LE: Zvezda ubedljiva/Vojvodina s golom prednosti/Inter protutnjao Lučanima

izvor : evn  foto: vn

30.06.2017.

srnic

Zvezda ubedljiva: Boaći i Srnić za miran put na Maltu

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita i pobedom nad Florijanom 3:0 (1:0) u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, napravila dovoljnu prednost da u revanšu na Malti 6. jula mirno overi plasman u drugu rundu. „Trojku“ je uglavnom potpisao Ričmond Boaći sa dva pogotka, Rikardinjo je pokazao da ima brazilskog šmeka, a trener Milojević imaće što šta da kaže igračima za prikazanu igru jer se mnogo više nervirao kraj aut linije nego što je uživao.

Tačno je da se „prvi mačići u vodu bacaju“ ali Crvena zvezda je uprkos podršci od preko 20.000 ljudi, odigrala skromno prvo poluvreme, trošeći ga u dominaciji, posedu, bez neke prave šanse protiv u svemu slabijeg rivala koji je u Beograd stigao bez pritiska, da odbranom pokuša da ostane neporažen. Ipak, dobila ga je sa 1:0, golom Ričmonda Boaćija posle penala u nadoknadi, pritom je ostala i sa igračem više jer je Ruiz isključen zbog prekrašaja nad Milićem.

To je bila i jedina prava a dovršena akcija, jer je Brazilac Rikardinjo još jednom napravio višak Milić je prošao Ruiza, krenuo sa ka golu i bio srušen s leđa. Sparina i nedovoljan fizička pripremljenost jesu donekle opravdanje za slabiju igru, ali je ona bila uzrokovana sporim protokom lopte i slabim trčanjem bez lopte. Impresionirani golman Haber uglavnom je gledao kako lopte Donalda, Boaćija, Milića, Savića, Srnića (spoljni deo stative), prolaze iznad njegove glave, sve do kraja kad nije imao šanse protiv Boaćija. Šut Fontanele sa 35 metara koji je pogodio stativu u 9. minutu samo je podsetio domaćina da „svi igraju fudbal“.

Dve prilike na samom startu drugog dela (Boaći i Milić) nagoveštavale su da će Zvezda uspeti maksimalno da iskoristi igrača više i reši sve dileme oko prolaska već na stadionu „Rajko Mitić“. Igrači domaćina bezrazložno su usporili akcije, mnogo komplikovali pa su gosti lako odolevali sve dok sami nisu kumovali da na semaforu stoji 2:0. Golman Haber je boksovao loptu samo na glavu Srniću. A, kumovao je slabom intervencijom i golu koji je u 89. postigao Boaći.

SPEC.
SRĐAN Plavšić, novi igrač Sparte, na poluvremenu je dočekan ovacijama, od Zvezde je dobio poklon i cveće.

STRELCI: Boaći u 45. iz penala i 89, Srnić u 78. minutu. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 19.823. Sudija: Matias Gestranius (Finska) 6,5. Crveni karton: Ruiz (Florijana) u 45. Minutu.
CRVENA ZVEZDA: Manojlović - – Stojković 5,5, Frimpong 6,5, Savić 6,5, Anđelković 7 – Milić 6,5 (od 68. Milijaš -), Donald 6,5, Le Talek 6, Srnić 6,5 – Rikardinjo 7 (od 82. Adžić -), Boaći 7 (od 89. Pavkov -).
FLORIJANA: Haber 5 – Baldakinjo 5, Pepe 6, Ruiz 5, Enrike 6 – Pizani 5,5, Naher 5,5, Kjeza 5 (od 46. Nison 6) – Fontalenela 5,5 (od 64. Borg -), Varela 5,5 (od 66. Kabral -), Vela 6.
IGRAČ UTAKMICE: Ričmond Boaći (C. Zvezda)

Vojvodina s golom prednosti ide u Slovačku

malbasic

Vojvodina je startovala pobedom u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope ali nije i obezbedila rezultat za mirniji revanš idućeg četvrtka u Slovačkoj. Novosađani su nadigrali Ružemberok 2:1 (2:0) i propustili priliku da ubedljivije, odnosno, bez primljenog pogotka putuju na uzvratni meč.

Trijumfovali su zahvaljujući večeras na „Karađorđu“ najzapaženijim, dvostrukom strelcu Filipu Malbašiću i njegovom asistentu Dženanu Burekoviću. Ipak u finišu su primili gol koji je pokvario utisak.

Novosađani su sjajno otvorili meč. Od starta su krenuli napadački i goste primorali da vode brigu o sopstvenoj mreži pa se čitavo prvo poluvreme igralo pred njihovim šesnaestercom. Vojvodina je povela već u osmom minutu evrogolom Malbašića. Priliku za šut pripremio mu je Bureković odličnim proigravanjem, pa je najbolji novosadski strelac gađao snažno i precizno u gornji levi ugao Mačika za ovacije sa tribina.

Drugi pogodak u 21. minutu, pao je na sličan način. Bureković je sa pozicije levog krila uposlio Malbašića koji je takođe gađao u levu stranu slovačkog gola, ali ovaj put pogodio donji ugao. Malbašić je pre drugog pogotka imao šansu ali je odličnu akciju završio šutem u spoljašnji deo mreže.

Priliku za treći pogodak zatim je propustio Subotić, koji je iz idealne pozicije pogodio golmana rivala, a u neuspelom pokušaju pridružio mu se malo kasnije i Trujić koji je pored odličnog prodora „prekombinovao“.

Sve što je predstavnik Slovačke prikazao u tom delu igre, u kojem je bio apsolutno defanzivno orijentisan, bio je pokušaj kapitena Sapare iz daljine.

U nastavku, međutim, naš predstavnik je malo usporio i dao priliku gostima da se pokažu. Njihov trener Norbert Hrnčar, ubacio je trojicu novih igrača pa su Slovaci u nekoliko navrata pretili domaćem golmanu Rockovu. Pokušaji su im se isplatili u finišu, kada je u 81. minutu Danijel uz pomoć sreće uspeo da pogodi cilj.

VOJVODINA - RUŽEMBEROK 2:1 (2:0)
Strelci: Malbašić u 8., 21. za Vojvodinu, Danijel u 81. minutu za Ružemberok.
Novi Sad. Stadion: „Karađorđe“. Gledalaca: 6.000. Sudija: Meler Halil Umut (Turska)6. Pomoćnici: Eršoj Kerem i Bilir Osman Gokan (Turska). Žuti kartoni: Subotić (Vojvodina).
VOJVODINA: Rockov 7, Lakićević 7, Planić 7,5, Kovačević 6,5, Bureković 8, Jovančić 7, Vukasović 7, Trujić 7, Subotić 7 ( od 82. Mihajlović), Mesarović 7( od 74. Bubalo), Malbašić 8,5.
RUŽEMBEROK: Mačik 6,5, P.Maslo 6,5, J.Maslo 6,5, Menih 6, Kupec 6,5, Sapara 7 ( od 77. Dubek 6), Kohan 6, Danijel 7,5, Gal 7, Kvose 6,5 ( od 60. Takač), Lačni ( od 68 Gerec).
Igrač utakmice: Malbašić (Vojvodina).

Inter protutnjao Lučanima

Fudbaleri lučanske Mladosti ubedljivo su poraženi na svom terenu u meču sa Interom iz Bakua sa 3:0 (2:0), na startu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Na evropskoj premijeri, prvoj u istoriji kluba, ekipa Nenada Milovanovića ubedljivo je izgubila golovima Adrijana Skartalačea u 23. i 41. i Raufa Alijeva u 75. minutu.

Revanš meč u Azerbejdžanu igra se za sedam dana.

novosti.rs

Istorijski meč u Lučanima: Momci, uživajte u Evropi

Zvezda kreće protiv Maltežana/Vojvodina dočekuje Ružomberok

Terzić: Plavšić prodat namenski, od Ristića dva miliona za licencu i jačanje tima

Zvezda u poslednje tri godine dovela 53 fudbalera: Pavkov plaćen 300.000 evra, a odigrao šest minuta!

Poraz "orlića“ za kraj Evropskog prvenstva

Remi Srbije i Makedonije u Bidgošču

Partizan pohod na Ligu šampiona počinje u Podgorici!/Zvezda ponovo na Malti, Voša na Ružomberok, Mladost sa Interom

Poraz „orlića“ od veoma dobre Portugalije

Reprezentacija Srbije protiv Portugalije igra prvi meč na EP

Remi taktički nezrele Srbije i disciplinovanog Velsa/Muslin: Žao mi je što navijačima nisam podario pobedu/Kolman zadovoljan osvojenim bodom

Muslin: Najkvalitetniji smo, možemo do prvog mesta

Milojević predstavljen: Zvezdin poziv se ne odbija/Mrkela: Nije vreme za velike priče, hoćemo da mladi igrači ostave trag u klubu

LŠ: Poznati potencijalni rivali Partizana

Đukić se vraća na klupu Partizana!

Muslin okupio "orlove": Nadam se pobedi protiv Velsa

FSRZS: Sramni napadi Zvezdana Terzića posle kraha na terenu/Tončev: Terzić da prihvati odgovornost za neuspehe i prestane da napada/ Terzić: Otet nam i Kup, krećemo akciju smenjivanja Kokeze

Partizan osvojio "duplu krunu"/Nikolić: Trebalo je ubedljivije da pobedimo; Đurovski: Bili smo bolji