second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Medvedev zaustavio Đokovića u Sinsinatiju/Novak : Igrao je neverovatno, nisam mogao mnogo da učinim

izvor; agencije       foto:                                                           18.08.2019.

novak22

Medvedev zaustavio Đokovića u Sinsinatiju

Mladi ruski teniser je savladao srpskog igrača u polufinalu i prošao u borbu za pehar. Tamo ga čeka David Gofan (Belgija)

Neće Novak Đoković odbraniti titulu na turniru u Sinsinatiju. Za to se pobrinuo Danil Medvedev (Rusija).

Mladi ruski teniser je u polufinalu posle preokreta došao do velike pobede i plasmana u finale – 3:6, 6:3, 6:3. U borbi za pehar će igrati sa Davidom Gofanom (Belgija).

Kada je meč u pitanju, Novak je odigrao skoro savršeno prvi set. U drugom je propustio nekoliko šansi da završi posao i onda je, prema nepisanom pravilu, stigla surova kazna. Rus je dobio jednu šansu i odmah je pretvorio u brejk, izjednačio i odveo meč u treći set.

Odlučujući set je započeo odlično, oduzeo je servis Đokoviću, a u svojim servis gemovima je igrao hazarderski. Snažno je udarao lopticu, drugi servisi su išli preko 190 kilometara na čas, ali je to davalo rezultat.

Ovim trijumfom je Medvedev pokazao da se nalazi u odličnoj formi, pošto će mu ovo biti treće uzastopno finale. U Vašingtonu i Montrealu je morao da čestita Niku Kirjosu odnosno Rafaelu Nadalu.

NOVAK : Igrao je neverovatno, nisam mogao mnogo da učinim

Medvedev je posle preokreta uspeo da savlada srpskog asa u polufinalu turnira u Sinsinatiju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković, posle poraza u polufinalu Mastersa u Sinsinatiju, rekao je da u tom meču nije mogao mnogo da uradi, jer Rus Danil Medvedev prikazao odličan tenis.

Medvedev je posle preokreta uspeo da savlada Đokovića 3:6, 6:3, 6:3 za sat i 43 minuta igre.

- Mislim da sam igrao veoma dobar meč. U gemovima u kojima sam gubio servis, kao onom na 1:1 u trećem setu, trebalo je da odigram bolje. Medvedev je igrao neverovatno od 4:3 u drugom setu i nisam mogao mnogo da učinim. Vidi se da definitivno ima mnogo samopouzdanja - rekao je Đoković posle meča.

Uprkos porazu, srpski teniser rekao je i da je u polufinalnom meču video mnogo pozitivnih stvari.

- Izgubio sam meč, ali nisam mnogo toga pogrešnog uradio. Izgubio sam od odličnog igrača i sada idem u Njujork da se dobro spremim za Ju-Es Open - zaključio je Đoković.

Medvedev će za trofej u Sinsinatiju igrati protiv Belgijanca Davida Gofana.

ATP LISTA: Novak ubedljivo prvi, Lajović i Đere zadržali pozicije

ATP LISTA: Đoković sve bliži Konorsu, skok Krajinovića i Kecmanovića