RIO: Ristić, ipak, bez polufinala/Tomašević bez finala u bacanju diska

izvor: agencije  foto: tanjug                                                                                                     15.08.2016.

ristic

Ristić, ipak, bez polufinala

RIO DE ŽANEIRO - Srpski atletičar Milan Ristić, ipak, je ostao bez plasmana u polufinale na 110 metara sa preponama, posle odluke organizatora da ponove trku prve kvalifikacione grupe.

Ristić je zauzeo šesto mesto u petoj grupi sa vremenom od 13,66 sekundi, što mu je bilo dovoljno za polufinale, ali su organizatori dva sata kasnije odlučili da ponove jednu trku zbog jake kiše.

Nigerijac Anton Hiks imao je bolji rezultat i naknadno upao u polufinale umesto Ristića.

Tomašević bez finala u bacanju diska

RIO DE ŽANEIRO - Srpska atletičarka Dragana Tomašević nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara u Riju, u bacanju diska, pošto u kvalifikacijama nije uspela da prebaci normu od 62 metra.

Tomaševićeva je ostvarila najbolji rezultat 57,67, što je bilo dovoljno za 11. mesto u njenoj kvalifikacionoj grupi, ali ni blizu finala i mesta među 12 najboljih.

Ona je tako i svoje četvrte Olimpijske igre završila u kvalifikacijama.

Starović i Nikolina Moldovan bez A finala

RIO DE ŽANEIRO - Reprezentativke Srbije u kajaku Milica Starović i Nikolina Moldovan zauzele su šesto mesto u svojoj polufinalnoj trci u disciplini K2 na Olimpijskim igrama u Riju.

One su trku od 500 metara završile poslednje u vremenu od 1:46.008, pa će se takmičiti u B finalu za plasman od sedmog do 12. mesta.

Plasman u finale obezbedile su po tri najbolje posade iz dve polufinalne trke.

Olivera Moldovan, takođe, bez A finala

Srpska kajakašica Olivera Moldovan zauzela je sedmo mesto u svojoj polufinalnoj trci u jednosedu i ostala bez plasmana u A finale Olimpijskih igara u Riju.

Moldovan je trku na 200 metara završila za 42 sekunde i 123 stotinke, pa će igrati u B finalu koje ne nosi borbu za medalje.

starovic2

Pajić bez finala, osmi u svojoj polufinalnoj trci

RIO DE ŽANEIRO - Srpski kajakaš Dejan Pajić nije uspeo da se plasira u A finale discipline K1 na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Riju.

Pajić je u prvu polufinalnu trku završio na poslednjem, osmom mestu u vremenu 3:48.158 i takmičenje nastavlja u B finalu, za borbu od devete do 16. pozicije.

Najbolje četiri posade iz dve polufinalne trke kvalifikovale su se za A finale.

Kao i Pajić, do A finala nisu uspele da stignu Milica Starović i Nikolina Moldovan u disciplini K2 na 500 metara, kao i Olivera Moldvan u K1 200 metara.

Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu sa Španijom/Poraz Srbije od Holandije posle pet setova/Nemeš izgubio u repesažu, ništa od borbe za medalju

Vaterpolisti Srbije, uz dosta muke, savladali Australiju/Odbojkašice Srbije bolje od Kine za četvrtfinale

Marjanović i Šljukić osvojili 10. mesto, zlato Hrvatskoj/Beđik i Vasić četvrti u B finalu, ukupno 10. mesto

RIO: Soro blistao, Brazil savladao Srbiju/Amerikanke prejake, prvi poraz srpskih odbojkašica u Riju

Divac: Verujem da ćemo biti uspešniji nego u Londonu/Kolašinac: Finale je najmanje što očekujem u Riju/Veličković i Arunović bez polufinala

Odbojkašice Srbije bolje od Portorika/Srpski vaterpolisti odigrali nerešeno sa Grčkom/Crevar bez polufinala, osvojila 27. mesto na 200 mešovito

RIO: Stjepanović bez finala, završio na 13. mestu/Veličković sedma u finalu vazdušnim pištoljem/Udovičić: Kosovo na OI pokazuje da politika postoji u sportu

RIO: Odbojkašice na startu bolje od Italijanki/Remi vaterpolista Srbije i Mađarske na startu OI