second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

prime_button

Bogdanović osvojila srebrnu medalju, Korejka Kim bolja u finalu

izvor: agencije  foto: tanjug                                                                                                18.08.2016.

bogdanovic

RIO DE ŽANEIRO, 18. avgusta - Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je rano jutros srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, u kategoriji do 49 kilograma, pošto je rano jutros u finalu izgubila od Korejke Kim Sohui 7:6.

Bogdanovićeva je u poslednjem sekundu meča izgurala rivalku sa terena, osvojila poen za izjednačenje, ali su sudije nakon pregledanja snimka odlučile da je vreme isteklo.

Ovo je druga medalja za Srbiju u Riju, nakon Davora Štefaneka koji je u rvanju osvojio zlato.

Mlada 18-godišnja srpska takmičarka na startu je savladala Patimat Abakarovu iz Azerbejdžana 3:2, u četvrtfinalu je srušila dvostruku uzastopnu olimpijsku šampionku Kineskinju Đingju Vu 17:7, da bi u polufinalu deklasirala Meksikanu Adilen Icel Manjarez Bastides 10:0.

Bogdanović: Trebalo je da se borimo za zlatni bod

Mlada srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanovicć izjavila je da je presrećna nakon osvajanja srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Riju, ali da je razočarana jer su na ishod finalnog meča protiv Korejke Kim Sohui uticale sudije.

"Ona je pala u poslednjoj sekundi, trebalo je da dobijem još jedan bod, izjednačim na 7:7 i da o zlatnoj medalji odlučuje zlatni bod. Ne znam kako bi se to završilo, bilo bi neizvesno, ali razočarana sam jer na ovako velikom takmičenju sudije to nisu videle", rekla je mlada 18-godišnja Bogdanović novinarima u Riju.

Ona je dodala da je presrećna što je uopšte došla u Rio, a da je srebro uspeh, pogotovo jer je na tom putu pobedila dvostruku olimpijsku šampionku Kineskinju Đingju Vu.

"Očekivala sam medalju, ali nisam očekivala da ću izgubiti greškom sudija. Ponosna sam na sebe i cedo tim, mnogo smo radili da bismo došli tu gde smo", zaključila je Bogdanovićeva.

Jović: Radujemo se, ali smo i tužni

Trener Tijane Bogdanović Dragan Jović rekao je da je osvajanje srebrne medalje u Riju vrhunski rezultat za nju i dobro za naš sport i državu alije izrazio zaljenje što što su sudije odlučile da nije osvojila poen za izjednačenje i dale joj šansu za zlatnu medalju.

"Korejka je vrlo iskusna, ovo je korejski sport i neću da kažem da je lobi povukao na drugu stranu, ali mislim da jeste bilo padanje u poslednjoj sekundi i da je trebalo da se ide na zlatni bod pa šta bude. U svakom slučaju, ovo je vrhunski rezultat za nju, dobro je za naš sport i za državu. Radujemo se, ali smo trenutno tužni.", rekao je Jović novinarima.

Prema njegovim rečima, Bogdanovićeva je danas bila najbolja u svojoj kategoriji, ali takav je sport.

"Drugo mesto sa 18 godina. Pred njom su bar još dve Olimpijade", dodao je on.

Na snimku je delovalo kao da je Korejka pala pre isteka vremena, ali je posle pregledanja snimka odlučeno da nije.

"Nije poželjno da se komentariše suđenje. Mi smo novi sport i ne pravimo incidente, jer se to dešava. Mislim da će o ovome da se priča. Ako smo mi u pravu, ove sudije će biti kažnjene, ali mi to ne možemo da promenimo. A možda i neće", rekao je Jović.

Srbija nije završila takmičenje u tekvondou u Riju, pošto u subotu Milica Mandić brani zlato iz Londona.

"Sad svu energiju usmeravamo na Milicu i njen dan, 20. avgust. Daćemo sve od sebe da opravdamo očekivanja", rekao je Jović.

Španović državnim rekordom osvojila bronzanu medalju

Vaterpolisti Srbije u polufinalu Olimpijskih igara!

Štefanek u finalu, prva medalja za Srbiju u Riju!

RIO: Ristić, ipak, bez polufinala/Tomašević bez finala u bacanju diska

Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu sa Španijom/Poraz Srbije od Holandije posle pet setova/Nemeš izgubio u repesažu, ništa od borbe za medalju

Vaterpolisti Srbije, uz dosta muke, savladali Australiju/Odbojkašice Srbije bolje od Kine za četvrtfinale

Marjanović i Šljukić osvojili 10. mesto, zlato Hrvatskoj/Beđik i Vasić četvrti u B finalu, ukupno 10. mesto

RIO: Soro blistao, Brazil savladao Srbiju/Amerikanke prejake, prvi poraz srpskih odbojkašica u Riju

Divac: Verujem da ćemo biti uspešniji nego u Londonu/Kolašinac: Finale je najmanje što očekujem u Riju/Veličković i Arunović bez polufinala

Odbojkašice Srbije bolje od Portorika/Srpski vaterpolisti odigrali nerešeno sa Grčkom/Crevar bez polufinala, osvojila 27. mesto na 200 mešovito

RIO: Stjepanović bez finala, završio na 13. mestu/Veličković sedma u finalu vazdušnim pištoljem/Udovičić: Kosovo na OI pokazuje da politika postoji u sportu

RIO: Odbojkašice na startu bolje od Italijanki/Remi vaterpolista Srbije i Mađarske na startu OI