Zvezda prošla Maltežane/Vojvodina se oprostila od Evrope/Mladost poražena i u Azerbejdžanu

izvor : novosti online  foto: vn

07.07.2017.

zvezda33

Zvezda prošla Maltežane i ide na daleki put u Kazahstan

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa pošto su večeras na Malti odigrali nerešeno 3:3 sa Florijanom

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su večeras u revanš meču prvog kola igrali nerešeno 3:3 (1:1) sa Florijanom na Malti.

Pre sedam dana u Beogradu bilo je 3:0 za Crvenu zvezdu.

Zvezda je povela golom Ričmonda Boaćija u 12. minutu, a izjednačio je kapiten Maltežana Stefan Pisani u 45. minutu iz penala.

U nastavku ponovo je pogodio Boaći, što je bio njegov četvrti gol u ovom dvomeču, da bi posle toga napadač iz Gane asistirao Nenadu Milijašu za pogodak u 76. minutu.

Ipak, samo minut kasnije posle greške Zvezdine odbrane smanjio je Maurusio Vela.

U poslednjih 10 minuta Zvezda je igrala sa 10 fudbalera jer je, utisak je prestrogo, isključen debitant Marko Gobeljić, što je domaćin iskoristio i preko Ignasija Varele izjednačio u 84. minutu.

Zbog nepristojne proslave gola on je takođe morao u svlačionicu ranije jer je dobio drugi žuti karton.

Zvezda će u drugom kolu igrati protiv kazahstanskog Irtiša iz Pavladara, koji je eliminisao bugarsku ekipu Dunav Ruse, ukupnim rezultatom 3:0.

Prvi meč na programu je već narednog četvrtka u Kazahstanu.

Vojvodina se oprostila od Evrope, Kovačević tragičar

trujic

Fudbaleri Vojvodine oprostili su se od Evrope. U četvrtak u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope u Slovačkoj izgubili su od Ružemberoka 0:2 (0:0).

U Novom Sadu je prošle nedelje u uvodnom meču bilo 2:1 za našeg predstavnika, pa tako tim iz Slovačke zbog boljeg učinka u oba duela, nastavlja takmičenje.

Pogotke za Ružemberok postigli su naš štoper Kovačević, koji je u 67. minutu ubacio loptu u sopstvenu mrežu, a pobedu Slovaka potvrdio je Jan Maslo, u 87. minutu.

Može se reći da je naš tim sam sebe pobedio. Jer, nije bilo igre kojom je plenio kao u prvom poluvremenu uvodnog duela u Novom Sadu. Tek nekoliko pokušaja pretnji nedovoljan je učinak da bi se postigao željeni pogodak koji je, po oceni Novosađana, bio karta na nastavak evropskog putešestvija.

Pokušavali su Jovančić, za odbranu Mačika, Trujić je zakasnio na centaršut Burekovića, Malbašić dao duži for u dobroj situaciji…

S druge strane, Slovaci su bili strpljivi, uporni i dosledni disciplinovanoj igri kojom su i ostvarili nameru.

U 67. minutu posle prekida, koji je najavljen kao posebno oružje Ružemberoka, mreža Vojvodine se zatresla. Sa leve strane u šesnaesterac je centrirao Danijel, a loptu na drugoj stativi dočekao naš štoper Kovačević i nespretnim potezom ubacio je iza leđa golmana Rockova. To je potpuno poremetilo ritam našeg tima pa su Slovaci imali sjajnu priliku desetak minuta kasnije, koju je Rockov odbranio. Ipak, u 87. minutu Ružemberok je potvrdio da je najjači u prekidu. Takač je centrirao iz skraćenog kornera a Jan Maslo udarcem glavom poslao loptu na cilj.

RUŽEMBEROK - VOJVODINA 2:0 (0:0)

Strelci: Kovačević (autogol) u 67. minutu i Jan Maslo u 87. minutu

Ružemberok. Stadion: „Pod Čebratom“. Gledalaca: 4.800.

Sudija: Denis Higler (Holandija)6 .

RUŽEMBEROK: Mačik 7, P. Maslo 7, J. Maslo 7,5, Menič 6,5, Kupec 6,5, Sapara 6,5 (od 55. Takač 6), Kose 6, Kočan 6,5, Danijel 7, Gal Andreli 6,5, Lačni 6,5 ( od 80. Geret).

VOJVODINA: Rockov 7, Lakićević 6,5 Planić 6,5, Kovačević 6, Bureković 6,5, Jovančić 6,5 ( od 72. Mirosavljev), Vukasović 6,5, Trujić 6, Mesarević 6, Subotić 6,5 (od 70. Živković), Malbašić 6.

Žuti kartoni: J. Maslo (Ružemberok), Subotić, Jovančić (Vojvodina).

Igrač utakmice: Jan Maslo (Ružemberok)

Mladost poražena i u Azerbejdžanu

Mladost se oprostila od Evrope, Inter je i u Bakuu bio bolji od Lučanaca 2:0 (1:0), potvrdivši sa onih 3:0 iz prvog meča da je bolji i zreliji rival. Tim Nenada Milovanovića na evropskom debiju u 180 minuta platio je ceh neiskustvu i slinim greškama koje su obilato koristili predstavnici Azerbejdžana, pa je na kraju ostao i bez postignutog gola.

Prekid je bio koban za Lučance u prvom meču, ali i u revanšu. Posle kornera, Nenad Gavrić je ispustio iz vida Silvu, a štoper domaćina je pogodio sa 12 metara sam ugao iznenađenog Krznarića. Jevtin gol. Uz loš završni pas i dobru odbranu Intera, Mladost je ostala bez kapitena Ivana Miloševića kome je stradala zadnja loža krajem prvog dela, ali i bez nesmotrenog Pejovića koji je isključen zbog dve javne opomene.

U takvim okolnostima, oba rivala su jedva čekala kraj meča, Inter je lako čuvao rezultat tražeći ubedljiviji trijumf iz kontranapada, dok je Mladost želela do počasnog gola. Domaćin je iskoristio jednu od ukazanih prilika kad je Azad lepo pronašao Hadžieva koji je atraktivno završio akciju. Mladost je bila slabiji rival od Intera, ali ne za 0:5 u 180 minuta...

INTER – MLADOST 2:0 (1:0)

STRELCI: Silva u 23. i Hadžiev u 74. minutu. Stadion: Dalga. Gledalaca: 2.500. Sudija: Mikola Balakin (Ukrajina) 7. Crveni karton: Pejović (Mladost) u 45. minutu.

INTER BAKU: Agaev 6, Skarlatake 6,5, Silva 7, Guliev 6, Kirtimov 6, Abdulaev 6 (od 80. Seidov -), Bajramov 6, Alhasov 6 (od 89. Ilkin -), Azad 7 (od 84. Zargarov -), Aliev 7, Hadžiev 7.

MLADOST LUČANI: Krznarić 6,5, B. Milošević 6, I. Milošević 5,5 (od 40. Pešić 5,5), Šatara 6, Andrić 6, Pejović 5, Tumbasević 6, Radivojević 5,5, Jovanović 5,5, Trufunović 5,5 (od 70. Marković ), Gavrić 5,5 (od 46. Marinković 6).

IGRAČ UTAKMICE: Silva (Inter).

novosti.rs

Delibašić:  Liga šampiona je naš cilj

LE: Zvezda ubedljiva/Vojvodina s golom prednosti/Inter protutnjao Lučanima

Istorijski meč u Lučanima: Momci, uživajte u Evropi

Zvezda kreće protiv Maltežana/Vojvodina dočekuje Ružomberok

Terzić: Plavšić prodat namenski, od Ristića dva miliona za licencu i jačanje tima

Zvezda u poslednje tri godine dovela 53 fudbalera: Pavkov plaćen 300.000 evra, a odigrao šest minuta!

Poraz "orlića“ za kraj Evropskog prvenstva

Remi Srbije i Makedonije u Bidgošču

Partizan pohod na Ligu šampiona počinje u Podgorici!/Zvezda ponovo na Malti, Voša na Ružomberok, Mladost sa Interom

Poraz „orlića“ od veoma dobre Portugalije

Reprezentacija Srbije protiv Portugalije igra prvi meč na EP

Remi taktički nezrele Srbije i disciplinovanog Velsa/Muslin: Žao mi je što navijačima nisam podario pobedu/Kolman zadovoljan osvojenim bodom

Muslin: Najkvalitetniji smo, možemo do prvog mesta

Milojević predstavljen: Zvezdin poziv se ne odbija/Mrkela: Nije vreme za velike priče, hoćemo da mladi igrači ostave trag u klubu

LŠ: Poznati potencijalni rivali Partizana

Đukić se vraća na klupu Partizana!

Muslin okupio "orlove": Nadam se pobedi protiv Velsa

FSRZS: Sramni napadi Zvezdana Terzića posle kraha na terenu/Tončev: Terzić da prihvati odgovornost za neuspehe i prestane da napada/ Terzić: Otet nam i Kup, krećemo akciju smenjivanja Kokeze

Partizan osvojio "duplu krunu"/Nikolić: Trebalo je ubedljivije da pobedimo; Đurovski: Bili smo bolji