vigemark2 izbori99 USKRS Kinoteka 22 Ljajic-na-BG-sajmu zvezda -aba

Srbija bez medalje: Italijanima bronza u Rijeci

izvor: evn  foto: vn                                                                                                               08.04.2018

filipovic

Ni 5:1 nije bilo dovoljno vaterpolista Srbije da potope Italijane. „Delfini“ se iz Rijeka sa finalnog turnira Evropa kupa vraćaju bez medalje, jer su u meču za treće mesto izgubili od Italije sa 10:9 (3:1, 3:3, 4:2, 2:1).

Filipović i drugovi ponovili su slabosti iz duela sa Hrvatskom. Bili su besprekorni prvih 10 minuta, a onda je usledio pad u igri, što su grubi Italijani umeli da iskoriste i domognu se bronze i čeka od 5.000 evra.

- Videli smo šta nas čeka na EP u Barseloni. Znamo gde smo grešili, mučio nas je igrač više, nismo dobro zatvrali kontre. O suđenju bih svašta rekao, ali ću se uzdržati – istakao je Dušan Mandić.

Srbi su sjajno otvorili meč, izvanrednom igrom u odbrani i sigurnim napadom stigli su početkom druge četvrtine do velikih 5:1. Nažalost, ubrzo su izgubili igru, a iz ritma ih je izbacilo očajne sudije, koje su tolerisale preoštru igru Italijana, koji su za tri minuta uspeli da smanje na 5:4. Ipak, naši su uspeli da na veliki odmor odu sa dva gola viška – 6:4.

U nastavku olimpijski pobednik nije ličio na sebi. Očajan je bio sa igračem više, nesiguran u odbrani i azuri su preokrenuli na 8:6. U finišu Srbi su uspeli da dođu do daha i golovima Lazića i Filipovića izjednače na 8:8.

Da im je igrač više postao noćna mora videlo su u poslednjoj četvrtini, kada su propuštali priliku za prilikom. Propuste nervoznih i dekoncetrisanih „delfina“g umešno su iskoristili Bodegas i Filjolji za 10:8. Poraz je uspeo da ublaži Strahinja Rašović, a šansu za izjednačenje naši su propustili u samom finišu meča kada su prokockali još dva igrača više.

Pobednik takmičenja je reprezentacija Hrvatske koja je u finalu savladala Španiju - 12:9.

BAZEN: „Zdravko Ćiro Kovačić“g u Rijeci. Gledalaca: 500. Sudije:Gomez (Španija) i Sekelj (Mađarska). Igrač više: Srbija 16 (5), Italija 11 (4). Peterci: Srbija 1 (1).
SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 3 (1), Tomić, Drašović, Ćuk 1, Duško Pijetlović 1, Lazić 1, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 1, Subotić, Strahinja Rašović 1, Branislav Mitrović (12 odbrana).
ITALIJA: Del Lungo (8 odbrana), Di Fulvio 1, Molina 1, Filjoli 3, Fenduli, Veloto, Rencunto, Ečenike 1, Prešuti 1, Bodegas 3, Dolče, Bertoli, Nikozija.

novosti.rs

Srpski sportisti u nezavidnom položaju zbog mogućih susreta s kolegama sa Kosova

VK Partizan preti  gašenje

Džudo savez potvrdio povlačenje juniorskih reprezentativki: Bez takmičenja sa nepriznatom državom Kosovo

EHF isključio rukometašice Srbije sa kvalifikacionog turnira za Svetsko prvenstvo

Rukometaši poraženi od Norveške na startu druge faze EP: Malo jedno poluvreme

Srbija u drugom krugu EP: Šveđani pogurali „orlove“!/Šešum: Nisam očekivao pobedu Švedske, imali smo sreće