Transfer-novca-iz-inostranstva podgorica teret dravic fizika2 djokovic4

Radonjić i Ebisilio za radost crveno-belih

izvor: novosti online  foto: vn                                                                                              24.07.2018.

zvezda-8

Zvezdin fudbalski ples po letnjem pljusku.Otvorilo se nebo nad „Marakanom“, kao i ogroman prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Majstorski golovi Nemanje Radonjića i Ebisilija ukrasili su agresivnu, jednostavnu i efikasnu igru crveno-belih koji suuradili sve što treba da se uprvom poluvremenu ugruva, a zatim u nastavku i oduva Suduva – 3:0 (2:0).

Sa ogromnim kapitalom i samopouzdanjem srpski šampion putuje na revanš u Marijanpolju sledeće srede (19.30) i već može „jednim okom“g da prati šta se dešava u dvoboju Legije i Trnave, jednog od dva potencijalna rivala u narednoj rundi (prvi meč je pripao slovačkom timu u Poljskoj - 0:2).

Navijači su večeras pokisli do gole kože, ali to je bila prijatna žrtva dok su uživali u odličnoj partiji njihovih ljubimaca.

Konačno je najveće Zvezdino pojačanje, Holanđanin Ebisilio snažno zgrabio dirigentsku palicu u ruke i samouvero počeo da razigrava tim i komanduje ekipom. Njegova „žabica“g sa preko 20 metara već je u 2. minutu podigla je publiku na noge i najavila šutersko veče raspoloženog kreatora. Međutim, u prvih deset minuta pola vremena je otišlo na povrede gostujućih igrača, pa je napadač Litvanaca Mihret Topčagić već u osmom minutu morao da traži izmenu. Na drugoj strani i Krstičić je zbog udarca u arkadu i krvarenja izašao u 38. minutu.

Zvezda je presingom stiskala rivala, razvlačila i najviše pretila iz prekida i udaraca sa distance. I u 23. minutu, posle uigrane kombinacije iz kornera, Ebislio je iz trećeg pokušaja pogodio majstorski levi ugao hrvatskog golmana Karduma za 1:0.

Vođstvo je donelo mirnoću i još veću dominaciju Milojevićevih pulena. Trener Crvene zvezde pogodio je sa snažnim Milićem u špicu, čestim pritiskanjima i ubacivanjima po bokovima.

Posle Ebisilijevog projektila, usledio je šou Nemanje Radonjića. U 36. minutu, odlično je ispratio prodor Stojkovića i posle udarca Milića našao se na pravom mestu da ubaci loptu u mrežu za 2:0.

Zvezdin niški „Gonzales“g nije stao tu, već je svoje veče ulepšao evro-golom u 58. minutu. Sa dvadesteak metara je poslao pravi projektil pod prečku i udario tačku na meč, verovatno i nokaut Litvancima – 3:0.

Gosti su čitav meč bili u podređenoj ulozi, jedinu priliku imali su u 52. minutu, ali i to je bilo bezopasno. Odbrana crveno-belih je opet bila jaka kao stena, prevelika prepreka i za napadača rivala Sisilija, koji se sladio het-trikom protiv APOEL-a. Ovo je bio četvrti uzastopni meč u Evropi da Zvezda nije primila gol na svom stadionu.

Marakana“g je sve snažnija tvrđava koja se ponovo teško osvaja...

C. ZVEZDA – SUDUVA 3:0(2:0)
STRELCI: Ebislio u 23, Radonjić u 36. i 58. minutu. Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: 23.218. Sudija: Bastijan Dankert (Nemačka) 7.
C. ZVEZDA: Borjan 7,5, Stojković 7,5, Savić 7,5, Degenek 7,5, Rodić 7,5, Jovičić 7,5, Krstičić 7 (od 35 Jovančić 7,5), Milić 7,5, Ebisilio8 (od 64. Jevtović), Ben 7,5, Radonjić 8,5 (od 78. Gobeljić - ).SUDUVA: Kardum 5, Švrljuga 5, Jankauskas 5, , Živanović 5, Limonas 5, Sklavickas 5, Asevedo 5, Verbickas 5, Matulevičijus 5 (od 80. – Gaidučik -), Topčagić- (od 8. Veževičijus 5), Sisilija 5,5.
IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Radonjić (Crvena zvezda)

novosti.rs

Danas startuje Superliga

Partizan i u revanšu siguran protiv Rudara!/Spartak slavio u Severnoj Irskoj i prošao dalje: Sledi duel sa Spartom iz Praga/Radnički na Malti potvrdio prolaz

Ben i Krstičić u finišu slomili Spartaks

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!