second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Second Second Second Second Second Second Second Second

Rukometaši Srbije izborili plasman na Evropsko prvenstvo

izvor: agencije  foto:                                                                                                          10.06.2019

srbija-svajcarska

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020. godine u Švedskoj, Norveškoj i Austriji, pošto je u hali Spens pobedila Švajcarsku sa 32:31 (19:17).

Srbija je do plasmana na Evropsko prvenstvo došla kao trećeplasirana u Grupi dva i osvojena tri boda protiv protiv Hrvatske i Švajcarske.

Ekipu Nenada Peručničića do današnje pobede predvodio je Bogdan Radivojević sa osam golova, dok je isto toliko u selekciji Švajcarske postigao Nik Tominek.

U vrlo dinamičnom prvom poluvremenu, Švajcarska je često bila u prednosti, ali je Srbija u poslednjih desetak minuta stigla do preokreta.

Odlično je tim Nenada Peruničića igrao u nastavku, postepeno uvećavao prednost, da bi 50. minutu imao i prednost od pet golova. Usledio je ipak pad u igri Srbije, što je Švajcarska iskoristila, izjednačila, čak i preokrenula.

Domaćin je ipak uz podršku 5.000 gledalaca uspeo da u samom finišu, odnosno 21 sekundi pre kraja da dođe do preokreta, a odlučujući pogodak postigao je Nemanja Zelenović, prenosi Beta.

Rukometašice Srbije izborile plasman na SP

Rukometaši Srbije u Zadru izgubili od Hrvatske

Kenijci dominirali na 32. Beogradskom maratonu, pobeda Kipropa

Peruničić: Domaćin je favorit, ali želimo da pokažemo zube

Lepa slika rukometa iz Beograda

Rukometaši Srbije odigrali nerešeno sa Hrvatskom/Peruničić: Ostaje žal zbog poslednje akcije

Mitrović priznaje da su podbacili na Evropa kupu: Mnogo tanki u odbrani

Batez: Kako smo od nule stigli do olimpijskog zlata

Ivana želi samo zlato

Najbolji rukometaši Srbije ostvarili najgori plasman na velikoj sceni u poslednjoj deceniji