Hier Lesen

website translator plugin

second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

prime_button

Tomićević i Zorić osvojili srebro/Davor Štefanek stigao u Beograd/Benedek-Ružičić sedma u A finalu/Novaković i Grujić šesti u A finalu/Kolašinac bez finala u bacanju kugle

izvor: agencije  foto: tanjug                                                                                                18.08.2016.

tomicevic -zoric

Tomićević i Zorić osvojili srebro

RIO DE ŽANEIRO - Srpski kajakaški Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, u disciplini K2-1000 metara, pošto su danas u A finalu zauzeli drugo mesto.

Srpski kajakaši ostvarili su vreme 3:10,969, iza Nemaca Maksa Rendšmita i Markusa Grosa (3:10,781). Treće mesto osvojili su Australijanci Ken Valas i Tam Lahlan (3:12,593).

Ovo je četvrta medalja za Srbiju u Riju, posle zlata Davora Štefaneka u rvanju, srebra Tijane Bogdanović u tekvondou i bronze Ivane Španović u skoku u dalj.

Davor Štefanek stigao u Beograd

stepanek8

BEOGRAD - Novi olimpijski šampion Davor Štefanek doputovao je danas u Beograd, a njegov dolazak na aerodrom "Nikola Tesla" izazvao je gužvu zbog velikog broja novinarskih ekipa i navijača.

Srpskog zlatnog rvača sa Olimpijskih igara u Riju uz šampanjac dočekali su članovi porodice, čelnici Rvačkog saveza Srbije i njegovog kluba Proleter iz Zrenjanina, zamenik ministara za omladinu i sport Uroš Zeković i generalni sekretar Predrag Peruničić, koji su mu čestitali na ogromnom uspehu.

On je iz Rija u Beograd došao letom preko Pariza, ali je i pored dugog puta i velike pompe bio veoma raspoložen.

Štefanek je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom, posle pobede u finalu nad Jermenom Migrana Arutunjana.

To je prva medalja za srpsko rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina.

Benedek-Ružičić sedma u A finalu

benedek-ruzic

RIO DE ŽANEIRO - Srpska kajakašica Dalma Benedek-Ružičić osvojila je danas sedmo mesto u A finalu na Olimpijskim igrama u Riju u disciplinki K1-500 metara.

Benedek-Ružičić ostvarila je vreme 1:55,095, dok je zlato pripalo Mađarici Danuti Kozak (1:52,494).

Ranije danas, Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu emdalju u disciplini K2-1000 metara, dok su Marko Novaković i   Nebojša Grujić bili šesti u A finalu u disciplini K2-200 metara.

Novaković i Grujić šesti u A finalu

RIO DE ŽANEIRO - Srpski kajakaši Marko Novaković i Nebojša Grujić osvojili su šesto mesto u A finalu na Olimpijskim igrama u Riju u disciplini K2-200 metara.

Novaković i Grujić ostvarili su vreme 32,656, dok je zlato pripalo Špancima Solu Kravijotu i Kristijanu Toru (32,075).

Ranije danas, Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu medalju u disciplini K2-1000 metara.

Kolašinac bez finala u bacanju kugle

RIO DE ŽANEIRO - Srpski atletičar Asmir Kolašinac nije uspeo da se plasira u finale u bacanju kugle na Olimpijskim igrama u Riju.

Kolašinac je danas u kvalifikacijama imao najbolji hitac od 20,16 metara u trećoj seriji, što nije bilo dovoljno za normu i mesto među najboljih 12 takmičara.

U prvoj seriji bacio je kuglu 19,86 metara, a u drugoj je prestupio.

Štefanek: Još nisam svestan uspeha, vidimo se na balkonu

Bogdanović osvojila srebrnu medalju, Korejka Kim bolja u finalu

Španović državnim rekordom osvojila bronzanu medalju

Vaterpolisti Srbije u polufinalu Olimpijskih igara!

Štefanek u finalu, prva medalja za Srbiju u Riju!

RIO: Ristić, ipak, bez polufinala/Tomašević bez finala u bacanju diska

Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu sa Španijom/Poraz Srbije od Holandije posle pet setova/Nemeš izgubio u repesažu, ništa od borbe za medalju

Vaterpolisti Srbije, uz dosta muke, savladali Australiju/Odbojkašice Srbije bolje od Kine za četvrtfinale

Marjanović i Šljukić osvojili 10. mesto, zlato Hrvatskoj/Beđik i Vasić četvrti u B finalu, ukupno 10. mesto

RIO: Soro blistao, Brazil savladao Srbiju/Amerikanke prejake, prvi poraz srpskih odbojkašica u Riju

Divac: Verujem da ćemo biti uspešniji nego u Londonu/Kolašinac: Finale je najmanje što očekujem u Riju/Veličković i Arunović bez polufinala

Odbojkašice Srbije bolje od Portorika/Srpski vaterpolisti odigrali nerešeno sa Grčkom/Crevar bez polufinala, osvojila 27. mesto na 200 mešovito

RIO: Stjepanović bez finala, završio na 13. mestu/Veličković sedma u finalu vazdušnim pištoljem/Udovičić: Kosovo na OI pokazuje da politika postoji u sportu

RIO: Odbojkašice na startu bolje od Italijanki/Remi vaterpolista Srbije i Mađarske na startu OI