prime_button

Odbojkašice Srbije u finalu OI!

izvor: agencije  foto: tanjug                                                                                                18.08.2016.

srbija-kina4

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije prvi put u istoriji plasirala se u finale Olimpijskih igara, pošto je večeras u Riju posle velike borbe i drame u pet setova savladala selekciju SAD 3:2 (20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13).

Srpske odbojakšice obezbedile su najmanje srebrnu medalju, što je peta rekordna medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama.

Izabranice Zorana Terzića u finalu, od 3.15 minuta u nedelju ujutro, igraće protiv pobednika drugog polufinala između Kine i Holandije.

Bošković: Da li se ova stvarno dešava? Sad na zlato

Srpske odbojakšice Tijana Bosković, Milena Rašić i Silvija Popović posle istorijskog plasmana u finale Olimpijskih igara nisu krile suze i emocije, ali su obećale da se tu neće zaustaviti i da će u finalu dati sve od sebe da osvoje zlato.

Srbija je u polufinalu savladala SAD 3:2 i za zlato će se u nedelju ujutro, od 3.15 sati, boriti protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem se sastaju Kina i Holandija.

"Hvala Bogu, ne znam da li se ovo stvarno desava? Amerika je vodila u petom setu, mislim da niko sem nas nije verovao da možemo da stignemo. Ali, uspele dale smo dušu i srce. Finale? Ovo jeste veliki, osigurano srebro, ali biću bezobrazna i reći da se nećemo zadovoljiti srebrom i idemo na zlato", porucila je fantastična mlada odbojkašica za RTS.

Bloker Milena Rašić blistala je od sreće i izjavila da je neverovatno da se jedna tako mala zemlja kao Srbija nosi sa svetskim velesilama.

"Pobedili smo jednu Rusiju, sad Ameriku. Ovo je zaista sjajno. Sad idemo na zlato", rekla je ona.

Libero srpskog tima Silvija Popović kroz suze je rekla da su devojke znale šta je potrebno da urade u ovom mecu za pobedu, nakon što su u grupi izgubile od Amerikanki.

"Verovali smo da možemo, mnogo emotivan meč, sada ćemo malo da slavimo, ali moramo i vrlo brzo da se okrenemo finalu", istakla je Popović.

Srbija protiv Kine za zlato

RIO DE ŽANEIRO - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u finalu Olimpijskih igara u Riju igraće protiv Kine, koja je rano jutros pobedila Holandiju sa 3:1 (27:25, 23:25, 29:27, 25:23).

Srbija je najmanje srebrnu medalju obezbedila posle triumfa nad SAD 3:2, pa će prvi put igrati u olimpijskom finalu.

Kina i Srbija su na turniru u Riju igrale u grupnoj fazi, kada su izabranice Zorana Terzića slavile sa 3:0 u setovima.

Finale se igra u nedelju u 3.15 po srednjeevropskom vremenu.

Tomićević i Zorić osvojili srebro/Davor Štefanek stigao u Beograd

Štefanek: Još nisam svestan uspeha, vidimo se na balkonu

Bogdanović osvojila srebrnu medalju, Korejka Kim bolja u finalu

Španović državnim rekordom osvojila bronzanu medalju

Vaterpolisti Srbije u polufinalu Olimpijskih igara!

Štefanek u finalu, prva medalja za Srbiju u Riju!

RIO: Ristić, ipak, bez polufinala/Tomašević bez finala u bacanju diska

Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu sa Španijom/Poraz Srbije od Holandije posle pet setova/Nemeš izgubio u repesažu, ništa od borbe za medalju

Vaterpolisti Srbije, uz dosta muke, savladali Australiju/Odbojkašice Srbije bolje od Kine za četvrtfinale

Marjanović i Šljukić osvojili 10. mesto, zlato Hrvatskoj/Beđik i Vasić četvrti u B finalu, ukupno 10. mesto

RIO: Soro blistao, Brazil savladao Srbiju/Amerikanke prejake, prvi poraz srpskih odbojkašica u Riju

Divac: Verujem da ćemo biti uspešniji nego u Londonu/Kolašinac: Finale je najmanje što očekujem u Riju/Veličković i Arunović bez polufinala

Odbojkašice Srbije bolje od Portorika/Srpski vaterpolisti odigrali nerešeno sa Grčkom/Crevar bez polufinala, osvojila 27. mesto na 200 mešovito

RIO: Stjepanović bez finala, završio na 13. mestu/Veličković sedma u finalu vazdušnim pištoljem/Udovičić: Kosovo na OI pokazuje da politika postoji u sportu

RIO: Odbojkašice na startu bolje od Italijanki/Remi vaterpolista Srbije i Mađarske na startu OI