na Igrama u Riju, pošto je u klasi pet u borbi za treće mesto pobedio Norvežanina Tomija Urhauga.

Šuranji rekordom do zlata na Paraolimpijskim igrama

suranji

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Laslo Šuranji osvojio je danas zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru u disciplini malokalibarska puška 50 metara trostav u kategoriji SH1.

On je u finalu ostvario rezultat od 453,7 krugova, što je novi rekord u finalima Paraolimpijskih igara.

Srebrna medalja pripala je Abdulu Sultanu Alarjaniju iz Ujedinjeni Arapskih Emirata s rezultatom 451,6 krugova, dok je Izraelac Doron Šaziri osvojio bronzano odličje s rezulatom od 437,5 krugova.

Šuranji je tako Srbiji doneo četvrtu medalju na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto su stonoteniseri ranije danas osvojili tri odličja - jednu zlatnu i dve bronzane.

Palikuća osvojio bronzanu medalju u stonom tenisu

RIO DE ŽANEIRO - Srpski stonoteniser Mitar Palikuća osvojio je danaz bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Riju, pošto je u borbi za treće mesto savladao Norvežanina Tomija Orhauga 3:1 (4:11, 14:12, 11:6, 11:9).

To je zvanično prva medalja za Srbiju na Igrama, ali taj broj će se povećati danas popodne, pošto se, takođe u stonom tenisu, od 16.45 sati, Borislava Perić-Ranković bori za zlato, a Nada Matić za bronzu.

Udovičić: Čestitke za prvu medalju sa Paraolimpijskih igara

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je danas srpskom stonoteniseru Mitru Palikući osvajanje bronzane medalje na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

"Svaka čast Mitre, bravo šampione! Ovo je naša prva medalja na Paraolimpijskim igrama u Riju i verujem da će biti ogroman podstrek svim našim sportistima da nastave tim putem", napisao je ministar.

Udovičić je dodao da su snaga i volja kojom se Mitar borio za zemlju i to odličje, ponos svih.

"Hvala ti na tome Mitre. Čestitam i tebi i tvom stručnom štabu i Paraolimpijskom komitetu Srbije na ovom ogromnom uspehu za srpski paraolimpijski sport", navodi se u čestitki ministra Udovičića.