Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

radnici rusija pristina beograd enerrgija voz paraolimpijci

Hrvatska prekinula zlatni niz Srbije i prošla u finale SP!

izvor: agencije      foto:                                                                                   27.07.2017

srb-cro

Vaterpolo selekcija Srbije poražena je u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti od Hrvatske sa 11:12 i prekinula trofejni niz na velikim takmičenjima koji je trajao u poslednje tri godine.

Srbija je povela sjajnim golom Andrije Prlainovića, iskoristivši prednost igrača više u bazenu. Prva četvrtina ipak je završena nerešenim rezultatom - pošto je u poslednjim sekundama Sandro Sukno izjednačio na 1:1.

Prava goleada viđena je u drugoj četvrtini, oba tima postigla su po četiri gola. Prlainović je nastavio sa sjajnom igrom u ovom meču, postigao je još dva gola za "Delfine", koji su u jednom trenutku poveli sa 3:1.

Ipak, i Hrvatska je u svojim redovima imala raspoloženog igrača, Sukno je novim golom izjednačio na 4:4.

Srbija je ponovo povela sa 5:4, strelac je bio Pijetlović da bi Bušlje izjednačio na 5:5, što je bilo rezultat nakon dve odigrane četvrtine.

Velika borba nastavljena je i u trećoj četvrtini, gde se takođe igralo gol za gol. Pjetlović je drugim pogotkom na meču vratio prednost na stranu Srbije, ali je Sukno pogodio treći put za nerešenih 6:6.

Sava Ranđelović se potom upisao u listu strelaca za 7:6, a Maro Jokovićizjednačio na 7:7.

Posle 8:7 i novog gola Prlainovića, Hrvati su odgovorili preko Vukućevića - 8:8. Drame je trajala do samog kraja trećeg perioda, Prlainović sjajnim udarcem donosi 9:8 Srbiji.

Već peti gol najboljeg pojedinca na meču, ali u poslednoj sekundi Hrvatska iz peterca postiže deveti gol i stiže do rezutatskog egala uoči poslednje četvrtine.

Hrvatska je na pet minuta do kraja prvi put povela, Vukićević je u napadu sa igračem više postigao gol za 11:10.

Dušan Mandić prvim golom donosi izjednačenje Srbiji 11:11.Pogotkom Mara Jokovića Hrvatska vodi 12:11.

Nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, Srbija je u poslednjim sekundama imala priliku da izjednači. ali su se Hrvati odbranili.

U finalu će igrati sa Mađarskom koja je bila bolja od Grčke 7:5.

Brnabić, Udovičić i Đorđević: Paraolimpijci ponos Srbije

Srpska mašinerija – 'Delfini' u polufinalu SP!

'Delfini' direktno do četvrtfinala u Budimpešti!