strazbur Jasenovac11 Noc-muzeja fudbal2 repesa CZ-vs-BUDUCNOST_1

Rukometaši Srbije u Zadru izgubili od Hrvatske

izvor: agencije  foto:                                                                                                          15.04.2019

kukic2

Častan poraz "orlova" u Zadru. Rukometaši u četvrtom kolu kvalifikacione grupe 2 za odlazak na EP 2020. nisu uspeli da iznenade favorizovane Hrvate - 23:27 (11:17). Srbi, ukoliko žele da odu na šampionat, moraju 12. juna u gostima da pobede Belgiju, a četiri dana kasnije kod kuće i Švajcarsku. Za razliku od naših, Domagoj Duvnjak i drugovi igraće u Austriji, Švedskoj i Norveškoj.

Veliki derbi je odlučen u prvom poluvremenu. Srbi su odlično počeli, poveli sa 2:0 i onda počeli da greše, što su prekaljeni Hrvati umešno kažnjavali. Domaćin se prvo odlepio na 4:2, ali je u mirnu luku uplovio kada je poveo sa 11:6.

"Orlovi" su tek u nastavku, kada su se opustili, zaigrali agresivnije i odlučnije. Na golu je briljirao Cupara, a naši su brzim kontrama uspeli da se primaknu na 18:15 i zabrinu iskusnog kormilara Hrvatske Lina Červara. Nažalost, kada god su mogli da zakuvaju meč pravili su greške i omogućavali domaćinu da se brzo odlepi na četiri, pet golova razlike. Ohrabruje što nijednog trenutka nisu klonuli duhom, već su se do kraja viteški borili za što časniji poraz.

DVORANA: "Krešimir Ćosić" u Zadru. Gledalaca: 9.000. Sudije: Brunovski i Čanda (Slovačka). Isključenja: Hrvatska 8, Srbija 4 minuta. Sedmerci: Hrvatska 7 (5), Srbija 3 (2).

HRVATSKA: Ivić (6 odbrana, 1 sedmerac), Šego (3 odbrane) Duvnjak 4, Stepančić 1, Vida, Karačić 2, Božić Pavletić 3, Štrlek 8 (4), Musa, Mamić 3, Mandić 2 (1), Jaganjac, Vranković 2, Šipić 1, Sršen,Bećiri 1.

SRBIJA: Cupara (12 odbrana, 2 sedmerca), Milosavljev, Pušica 3, Vorkapić 1, Krsmančić, Crnoglavac 2, Pešić 3, Nemanja Ilić 3 (2), Mošić 2, Vanja Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 3, Sretenović 2, Marsenić 1, Živković.

Kenijci dominirali na 32. Beogradskom maratonu, pobeda Kipropa

Peruničić: Domaćin je favorit, ali želimo da pokažemo zube

Lepa slika rukometa iz Beograda

Rukometaši Srbije odigrali nerešeno sa Hrvatskom/Peruničić: Ostaje žal zbog poslednje akcije

Mitrović priznaje da su podbacili na Evropa kupu: Mnogo tanki u odbrani

Batez: Kako smo od nule stigli do olimpijskog zlata

Ivana želi samo zlato

Najbolji rukometaši Srbije ostvarili najgori plasman na velikoj sceni u poslednjoj deceniji