VW2 oruzje1 boris3 cern festival igre 5-oktobar

Srbija do boda na gostovanju protiv Portugalije

izvor: agencije  foto:

tadic444

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je u Lisabonu nerešeno 1:1 protiv Portugalije u prvoj utakmici Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Srbija je povela golom Dušana Tadića u sedmom minutu iz jedanaesterca, da bi izjednačenje Portugaliji doneo Danilo Pereira u 42. sjajnim udarcem sa oko 20 metara.

Portugalija je treća na tabeli Grupe B sa dva boda, dok je Srbija četvrta s jednim bodom iz jedne utakmice.

Prvo poluvreme bilo je prilično uzbudljivo, a pored dva gola i velikog broja šansi na obe strane, pogotovo Portugalije, obeležila je povreda Kristijana Ronalda.

Ronaldo je u drugom delu prvog poluvremena tražio izmenu zbog povrede i morao je da napusti igru na veliko razočaranje nešto više od 50 hiljada navijača na stadionu Benfike u Lisabonu.

Portugalija je imala veliku šansu na početku preko Vilijama Karvalja, ali je srpski golman Marko Dmitrović fantastično odbranio njegov šut.

Nedugo zatim usledio je napad Srbije i odlično dodavanje Dušana Tadića ka Mijatu Gaćinoviću, koji je prvi stigao do lopte i golman Rui Patrisio ga je srušio, posle čega je arbitar Šimon Marčinjak sudio penal.

Tadić je bio siguran iz jedanaesterca.

Usledile su brojne velike šanse, uglavnom Portugala, ali i Srbije, a izjednačenje je došlo u 42. minutu.

Danilo je primio loptu na polovini terena, srpski igrači ga nisu previše napadali, a on je lepim i neodbranjivim udarcem savladao Dmitrovića.

Gaćinović posle prekršaja za penal nije mogao da nastavi dugo da igra pa je zamenjen, a krajem poluvremena udarac u zglob od Pepea dobio je i Tadić.

Srbija je bila bolja na početku drugog poluvremena i mogla je do novog vođstva.

Prvo je Mitrović bio sporiji od golmana Patrisija, a potom je i Adem Ljajić veoma loše šutirao, iako je bio neometan na 20 metara od protivničkog gola.

Portugalija je u 70. minutu imala veliku priliku posle gužve u kaznenom prostoru Srbije, a Nemanja Maksimović je, kao na prijateljskoj utakmici, spasio gol svog tima tako što je izbio loptu sa gol linije.

Velika gužva stvorila se potom ispred srpskog gola. Antonio Rukavina je igrao rukom u svom šesnaestercu i Marčinjak je svirao penal za Portugal.

Ipak, posle konsultacije sa pomoćnikom promenio je odluku, tako da je Portugal tada bio oštećen, prenosi Beta.

Do kraja utakmice Portugal je imao nekoliko šansi, posebno u nadoknadi, ali nije uspeo do drugog gola pa je duel u Lisabonu završen 1:1.

Reprezentacija Srbije će svoju drugu utakmicu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo igrati u junu, kada će gostovati Ukrajini.

Sastavi timova:

Portugalija: Patrisio, Kanselo, Pepe, Dijaz, Gereiro, Karvaljo, Rafa, Danilo, Bernardo, Souza i Ronaldo;

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Milenković, Mladenović, Maksimović, Gaćinović, Lazović, Ljajić, Tadić i Mitrović.