Orlovi” se brukali u Zagrebu/Cvetković: Pali smo na ispitu protiv Francuske

izvor: evn  foto:  vn                                                                                                                  22.01.2018

karabatic

Orlovi” se brukali u Zagrebu

Poraz od Francuske sa skoro dvocifrenom razlikom potvrdio je reči selektora Cvetkovića da je planetarni prvak svetlosnu godinu udaljen od nas. Veći problem od očekivanog debakla u drugom kolu grupe 1 u Zagrebu je samo to što na EP u Hrvatskoj većina timova deluje kao da ne živi na istoj planeti sa našim rukometašima. „Trikolori“ su nastavili zvezdani put ka polufinalnoj galaksiji – 39:30 (19:12), a naši se susretom protiv Belorusije u sredu (16.00) opraštaju od EP. Ovoga puta stvarno.

Kosmičkom pravdom i nizom srećnih okolnosti, „orlovi“ su prošli grupnu fazu, koju su počeli bez pritiska, a nastavili bez motiva i želje. Posle poraza od Norveške, samo je Cvetković imao entuzizajma da isprobava taktičke zamisli za budućnost, koju možda neće ni dočekati na klupi našeg tima. Najefikasnijeg igrača Petra Nenadića je uvodnih petnaestak minuta selio od pozicije levog krila do desnog beka, što je samo za trenutak zbunilo Luku Karabatića (isključenje posle 25 sekundi) i ostatak odbrane slavnog rivala.

Mijajlo Marsenić nije shvatio uvodno upozorenje sudija o oštroj igri, pa je zaradio crveni karton već u drugom minutu zbog udaranja protivnika po licu. Tako se bek Nemanja Obradović našao u ulozi pivotmena, a ringišpil u pozicionom napadu doneo je takmičenje u gađanju prečke i stativa (pet puta u prvom poluvremenu).

Samo dva-tri otkucaja srca zabeležena su u igri Srbije, negde oko desetog minuta. Posle dve kontre, Nenadić je odmenio povređenog Markovića pogotkom s krila za 6:4, što bi možda podiglo hrvatske navijače na noge, da su bili u dvorani. I oni su znali priču u svetlosnim godinama, pa nisu „bratski“ podržali susede, uprkos apelu Cvetkovića.

Nadu domaćina, koji čeka kiks lidera grupe, Francuzi su ugasili serijom 4:0, za početak egzibicije Nikole Karabatića. Nišlija je delio asistencije iza leđa, bez gledanja i pardona prema autsajderima istog porekla. Jednom takvom je aktivirao i mlađeg brata Luku u napadačkim poslovima, za 10:17, a do kraja meča je specijalista za defanzivne zadatke poneo titulu najefikasnijeg igrača utakmice (7/9).

SRBIJA – FRANCUSKA 30:39 (12:19)

ARENA u Zagrebu. Gledalaca: 1.700. Sudije: Gjeding/Hansen (Danska). Sedmerci: Srbija 1 (1), Francuska 2 (4). Isključenja: Srbija 8 minuta, Francuska 6 minuta. Crveni karton: Mijajlo Marsenić (Srbija) u drugom minutu.

SRBIJA: Cupara 5 odbrana, Ivanišević 7 odbrana (sedmerac), Šešum 1, Vujić, Đukić 1, Beljanski 4, Nenadić 6 (1), Radivojević 1, Đorđić, Ilić 4, Crnoglavac, Jovanović 4, Zelenović 7, Marsenić, Stevanović, Obradović 2.

FRANCUSKA: Dimulan 1 gol, 9 odbrana, Žerar 4 odbrane, Remili 3, Lagard 1, Mem 2, N. Karabatić 4, Mae 4, Abalo 2, Soraindo, Gigu, L. Karabatić 7, Kler 1, Dipanda 3, Port 2, Turne 2, Kašeto 7.

Cvetković: Pali smo na ispitu protiv Francuske

Selektor reprezentacije Srbije Jovica Cvetković rekao je da su njegovi rukometaši nisu dali sve od sebe u visokom porazu od Francuske (39:30) na prvenstvu Evrope u Hrvatskoj.

"Čestitam Francuzima na pobedi, videla se razlika u kvalitetu. Pokušali smo koliko smo mogli u datim okolnostima da pružimo maksimum. Sve ono što su bile greške, neiskustvo i neuigranost, prihvatam na sebe, ali nikada neću da prihvatim i shvatim da se ne daje poslednji atom snage za svoju zemlju. Mi smo pali na tom ispitu danas", rekao je Cvetković, a prenosi sajt RSS.

Kapiten Žarko Šešum očekuje mnogo bolje izdanje "orlova" u poslednjem meču protiv Belorusa u sredu.

"Francuska je bila daleko bolja od nas. Pokazali su nam kako izgleda tim svetske klase", kazao je Šešum.

novosti.rs

Rukometaši poraženi od Norveške na startu druge faze EP: Malo jedno poluvreme

Srbija u drugom krugu EP: Šveđani pogurali „orlove“!/Šešum: Nisam očekivao pobedu Švedske, imali smo sreće

EP u rukometu: Drugi poraz rukometaša Srbije/Srbija ostala u igri, Hrvatska pobedila Island

EP u rukometu: Surova razlika u klasi

Cvetković odredio spisak za EP, ipak bez Stojkovića

Može li sportska 2018. godina biti uspešnija od prethodne?

Udovičić: Godina rekorda, ali granice mi postavljamo

Deset najvažnijih sportskih događaja u Srbiji u 2017. godini

Sportisti zatražili obavezujuće uputstvo od Vlade u vezi nastupa na istim takmičenjima sa Kosovom